FIV 97

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am fost azi la Mrs.M la ecografia din ziua 14 dupa diphereline. Endometru de 9 a zis ca e bine.Incep stimularea pe 15.01 cu GONAL F, 3/zi.Azis ca treb sa egaleze FSH-ul(6.948) cu LH-ul(12.89).Ele sunt in limite normale de ce ar trebui sa fie egale?
KITTA te asteptam cu vesti bune.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Moniland - am inteles bine ce am scris, era un sot preocupat ca au avut contact in ziua 7 dupa ET si prof. i-a zis ca nu e nici o problema dar eu totusi nu as face nimic...
I-am pus o intrebare prof.ului in legatura cu productia de oua ca mi-e frica sa nu reactionez bine cu stimularea fara inhibare si mi-a spus ca daca am produs bine cu inhibare voi raspunde bine si cu protocolul scurt pe care il fac ei .Sper sa fie asa...

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by madalina28

Am fost azi la Mrs.M la ecografia din ziua 14 dupa diphereline. Endometru de 9 a zis ca e bine.Incep stimularea pe 15.01 cu GONAL F, 3/zi.Azis ca treb sa egaleze FSH-ul(6.948) cu LH-ul(12.89).Ele sunt in limite normale de ce ar trebui sa fie egale?
KITTA te asteptam cu vesti bune.

MADALINA



Am scris eu pe pagina anterioara despre raportul LH/FSH care in faza foliculara de inceput (in cazul tratamentului pt FIV inainte de stimulare, adica in ultima zi de inhibare) ar trebui sa fie 1 la 1. La tine este aprox.2/1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

galuscuta, acum am inteles la ce te referi . Nici eu nu stiu daca as face ceva. Dar daca pofta e mare.....

madalina, endometru e foarte bun. El trebuie sa fie > 9mm ca sa se poata prinda embrionii. Cu raportul dintre LH/FSH, Avalon stie mult mai bine decat mine.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

aici in unele clinici recomanda stat la pat 3 zile apoi dupa et pana la rezultat fara ,dar dr la care eram eu mi-a spus"vida normal" adica totul normal ca si cum n-am facut nici un fiv,si l-as fi conceput normal,


DANA P cand ai putin timp te rog pune povestea mea de aici,ca se pierde http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90986&whichpage=4 langa link la nume,si adauga 5 inseminari,fiv1 extrauterina(cred ca este important a sti ca si prin fiv se poate avea seu iar fiv 2 negativ.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Am vorbit si eu astazi cu doctora si a zis ca sunt reactii normala la tratamentul scurt. Am uitat sa va spun ca eu am trecut direct la puregon 150UI/zi si din ziua a sasea orgalutran 4 zile si gata.

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Si maine fac primul eco sper sa fie in mare

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Kittabafta multa

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

cris, de obicei doza de inceput pentru puregon este de 150 ui. Ea se poate modifica in functie de raspunsul organismului.
In a cata zi de stimulare esti? Ce e orgalutranul?
Bafta multa si productie buna. Sa ne spui si noua

Kitta, te asteptam cu vesti. Sunt curioasa ce ti-a zis dr.




Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am uitat sa-mi intreb dr. cam cate zile dureaza stimularea.Mie mi-a dat tratament doar pt 10 zile.Atat dureaza?
Sa stiti ca am citit despre valorile FSH-ului si LH-ului dar eu nu am ovare polichistice am facut o laparo si doua histeroscopi si nu mi-a zis nimeni ca as avea asa ceva din contra mi-au zis ovare perfect normale.
Multumesc pt raspunsuri.

MADALINA

Mergi la inceput