durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Cate gravidute sunt aici,o sa mai ramanem putine,dar poate fetele care se duc la odisee nu ne vor uita .Poate cu ajutorul lui Dumnezeu acest subiect se va desfiinta ,in sensul ca nu vor mai fii mamaici care sa treaca prin ce-am tecut noi si toti bebelusii sa faca cunostinta cu parintii lor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Dragele mele, am revenit si eu dupa multe zile de absenta! Pe 24 decembrie am plecat la ai mei si, dupa cum i-am promis si doctoritei, am fost foooaaarte cuminte! Am stat mult in pat si am incercat sa fiu cat mai linistita. Dar nu am avut net si nu am putut intra deloc sa mai vorbesc cu voi! Asa ca acum am recuperat si am citit tot ce ati scris!

Mirelush, e SUUUUPEEER!!! Eram sigura ca trebuie sa vina vestile bune si pentru tine! Sa dea Domnu sa fie totul bine de data asta si peste vreo 8 luni sa te vedem cu bebelusul in brate!

Flavia, imi pare rau sa aud ca au aparut si la tine problemele! Tocmai cand imi spuneam ca tu esti optimista grupului! Dar sa nu te lasi batuta! Sunt sigura ca sotul tau va gasi solutia pentru problemele voastre! Iar tu nu ai voie sa te stresezi, caci stii ce mult sunt afectati cei mici de starea noastra! Iar Dominic simte si el cand e ceva in neregula! Sper sa nu fie foarte grav si sa le descurcati pe toate! Ai grija si cu durerile astea de burta! Odihneste-te si ia si ceva medicamente! Ti-a recomandat medicul ceva?

Ileana, si tu cred ca ar trebui sa te odihnesti mai mult! Nu stiu daca serviciul iti permite lucrul asta, dar e bine ca ai fost la medic si e totul ok! Sa ne tii la curent cu ce se mai intampla pe la tine!

Cristina, chiar nu e foarte important Revelionul! Bine ca esti tu ok, ca anul viitor va fi un Revelion pe cinste: cu pampersi, baita la cel mic si toate chestiile astea super faine!

Vivela, ma bucur sa aflu ca esti ok! Sper sa nu te chinuie prea mult greturile! Eu am fost printre cei fericiti, si nu am avut parte deloc de ele!

Laura, ce mai stii de teste? Sper ca azi ai dat de cei de la laborator si ai primit numai vesti bune, da?

Chantal, Michele, Mariana, Nana, Andreea, Lariana si toate fetele de aici, va pup pe toate si revin cu vesti cat de curand!



Mari 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia imi pare tare rau ca ai astfel de probleme.Doamne fereste,cum poti sa te gandesti asa departe,ca vei ajunge cu copilasii pe drumuri!Sunt sigura ca sotul tau va rezolva problema si va va oferi multa siguranta.Tu trebuie sa fii linistita,stii prin ce ai trecut si cat ai suferit,fii calma ca-i faci rau lui bebe si te vede si Dominic trista.Nu te gandi ca au inceput necazurile,este doar o problema care se va rezolva.Caspul sus si astazi cand vei intra sa ne spui ca esti mai bine,ca nu te mai doare burtica.Ai grija de tine! Noi suntem aici si te vom ajuta atat cat putem!

Ileana imi pare rau ca ai trecut prin astfel de momente.Imi inchipui ca te-ai speriat tare.
Important este ca acum sunteti bine si asa trebuie sa fie pana la capat!Ai multa grija de tine!

Jojo multumesc mult pentru urare,si eu iti spun La Multi Ani pentru sotul tau,sa fiti sanatosi si sa va iubiti!

Ralu ai incredere ca totul va fi bine.Cu siguranta Dumnezeu va va asculta rugaciunile si ii va reda sotului tau sanatatea.Aveti grija de voi!
Va pe toate!





Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mari mersi, bine ai revenit! Ne-a fost dor de tine! Ma bucur ca sunteti bine toti 4.Asteptam numai vesti bune!Cand trebuie sa mai mergi la eco?




Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Mirela, luni, pe 8 ianuarie am urmatoarea programare si atunci sper sa mai primesc si cateva poze cu care sa va delectez!

Tu cand ai programare la doctor?

Mari 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

La multi ani tuturor gravidutzelor.Mie imi tot vine sa pling de vreo saptamina.Azi am fost si am intrerupt sarcina,simt ca momentan nu mai imi doresc copil(sper sa fie o chestie de moment care ma tine de vreo 2 saptamini).Am facut tratament cu xanax ,am luat un postinor inainte sa aflu ca sint gravi si nu mai vreau sa risc.Sufleteste simt ca nu am ce sa-i ofer.Ma bucur pt voi cind va vad asa de fericite parca si acuma mai traiesc acea bucurie sufleteasca cind eram insarcinata ,ce planuri imi faceam colindam magazinele de la 12 saptamini si ii spuneam sotului cam ce carut,ce patut si ce hainute o sa iau pt bb.Si ce folos caci lunile de bucurie mi-au fost spulberate intr-o clipa si partea proasta e ca doare al naibii de tare si nu mai trece.Va pupic dulce si fiti fericite si optimiste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mari bafta la eco!Ar fi super sa iti dea si poze sa vedem si noi minunile de bebei!
Eu o sa merg saptamana viitoare la medic cand voi fi in 6 saptamani.
Lariana imi pare rau! Daca tu ai considereat ca este mai bine asa,noi iti respectam decizia! Tu stii ce este mai bine pentru tine!Refacere rapida si iti doresc multa putere si nu-ti pierde speranta!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LARIANA-imi pare foarte rau pentru ca treci si tu prin aceasta groaznica durere.Stiu,e ingrozitor si foarte dureros...Si eu i-am cumparat hainute fetitei mele,jucarii,carucior si am fost la un pas sa comandam mobila pt camera ei pentru ca nici o clipa nu ne-a trecut prin cap ca o vom pierde.A fost viata noastra,am iubit-o si o iubim la infinit,Vise,sperante spulberate...stiu ce inseamna asta din pacate.Durerea difera de la persoane la persoane,unele isi revin putin,altele mai greu si altele deloc.Eu inca plang in fiecare zi si ma gandesc la EA mereu si mi-e greu sa realizez ca toate astea ni s-a intamplat noua(nu ar trebui sa i se intample nimanui o asemenea tragedie,nimanui!!!).Nu stiu ce as putea sa-ti spun...Fii tare si rezista!Pare imposibil si chiar este°!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Eu sunt ingrijorata fetelor,stiu ca poate e normala aceasta dereglare dar totusi sunt speriata ...De sambata ma simt ca si cum mi-ar fii venit uratii dar nici urma de ei,nici pete maronii nici sange nimik...Of sa-mi vina odata ca tot intr-un stres stau cum ca poate e ceva rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Cristina promit sa pun pozici, dar eu nu ma pricep si o astept pe sora-mea sa faca treaba asta[ ;)]

Flavia imi pare tare rau ca va confruntati cu nesiguranta ! Incearca, te rog, sa te detasezi macar un pic (desi pare imposibil), gandeste-te numai la sarcina ta si la Dominic! Totul se va rezolva, doar stii foarte bine ca exista probleme mult mai grave si fara rezolvare

Mari ce ma bucur ca sunteti bine Ce-ti fac ingerasii ? Acum am vazut : de ziua mea ai programare

Eu abia incep sa ma calmez dupa cateva telefoane date la medlife! Abia acum am reusit sa-i fac sa-mi promita ca dupa ora 15 imi vor trimite rezultatele! Sunt nerabdatoare, dar va trebui sa ma duc la prietena mea care are faxul si va anunt dupa aia

Ralu pentru baietelul tau! Sa creasca mare si sanatos, sa va bucure inimile mereu Multa, multa sanatate sotului si sa aveti putere pentru a rezista pana va fi bine

Michelle nu vrei, asaaaa ca un cadou pentru ziua mea, sa faci un test de sarcina? Te roooog

Lariana


Poze Laura

Mergi la inceput