Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna fetelor......am intrat si eu pe fuga....noi suntem mai bine...dormim noaptea si ne trezim numai la papat...gangurim si radem in hohote....ni se umple sufletul de fericire cand il auzim...!
Adinutza...ma bucur ca ne-ai scris si ca ne citesti...te asteptam mai des pe forum...
Aelita...Bine ati venit acasa....ne era dor de tine....sa fiti sanatoase...si asteptam poze cu printesa....ai citit ce iti scriam eu ca daca nasti iti trimit un cadou....
LA MULTI ANI ....Bamboletta..multa fericire alaturi de familia ta si multe bucurii sa iti aduca Antonia.......si tatal meu isi serbeaza ziua azi...capricornilor.....
Vreau si eu un sfat:care Baby Phone e cel mai bun...?...si de care ati cumparat de pe net?
Pupici la toate

alexandra de Mark Andrei
avem 1 luna si 2 saptamani
poze cu Mark
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Alexandra25-mersi mult

Vazusem la povestiri adevarate un botez in care preotul il luase pe bebe de cap si la bagat cu totul in apa saracul bebe si il tinuse si de nas eu sigur o sa cer sa nu mi-o inece,daca se poate sa faca la fel ca la Adina sau daca nu sa-l bage in apa dar fara cap sa-i dea doar cu apa pe cap

Si daca face la fel ca la Adina cum il imbraca nasa cu hainutele noi?daca nu il mai dezvraca?

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 nov 2006)
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"
"Poze Antonia-Gabriela"
varsta Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Buna, mamicilor!! LA MULTI ANI, BAMBOLETA!!! Sa fii sanatoasa, sa te bucuri de frumoasa Antonia si tot ce-ti doresti!
Fetelor, eu am cam lipsit deoarece am facut botezul lui David si am fost prinsi cu pregatirile. Vreau sa va spun ca a fost cel mai emotionant eveniment din viata mea, a fost atat de frumos... Si David un ingeras, oricum tot timpul am zis ca e ingeras, dar acum mi-am intarit convingerea. Slujba a fost oficiata de un preot tanar, l-a dus in altar, stiti voi ce implica ritualul botezului, dar va spun, totul a fost desavarsit. Si atatia prieteni, rude, au fost la biserica, aproape toti invitatii, toti au vrut sa fie alaturi de noi.
Partea mai putin feerica a fost ca s-a respectat intocmai procedura: adica baiteleul meu a fost dezbracat total si bagat in cristelnita, asa se numeste vasul acela cu apa. Biserica e insa in constructie, slujba oficiindu-se in subsol, deci un frig crancen, imi spunea nasa ca tremura ca varga si era vinetiu. Bine ca nu l-am vazut, nu m-a lasat preotul sa stau decat la intrarea in biserica, nu stiu ce obicei e ca mama nu are voie. Il auzeam pe David cum plange. Domane cat am putut sa plang si eu.. de emotii, de frica, nu stiu. L-am rugat pe preot sa nu-l bage in apa ca poate raceste copilul, dar mi-a spus ca in biserica micutii nu patesc nimic rau , ii protejeaza Doamne Doamne, ei se calesc.
Acum sper sa nu mi se imbolnaceasca micutul, mai ales ca simt ca ma paste o raceala si pe mine.
Cand mai am vreme pun poze de la botez sa vedeti ce frumosi am fost.
Acum trebuie sa asez un pic casa ca dupa atatia musafiri totul e vraiste.
Va pup si va doresc numai bine!

poze David Mihai

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ADINA,
sa stii ca de doua zile nu i-am dat Debridat...,deloc...,i-am dat doar Baby Drink,ceiut si ...ptiu,ptiu,sa n-o deochi...zau ca nu a avut nici o criza..., se vede dupa cite mesaje am scris ieri...M-am hotarit asa deodata ,sa nu-i mai dau...,am vazut ca si fetele vorbeau ca asta este medicament si ca se absoarbe si ca la unii bb-ei doare parca mai tare cind le da...,bla,bla,bla...si se pare ca de la el o durea...,nu stiu ,zic si eu...Oricum ,nu am sa-i mai dau curind...,daca o mai iau crizele alea mari...,ii dau Sab Simplex...
Debridatul i-l dadeam de trei ori pe zi,cite 1,5 ml.
BAMBO,
apropos...,cum este Antonia?A mai facut vreo criza de cind ziceai ca s-a cumintit?Tu ii mai dai Debridat ?Vreau sa vad ,daca este coincidenta sau nu...,faptul ca de cind nu-i mai dau...,s-a cumintit.

Dandusa,mamica de Crina Maria(1nov2006)

Poze Crinuta luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ROXANICA,
Felicitari pentru botez,sa fie sanatos.Sa ne pui poze ,sa-ti vedem ingerasul tau frumos.Si pe mami si pe tati
BAMBO,
sa stii ca eu din ce botezuri am vazut...,pe toti i-a luat de cap si i-a bagat la fund cu totul...si zau ca nu-mi place lucrul asta,dar nu stiu cum sa-l evit.Noi vom merge la o biserica care este incalzita...,dar chiar si asa...,n-or sa fie 23-24 grade ,cum ii fac eu la baita...,nu?

Dandusa,mamica de Crina Maria(1nov2006)

Poze Crinuta luna 1,luna 2,luna 3

Poze Dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dandusa-nu am indraznit sa nu-i mai dau deloc ii dau 1 data pe zi si ceiut baby drink

Roxanica2006-mersi ,deci la bagat cu totul in apa ,dar eu nu vreau sa o bage cu totul in apa,daca nu e de acord cu mine ma duc la alta biserica
eu am intrebat preotul cand mi-a facut de 40 de zile daca la botez pot intra in biserica si mi-a zis ca da deci o sa fiu prezenta cum sa stau la usa bisericii ca o hoata sa pandesc botezul

Ma duc cu printesa la plimbare e un soare in iasi parca e primavara

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 nov 2006)
"poze"
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">"video bebelina"
"Poze Antonia-Gabriela"
varsta Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

anateo2004fac vaccinul de la stat ala care se face la 2 luni-primul vaccin- nu am intrebat anti ce e si din cate stiu eu este vaccin injectabil nu pe gura ...nu am inteles ce e cu asta "antipolio pe gura"!In fine sper sa fie timpul in care nu poate sa manance de 2 ore si sa pot sa-i dau macar ceiutz fiindca fata mea mananca putin si des!

Si eu raportez ca Alexandrei i-au trecut crizele de colici-SPER-de doua zile e exemplara, ieri am renuntat la bonisan am ramas doar cu 5picaturi sab simplex in biberon fiindca prea face laptele spuma si ceiutz baby drink asta din urma cum il bem cum facem kk!Cam atatdeocamdata!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Cand viata te stoarce ca pe o lamaie, invata sa faci limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Roxanica, felicitari pentru botezul lui David!!! Sa fie intr-un ceas bun! Astept poze...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

BAMBOLETA - sa ne traiesti. Fericire implinire si multa multa sanatate.

pentru Eva Ioana de Fatima
pentru Grigore de Ruxandra_sb
pentru Rares Mihai de Ramsan
pentru Celeste Maria de avdanaarhire
pentru Ana de marcelac
pentru Mihnea Octavian de Desiree
pentru Tudor Alexandru de Ruxmax

fetelor - va multumesc mult - m-ati mai calmat. Ma duc sa-mi hranesc fata si nu o mai chinui cu biberonul - ii dau in cotinuare lapte de la san - atata cat mai am.

Dandusa - in maternitate mi-a spus neonatoloaga sa nu o cantaresc zilnic - de unde am dedus ca exista si mamici mai panicate decat mine si isi cantaresc copiii zilnic.

pupici la toate


Miro si Karina Ioana (3 noiembrie 2006) 1,2, - filmuletze Karina www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061127&ctime=132700" target="_blank">1,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061201&ctime=005102" target="_blank">2,www.dropshots.com/day.php?userid=121067&cdate=20061204&ctime=132558" target="_blank">3,
am o nepotica talentata, o burtica in amintire, si o BB-lina zbenguita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Mesaj de la sfarsitul cap. 69 din Odisee, postat ieri de Deea:

quote:
Fetelor, pe noi nu ne-a vazut nimeni?
Ne-am suparacit pe voi ca am postat si noi pe 31 decembrie sa ne laudam si noi cu venirea noastra pe lume a lui bebe DAVID IONUT-era DAVID ALEX. dar ne-am razgandit-si pe noi nu ne-a felicitat nimeni-RELELOR!!!!!!!!!!!!
Asadar pe 24 ora 20:50 am iesit pe aceasta lume cu scor 10, 53 cm, prin nastere naturala fara epidurala.
FELICITARI celor care au mai nascut intre timp, sper sa va citesc pe toate ca si inainte numai sa-mi dea timp bebeul meu alintat care deja s-a invatat in brate.


...Deea sa-ti traiasca Davidutu', sa se faca mare, frumos si sanatos!!!! O sa te trec in listutza cu mamici si bebici...Scuze, inca odata...mie clar de la oboseala mi se trage...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput