Piticodromul de sept - oct 2005 (160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Irina, ai uitat ouale umplute si ardeii umpluti

Edit: no, nu te supara. ca din toata joaca asta tot mi-or venit niste idei: fiindca-i gen cocktail si mancarea tre' sa fie usor de servit asa ca... chiftelute minuscule, ciuperci umplute, rosii cireasa umplute, bulete de cascaval, carnaciori picanti (astia-s arabesti, dar nu conteaza) si mini branzoaice!
plus nelipsita tzuica (palinka e a ungurilor ) si vinul ghiughiuliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Am dat un gugal dupa retzete traditionale romanesti si unul din rezultate e ANANAS COPT CU SURPRIZE ! Traditional romanesti or fi surprizele din ananas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Daca mai bagati inca doua trei praji ma gasiti lesinata in birou! E normal? De azi sunt la cura, mananc disociat!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Madam Popescu, bine ati venit printre noi! Sau perdeleati, cumva?

Nu stiu daca va consoleaza dar si eu disociez. De ieri.

ce face Vlad? dar bebitzul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Potrivit unui stiudiu britanic, cica anul 2007 va fi cel mai cald an din istoria omenirii!
Iar eu citesc despre turistii ramasi blocati din cauza zapezilor in Fagaras, Retezat si la Moeciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Perdelesc of course deoarece termenul este marca inregistrata Popescu et co .

BB vlad e la Predeal cu babele, a se citi bunicile, se da cu dosul prin zapada ca tare ii mai place. Ieri era super extaziat de nametii de zapada si cum era ceva nou in viata lui banuiesc ca il va tine pana sambata, duminica. Maine plecam si noi sa il culegem acasa ca poate s-o fi plictisit de atatea vizite!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Ce bine de Vlad! Noi n-am avut/avem zapada sa-i aratam Ilincai. Nici macar la Cluj n-a fost fulg de zapada cat am stat noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am si eu o intrebare, noi am trecut la nr.5 la pampers cei cu banda verde si de atunci am un copil iritat la dos si nu numai. In acelasi timp am schimbat crema de fund mustela pentru rani cu cea simpla de bariera si poate si de la asta se irita dar eu pe coite nu il dau cu asa ceva si deci as scoate gandul asta din schema.

Mai sunt copii care sunt iritati de la pamepers nr.5 cu banda verde?

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Jadi, eu n-am trecut la 5 dar pot sa-ti spun ca Mustela aia bariera e cea mai tampita crema pe care am incercat-o pana acum. In general, sunt foarte multumita de produsele lor dar asta e un esec. Si mi s-a parut si mai iritat cand l-am dat cu ea. Si de abia se curata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

mama ce dezbateri pe teme culinare am pierdut, Ina tot e bine ca pana la urma te-ai hotarat, dar cam multa mancare vrei sa le dai, mai taie si tu din meniu, ca le distrugi dietele de slabire
si cum disociati voi, mai fetelor? ca eu eram hotarata sa-mi aleg un regim de pe net...dar am renuntat din motiv de prea multe diete gasite , si de plictiseala de atata studiat, incercand sa vad care dieta o fi mai buna si slabeste instant

Mary si Andrei(29.09.2005)
poze

Mergi la inceput