Mamici de ianuarie-februarie 2007 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

ruxi am vazut pozele cu Timeea- e superba!!!

Gabi la mine s-a ocupat sotul de strans bani mici, eu nu ma gandisem dar el la fiecare cumparatura dadea cate o hartie de 100 ron ca sa primeasca bani mici rest.si asa am ajuns la 250 ron in bancnote de 1 si 5 ron.

Marina 37+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rali spune:

Marybell- Eric este superb. Ii faceti baita in chiuveta?
(pozele se vad doar daca te loghezi nu sunt publice)

Ruxy- Timeea este frumusica foc.

Sa creasca mari, sanatosi si voiosi.

Raluca 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Ahhh si inca ceva... K tocmai am vazut la stiri, tipa de 19 ani, romanca din Italia, care a nascut in baie dupa care si-a aruncat bebelusul pe geam, de la etajul 4. Mi-au dat lacrimile, pe cuvint. Dupa cite suporti astea 40 saptamini...dupa cit chin e... il nasti si il arunci pe fereastra?

Marce 32+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa76 spune:

Mai, dar stiu ca ati scris ,nu gluma!

Felicitari proaspetelor mamici !AELITA,fata draga asa sa tot faci copii.Cred ca nici tu nu credeai ca o sa nasti asa usor ,la cit de asteptata s-a lasat printesa ta.Te asteptam acasa cit mai repede sa ne spui toata povestea.
SALINA,felicitari!
Mai,se pare ca doar eu mai bat pasul pe loc.Dar miine merg si eu la control si poate ,cine stie? Prea mult nu mai dureaza.Cel putin asa sper.Nu de alta dar nu cred ca mai are loc ,saracutul la cum se impinge .I-am spus aseara sotului,mai in gluma mai in serios ,ca bietul copil ,de-aia nu vine si se zbate atita ,ca nu stie pe unde sa iasa.Si ca era datoria lui de viitor tatic sa-i explice puiului ca pe unde a intrat tot pe acolo ar trebui si sa iasa.Oricum m-am gindit sa-i dau si eu o mina de ajutor,asa ca am inceput safierbinte =nimic,=nimic,=nu vrea sotul ca daca se intimpla cine stie ce,asa ca am trecut la ,urcat si coborit scari ,eu stau la etajul 4 si tot nimic.Nu pot sa cred ca la inceput mai sa-l pierdem si acum e fixat asa de bine ca nu mai iasa.la toata lumea.[left]
alexa76

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Ruxi Timeea e adorabilaaaa......Cred ca iti vine sa o mananci.Perisorul ala mi-ash dori sa il aiba si a mea

34+saptamani http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

R_Marce cred ca tipa era dezaxata .Nu e bine totusi sa te uiti tu la asha ceva.Eu cand vad chestii de genul asta sau mai grave schimb canalul!

34+saptamani http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Si pentru ca mi-e frica sa nu vina bb si io sa nu apuc sa fac poze, am stat la foto in seara asta Vizionati o burtoasa mica/mare...ce mai conteaza... aici

Eric este splendid!!!

Va pup si plec la nani, ca mai e si maine o zi...Si ce zi!

Elenita (SUA) E randul tau mamico! Va fi bine, ai sa vezi! Ioana N - cred ca de la tine ar trebui sa asteptam vesti...sa nu ne uiti!
mish_tp - sa ne spui cum a fost la control!

