Cu cat ati depasit voi DPN-ul?

Cu cat ati depasit voi DPN-ul? | Autor: maricar

Link direct la acest mesaj

Am auzit tot felul de pareri referitoare la momentul nasterii, printre care si aceea ca daca urmeaza sa ai un baietel, depasesti sigur data probabila a nasterii cu cel putin o saptamana iar daca urmeaza sa ai o fetita, e posibil sa nasti mai devreme decat te asteptai. Eu astept sa nasc in orice moment si sunt tare curioasa daca voi, cele care sunteti deja mamici ati depasit cu mult sau ati nascut inainte de DPN pe care o calculaserati.

mariavlad

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Io am nascut la 39 sapt fix...FETITZA, prietena mea la 41 sapt BAIETEL. Nastere usoara!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 1 anisor
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

eu am nascut fetita la 41 de saptamani si o zi.DPN era 29 nov si am nascut pe 7 dec.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

am nascut la 41 s si 1 zi o fetita;nastere usoara!

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Baiat, 41 sapt. si 2 zile, declansare esuata, cezariana.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

L-am nascut pe baietelul meu la 41 saptamani si 2 zile, cezariana, bebe nu voia sa se nasca si colul meu era dur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Cu 3 zile

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Cu 9 zile. Adica la 41 sapt si 2 zile. (Baiat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cu 6 zile. Fetita.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Am nascut la 38 saptamani un baietel. Insa placenta mea atunci avea deja un grad mare de maturare si acesta e motivul pentru care a venit piticul mai repede.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina spune:

Eu la 39 de saptamani un baietel super super jucaus in burtica .DPN era 03.06.99 si s-a nascut pe 28.05.99
Multa sanatate viitoarelor mamici:)

Mergi la inceput