Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MYCHY, leacurile babesti sunt cele mai bune, mai ales cand speram sa devenim mamici. Mai poti lua de la farmacie o cutie de Occiloccoccinum, sper ca asa se scrie, care este un medicament homeopat si se poate lua oricand in timpul sarcinii. Sa nu iti bagi picioarele in apa calda sau sa pui sosete cu spirt sau altceva in picioare pt ca accelereaza circulatia sangelui si e pericol de avort menstrual. Iti poti pune pe piept un prosop cu tuica pt a scadea febra. Sanatate multa si maine sa fii in forma.
Pupici tuturor si vorbim maine.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Micky, sanatate multa si sa te faci bine ptr. bb care tocmai se prinde in burtica
Catty, sper sa va luati amandoua de mana luna asta si sa va intalniti cu carucioarele in parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

brunetaeta merci mult de grija. Dar de ce zici ca numai noi doua trebuie sa ne intalnim prin parc, cu carucioarele? Poate ne intalnim si cu tine si cu toate fetele care se chinuie de mult sa aibe un bebe mic si frumos.

Sa aveti o seara buna, ca a mea nu prea este.
Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele mele, va pupicesc si va tin pumnii , pare rau miky ca esti bolnavic.Sper sa aveti samburic in burtica. Eu va cetesc asa din umbra si astept sa ma vad si eu cat de curand insemianta. Luni ma internez la Parhon, sa vedem cum reactionez la stimularea asta. Sincer sunt cu moralul la pamant, mai ales pentru ca am avut si o discutie mai delicata cu sotul legata de partea financiara...Stiu ca sunt de vina, stiu ca sunt infertila, stearpa ...cum os fi fiind dar nu sunt eu de vina!V atin la curent cu ceea ce se va intampla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna..
fetelor mie mi-a venit CM azi dimineata..asa ca doar o sa va privesc pe voi cum va plimbati bebeii in parculet..dar nu ma supar...m-as bucura tare mult pt voi..
Miki..fa-te bine..ca bebelul merita toata atentia ta..sanatate maxima..
Catty..cum te mai simti? sper ca nu te mai doare burtica..si sa dea DD doua liniute...pentru toate fetele care-si doresc..
Eram sigura ca o sa-mi vina..dar parca tot mai speram..desi cu prezervativul nu prea avea cum ..facusem doar o data fara...si uite asa zuza de mine tot visa la floricele pe campii....
eu oricum ies din joc pentru inca vreo doua luni cat timp mai ia antibiotic..si din aprilie reluam..Doamne..nu-mi vine sa cred cat de mult mai trebuie sa astept...
IN fine , asta e viata..trebuie sa ne calim..
pana atunci..apa rece si gheata ca face bine..mai ales ca al meu are o jena sa cumpere "baloane"...asa ca daca in urmatoarele zile nu-l lasa rusinea in pace, "ma calugaresc" pentru vreo 2 luni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata dragelor,
MYCHY, cum te mai simti azi iubita? Sper ca ti-ai mai revenit.
BRUNETAETA o sa ne intalnim toate in parc cu bbii mai devreme sau mai tarziu, veo vedea.
LORELAI, e tare urat sa te certi pt problemele financxiare. Nu esti stearpa, termina cu prosiile. Ai o problema pe care o sa o rezolvati. Haide fruntea sus si sa dea DD ca saptamana in spital sa fie benefica si bb sa vina curand.
INUTA, hai ca nu o sa mori 2 luni pe tusa daca sotul nu cumpara balonase. Cumpara tu draga mea si gata. Sa stii ca e un lucru normal sa speri, chiar daca pare imposibil. Asa te mentii pe linia de plutire.
Eu sa nu spun vorba mare ma simt bine azi. Nu am luat pana acum nici un No-Spa desi in mor normal pana acum bagam unul. Sa imi fi trecut durerile pt ca embrionul s-a implantat deja? (Ieri era ziua a saptea si teoretic ar fi avut loc implantarea). Sanii meu au de cateva zile consistenta de la CM si sfarcurile "obraznice" si mereu ridicate. Si de ieri pot sta in fund aproape normal.
Pupici tuturor si o zi buna va doresc.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, sper ca te simti mai bine. da-i cu ceai si cu lamaie.
catty, simptomele sunt de bebe. sper din tot sufletul sa reusiti.
eu sunt cu munca...nu prea am timp. calculatorul de acasa tot nu merge.
inuta o noua luna, alte sperante. ai incredere ca vei reusi.
lorelai nu ai nicio vina. o sa fie bine, dar nu iti mai gasi tu vina. o sa raspunzi bine la stimulare.sa nu te mai aud ca zici de vreo vina!!!!!
marrina, bafta in continuare.
brunetaeta, o sa ne plimbam toate cu carucioarele.
gabitzu, multumim pentru galerie.
va doresc o zi minunata

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Stau la rand cu caruciorul avand invedere ca nu am avut nici o sansa luna asta, ma gandeam ca poate voi, cele care ati facut IA o sa fiti mai norocoase luna asta. Ma gandesc ca daca voi care ati avut foliculi si endometru frumosi si ati facut IA nu ramaneti, atunci ce sanse as avea eu care am avut un singur folicul prea putin maturizat. D.p.v. medical nu prea e posibil ptr. mine si nici nu sper la nimic, asa cum zicea Lorelai, nici eu nu stau prea bine la capitolul moral

Va doresc un sf.de saptamana deosebit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

mai hai ca am lipsit ieri am avut treburi ce sa zic,dar este obligatoriu ca dupa ce faci o IA sa ai asa dureri sau nu ptr ca va aud ca va doare si bolboroseste burtica aaa si poti face IA in fiecare luna sau trbuie sa faci pauzecand ma gandesc cat de departe suntem de faza cu carucioarele imi vine rau si imi pare tare rau lorelai ptr tine, brunetaeta daca nu ai foliculi si endometru mai maricei nu iti face dr IA?catty cred ca esti intr-un strss continuu sper sa fie asa sa nu o mai iei iarasi de la capat si sa te muti de la aspirante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

BRUNETAETA, stai linistita mama, Nu uita ca se intampla si minuni, chiar si cand dpdv medical este imposibil.
DONATINO, poate vrea DD si acum chiar e bb, nu o amagire ca data trecuta.
FLR, sa stii ca si pe mine ma doare dupa IA. Cel putin la prima IA a fost cumplit, cu dureri mari de tot. IA se poate face in fiecare luna. Nu cred ca voi vrea sa trec la Aspirante, chiar daca raman luna asta pt ca nu pot sa uit de unde am plecat si cat de greu este la toate fetele de aici sa devina mamici, asa ca tot cu mine pe cap ramaneti.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput