Piticodromul de sept - oct 2005 (160)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Buna la fete si puiutii si un mare LA MULTI ANI pt anul 2007

Ioana felicitari pt bb2 iti doresc o sarcina cit mai usoara


miflore La multi ani stiu ca a fost ziua ta pe 1 ianuarie dupa cum am vazut esti plecat in vacanta

irina misto ca vi in franta,daca ai ocazia sa vi in paris nu ma evita ,poate ne vedem

am admirat o groaza de copilasi draguti care mai de care, toti sint niste dulcicei

cit despre noi ca doar trebuie sa explicam absenta de pe forum ,am fost ba plecati ba nu am avut timp .........dar pe 1 ianuarie am tras frica vietii mele .....ne-am trezit cu antoine la spitalul de urgenta cu febra ,vomitat si stari de somnolenta .......diacnosticul dupa o groaza de radiografi si ecografi "inflamare ganglionului si blocarea intestinului" ( pe romaneste ) .......tratament un calmant pt amortirea muschilor si introducerea unui lichid cu presiune pe anus pt deblocare intestinului ,stat o zi la spiatl ,acum sintem pe antibiotic si facem cacacela toata ziua .....dar sintem mai bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Bun gasit in an nou !
Nanadana, sanatate lui Antoine !
A fost ziua Mifloricikai? Atunci, La Multi Ani !
Fabiano e puturos si nu merge singur,e la stadiul de stat in picioare balanganindu-se, da nu face niciun pas, suntem singurii? In schimb, are din ce in ce mai multe cuvinte in vocabular, 8 dinti si 3 masele, e foarte simpatic.
Cam astea-s noutatile, va pup si mai vin eu pe la voi.


Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!!!

Cu intarzierea dar asta e.... cand stai de colo colo.....

Pupam pe toate mamicile si toti copilutii !!!!



Stai asa ca venim !!!!!!!!



Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Multam mult fetelor care ne-au felicitat pt
Diana30,Innaa (nu are tapiterie de piele,dar e tot crem ca si mocheta), Maddy,Mary,LiaMia,Marlena


Ina - se descurca super bine sotul tau, felicitari

Jadi - si Bria a avut o rosheatza nashpa care a inceput atunci cand am schimbat marca de pampers deoarece nu am mai gasit "Fixies",am luat Pampers ....Eu i-am schimbat pampersul mai des si i-am dat cu Penaten si intr-o 1/2 zi i-au trecut. O prietena mi-a spus sai fac o combinatie intre Penaten si Nidoflor (1/2 cu 1/2) dar nu mai stiu ce am citit eu pe prospectul de la Nidoflor si i-am dat doar cu Penaten.

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

In legatura cu Revelionul , primul alaturi de fetita nostra (caci anul trecut am avut eu varicela).... l-am facut impreuna cu nashii si cu parintii mei si ai nashilor....Fetele au fost in forma...Bria a dormit de la 20 pana la 22.30 si a fost in mare forma pana anul urmator la 2.30...... a dansat, a fost incintata de artificiile acelea micute de pe vremea lui "ceasca" .... si nu prea s-a speriat de cele de afara....la noi in cartier (Dr.Taberei) a fost cam liniste....cand se auzeau bubuiturile zicea si ea : Ao ( adica : Auzi!!!) , Poc,Poc !!!!....
A baut sampanie,a mancat piftie de curcan si alte bunataturi de pe masa .....




Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Poze am sa postez cand ne intoarcem definitiv acasa .....
Sper ca duminica se va intampla asta....
Nu prea am cine stie ce poze deoarece d-ra cand aude sunetul de deschidere al aparatului se napusteste asupra lui si nu mai poti sa-i faci nici o poza.....

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

of, nanadana, sanatate multa lui antoine!

hai ca m-am amuzat cu ina si culinarelile ei traditionale .

in rest nu prea am ce raporta. ca am plecat cand copilu' dormea si am venit cand el... dormea la loc seara. dar nu ma plang, ca doar stiam in ce ma bag... stiam ca asta vor presupune serviciile.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Buna seara!
Era imperios necesar sa-mi bag nasul ca de maine iar dispar pt cateva zile si sa apuc sa zic "La multi ani" Ioanelor si Ionilor. Asta ca tot sunt de obicei taaaare in urma cu uraturile.
Deci: la multi ani pt piticii Luca-Ioan (romana_74), Ioana Alexandra (nicole74,)Bianca Ioana (gabitz),Alexandra Ioana (alexla), Vlad Ioan (alinam), Ioana Catalina (RalucaN), Ioana Catalina (karmenutza), Radu-Ioan (kristinutza), Anya-Ioana (Anya20), pt mamica Mirunei si alte mamici Oane sau Ioane neanuntate.
Gata, acum poci pleca linistita.
Mifloriciko, te-ai intors? Multam de mesagiu de Craciun. Cum fu cu gamelu'?
Gata, haidi pa

Vai, era sa uit!
La multi ani Victor de Cristina (cge)!
Acum chiar pa.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Stati ca am vazut si culinaritul Inei! De ce nu te-ai dotat de acasa cu ceva branza de burduf si tzuici? Mai mergeau si niste ciuperci murate, cred ca si icre preparate ca la noi, placinta cu branza dulce si stafide...

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

ZANELOR,LA MULTI ANI PE NOUL AN!!!
Multumesc mult mult mult pentru urari si felicitari si mesaje, imi sunteti dragi de nu mai pot! Si intr-adevar, a fost ziua mea pe 1, multumesc Nanadana si Carmi pentru urari!
Eu sunt inca buimacita, parca ma legan pe camila! A fost frumos, e o experienta, am fost pe camila in Sahara impachetata in straie d-alea d-ale lor ca altfel nu ma lasau - adevarul este ca e vant prin desert - dupa ce cobori de pe camiloi mergi un pic cracanat dar mie mi-a placut - am fost cu jeep-urile prin munti si oaze, a fost ok. La pranz cu putina bunavointa se putea face plaja dar dimineatza si seara era frig; dupa cum a spus si Ege cu traditia, pe-acolo omorau baietii dromaderii in ziua de 31. Ce m-a distrat, ca pe camp, din loc in loc erau semne rutiere cu Attention! Passage dromaders sau Atention! Crossing Camels; un soi de atentie, caprioare! de la noi; pasteau camilele linistite pe campii...acum sunt f. obosita ca toate excursiile astea incepeau pe la 5-6 dimineatza...in seara de revelion eram doborata...
A doua oara insa nu m-as mai duce.
In plus m-am topit de dorul Anei care in fiecare zi batea la usa dormitorului nostru si striga mami, tati!
Gata acum, la nani nani!
Oare am fost cat de cat coerenta?




Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput