durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Daca mai aud ca te consumi pentru alte probleme asa te bat...Nu uita ca ai un puiut in burtica de care trebuie sa ai mare grija si un puiut acasa care nu trebuie sa te vada trista.Sotul tau te iubeste,va rezolva el problema sunt sigura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

merci mult michel, sint tare necajita, incerc sa ma tin tare cit pot, dar imi vine sa pling, cind incepe sotul scoala, ne vom vedea seara la 19.30 of, sint tare trista, vad ca incep si anul asta rau.....celalalt m-a lovit abia prin aprilie, acuma vad ca necazurile incep repede.....

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Te rog fii tare PEPSI si nu plange.Sunt in viata asta din pacate tot felul de piedici dar trebuie sa trecem peste toate.Totul va fii bine dar ai grija nu te consuma te rog eu mult de tot,de dragul lui Dominic de dragul puisorului din burtica incearca sa nu pui problemele la suflet acum ca NU AI VOIE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Chiar daca sotul tau va veni tarziu acasa mereu nu esti singura il ai pe Dominic,o comoara in burtica si pe noi,deci nu vei fii chiar deloc singura si timpul trece fff repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Flavia imi pare rau ca aveti probleme, sper sa se rezolve cu bine. Am incercat sa iti trimit pe mail lista cu capitolele, dar nu stiu cum va aparea la tine. Daca apare direct scurtaturile trebuie sa iti trimit din nou. Sa ma anunti.
Eu am avut ceva probleme ieri, am avut dureri de burta destul de puternice si pe o perioada lunga de timp. Am fost la un pas de a merge la dr., dar pana la urma au trecut. In schimb azi au aparut pete de sange maro deschis si am ajuns la dr in final. Se pare ca bb e bine, din cate am inteles am placenta jos. Mi-au facut eco si l-am vazut pe bb pt putin timp, mi-au facut si control ginecologic pt prima data si eco intravaginal si asa au vazut ca placenta e aproape de cervix (daca asa se zice ca e cam greu sa ne intelegem in eng. cand nu e limba la nici unul dintre noi). Ma rog, am inteles ca placenta e jos si ca imi vor mai face o eco pe la 32s si daca nu s-a ridicat imi fac cezariana...ceva de genul asta.
Oricum pe moment suntem bine.
tuturor!

Ileana 22+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicutz spune:

Salut fetelor! Am intrat sa va spun si eu la multi ani si sa va dea Dumnezeu putere si mult noroc de acum incolo.
Va doresc la toate sa va vedeti visul cu ochii si anul asta sa aveti parte numai de surprize minunate.

Am vazut ca vorbeati de stresul unei noi sarcini si cand te simti pregatit. Sa va spun cum s-a intamplat la noi.
Mie mi-a intarziat prima data mult, cam 2 saptamani, la vreo 10 luni dupa ce l-am pierdut pe Matei. Si nu va pot spune ce m-am panicat, desi imi doream si imi doresc f mult copii. Sotul meu care tocmai ce imi spusese ca el e oricand pregatit si cand eu sunt gata sa incercam din nou s-a speriat un pic de panica mea si zice "e clar ca nu esti pregatita, mai stam!". Mi-a venit dupa 2 saptamani si m-am linistit. Clar zic....mai asteptam pana sa ne apucam din nou! A doua luna, iar intarziere 2 saptamani....eu destul e linistita ca e din nou o dereglare....si cu o zi inainte de ziua mea ma decid sa fac un test. Si surpriza...sunt gravida, desi nici nu ne apucasem sa incercam. Ce credeti ca urmeaza? Panica! mi-a luat vreo 2 saptamani sa ma linistesc...si sa nu ma mai simt vinovata ca m-am panicat. Doar vroiam copil...
Acum sunt in 34 de saptamani si speram din suflet sa fie bine de data asta. Si ii multumesc lui Dumnezeu ca s-a intamplat asa...ca cine stie cand ma hotaram eu constient ca gata sunt OK si hai la drum.

Eu cred ca chiar daca nu ne simtim de-adevaratelea pregatite vreodata, cu siguranta ca odata ce ramai gravida si te obisnuiesti cu ideea te poti bucura si spera.