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana AMR 12 cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

mai eu cred ca am aflat de ce ma doare capul. Eu tot ma plangeam ca de vreo 4 zile incoace ma trezesc cu durere de cap, nu puternica insa persistenta... abia acum am facut asocierea ci buchetele de flori vreo 7-8 acumulate pe 30 si 31 decemb. de ziua mea! Ele miroase, miroase frumos... dar... abia acum am inteles ca asta ar putea fi sursa durerii mele de cap! Le-am scos pe scara, vedem cum ma simt maine! Eu am mancat - nu mentionez ca am mancat bine- si cum incerc sa ma duc spre pat incet - incet!!! La culcarica, cu speranta ca toata mizeria de afara (ca ploua si ninge si e vant urat de tot) nu ingheata peste noapte, apoi mai sper ca nu ma trezesc racita, ca am fost la dr. si am mers pe timpul asta vreo 200 de m, nu e mult dar a fost de ajuns sa ma ud pana la genunchi... (am bagat ceai, lamai, miere, lapte, si mai pun si un oscilococcilum sa stiu sigur ca am facut cam tot ce e posibil ca sa previn).
in rest sanatate si sa ne auzim maine, cine vrea sa nasca - sa aiba bafta, cine vrea sa mai astepte - sa stea linistit! Noptic usor!


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 37 sapt. 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss68 spune:

R_MARCE, acum am vazut ca mai ai ceva pana la final. Din ceea ce mi-ai scris as putea sa ma consider norocoasa, eu am pb mai mari numai cu mainile. Recunosc tot ce mi-ai spus, difera putin (nu ma dor buricele degetelor, dar e f dureroasa incheietura mainii, nu pot strange nimic, nici macar dopul la o sticla). Si mie mi-a zis dr de fam ca nu am ce face, e o impregnare a tesuturilor cu progesteron - am vrut sa verific daca si altora li s-a spus tot asa ca nu au ce face. De fapt am si probat cu diclofenac gel si nu s-a simtit absolut nimic. Cu picioarele si la mine e mai bine, nu mai sunt asa umflate, ma dor genunchii de cate ori ma ridic din pat, de pe scaun... Oasele bazinului nu ma dor, simt afectiunea mea veche de coloana care nu ma doare mai tare ca inainte. Insa cum spui si tu, noaptea ma omoara durerile de brate.
Stii ce e ciudat? Mersul pe jos mi-a facut f bine (mi s-au desumflat picioarele) in timp ce utilizarea mai intensa a mainii amplifica edemul si in consecinta durerea.
Asadar iti doresc multa rabdare ca mai ai destul de indurat!

Haideti sa va spun ce dilema am eu acum. Tocmai am dat de cineva care si-a supravegheat sarcina la aceeasi dr cu mine. Dr e mai in varsta, prof univ, si mi-am pus si eu intrebarea daca ma va asista la nastere. Din discutii am inteles ca nu trebuie sa-mi fac probleme. Acum tipa cu care am vb mi-a zis ca rudei ei care a nascut recent, i-a trimis pe altcineva sa-i faca cezariana!!! Acuma nu stiu ce sa zic?! Se intampla frecvent asta, sau ocazional? Sper sa nu ma lase balta tocmai la final cand mi-ar fi greu sa schimb dr. Ceea ce stiu este ca si-a facut un colectiv numai de oameni capabili, agreabili deopotriva, am apucat sa observ asta in scurtele perindari prin spital. Vineri am control si sper sa aflu exact. Insa eu discut niste treburi cu ea si cand ma duc la spial: surpriza - vine altcineva, care nu stie nimic din ce vreau eu. As muri sa mi se intample asa ceva.

Haricleea, dar cum de te-ai ales cu doua pompe? Sunt electrice amandoua? Eu intentionez sa-mi iau manuala, ma orientasem la una Chicco desi stiu ca la Avent sunt mai bune. Mie imi va trebui in mod deosebit cand incep scoala si trebuie sa las papa in frigi, am alte prioritati acum, dar daca imi permit poate o cumpar. Trimite-mi un PM sa-mi comunici pretul.

Cine naste maine? Nu s-a inscris nimeni?

noapte buna!

criss 37+ cu Ligia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINATXA spune:

Criss si eu am patit-o.Toata sarcina mi-a fost urmarita de cineva iar eu acuma nasc cu altcineva!

34+saptamani http://new.photos.yahoo.com/naomi_creamy/

Mergi la inceput