Va pup pe toate si capul sus. Trebuie sa vina soarele si la noi.
, 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michell, merci mult draga e bine ca stiu ca aici gasesc sprijin, ma simt mai bine acuma, socul initial a disparut, si nu ne vom lasa asa usor, daca e nevoie facem apel la lege si la normele de lucru, si nu ma dau batuta, dar nu vroiam sa mai am un stres in plus, oricum sotul mi-a promis ca se ocupa de tot si ca va fi bine, nu am de ales, si trebuie sa-l cred!abia astept sa ma bag in pat ca ma cam doare burta!

ileana, ti-am dat mail si apoi am vazut ce ai scris aici, imi pare tare rau ca ai probleme, se pare ca avem aceeasi problema, si eu am placenta jos pe cervix, si mi-au spus ca pe la 20 saptamini pot aparea singerari! vom trai si vom vedea, dar stai linistita, ca aici am o prietena, si alte 2 cunostiinte, toate trei au avut acelasi lucru, la prietena mea la 20 saptamini au vazut ca o are anterioara si jos lateral, si tot asa i-au spus ca la 32 saptamini ii fac eco din nou, si s-a intors placenta, si a nascut normal o fetita frumoasa acuma in decembrie. mie, cind am fost la eco mi-a spus ca pina la 32 saptamini nu se ia nici o decizie de cezariana, si nici nu se pune diagnostic de praevia. eu, am sa-l intreb pe medic care sint restrictiile, fiindca prietena mea medic mi-a zis fara sex si fara efort(desi il mai iau pe Dominic in brate si mai car plase), tie ce restrictii ti-au dat? deci nu te ingrijora ca e mai frecvent decit credem!am reusit cu capitolele, merci mult, in cite saptamini esti tu ca am pus cit credeam eu, dar nu stiu daca e asa, te deranjeaza carutul albastru?te pup ai grija de tine!

monicutz, noi am fost colege la odisea la care esti acuma, si sintem colegute la subiectul de Canada, imi pare rau sa aud ca si tu ai trecut prin incercari tare grele, ca ai pierdut un ingeras, va fi bine acuma ai sa vezi, iti tin pumnii, sa ai un bebe sanatos, si o nastere cit mai usoara, an nou fericit alaturi de familia ta!

ma bag in pat fetelor ca m-a obosit plinsul, astept sugestii ptr lista! va pup!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Flavia, nu pot sa cred ca tu care ai adus atata noroc fetelor de aici treci prin asa momente grele. Doamne, prin cate incercari trebuie sa mai trecem? Trebuie sa luptati, insa tu cred ca trebuie sa te protejezi si sa te lasi in mana lui Dumnezeu.

Fetelor, boala asta e asa perfida, cand arata mai bine, cand azi arata iar ca inainte de a veni aici, sotul e total descurajat, tot zice ca el nu se intoarce asa acasa, am plans amandoi, i-am promis ca o sa caut tot felul de remedii si intr-un an il fac bine, trebuie, boala asta e ereditara si poate ataca oricand si copiii, trebuie sa-mi pun toate fortele sa gasesc o metoda sa-l fac bine. Din pacate toate trat. sunt scumpe, si cum el nu prea mai poate sa se ocupe de afaceri, nu stiu, dar sper sa o scot la capat. nici nu vrea sa mai vada nici un doctor....sunt tare deprimata, incerc sa nu par, sa-l incurajez cat pot... De la o zi la alta trecem de la deprimare la speranta... Azi e o zi proasta.

Of, cat ne mai incearca Dumnezeu? Se zice ca-i incearca numai pe cei ce-i iubeste. Doamne, macar mila sa aiba de noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

LA MULTI ANI! Sa aveti parte de un an plin de bucurii si impliniri sufletesti.E bine sa stii ca le pasa oamenilor de tine .
Nu am mai intrat ca am fost ocupata.Pe 1 a fost ziua sotului si desi nu am avut chef de nimeni,am avut musafirii ,si doua zile am smotruit.Acum mi-au venit "musafirii" si ma doare burta ,asa ca pun repede mancarea la foc si ma bag in pat,profit ca mai am putin si incep munca.pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mirela sa-ti traiasca sotul!La multi ani!multa sanatate si tot ce va doriti!

Mergi la inceput