un nou inceput

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Angi, tu ai mare dreptate. Dar, chiar asa trebuie sa fie, odata cu functia de sotie si mama sa nu mai am niciodata timp pentru mine. Adevarul este ca da, cura de slabire ca pe vremuri nu mai pot tine pentru ca asta ar insemna trei feluri diferite de mancare de facut: pentru Spiridus, pentru sotior, pentru mine. Nu am nici timp, nici bani. Relaxarea logic ca se duce cand stau eu mai bine intinsa in vana plina cu spuma parfumata si Spiridusul navaleste tornada in incapere. Dac asta inseamna ca voi avea o perpetua stare de nemultumire si nu voi fi calma si rabdatoare deci inca doua chestii pe care mi le doresc si nu reusesc sa le am. Adevarul e ca saptamana asta nu am respectat dorintele puse la inceput de an si totusi, mai incerc, poate de luni....

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dana,tu sti cum se spune:ca nu se poate si cu draga si cu mandra...Trebuie sa faci niste concesii,sa renunti la unele in favoarea altora...cumva sa gasesti calea de mijloc ca sa multumesti si capra si varza.E grea meseria de mama si sotie...poate mai grea e cea de mama,dar e frumos si da satisfactii multe...Si mai sti tu si treaba aia cu "sfaturile sunt bune de dat ca sa nu fie de urmat"...Cred ca tu esti singura in masura sa iti concepi un program astfel incat sa urmezi macar jumate din ceea ce ti-ai propus si sa imbini utilul cu placutul....Si cand te mai apuca amocul adu-ti aminte de concediul de la mare,de as' vara cu sotioru'...eeee?????
Te pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Mamica de spiridus, bineinteles ca poti odata cu noul an sa iti schimbi obiceiurile de viata in sensul dorit. Dar eu cred ca poti sa-ti gasesti timp pentru tine si prin urmare sa te regasesti deci sa redevii calma si rabdatoare inclusiv cu spiridusul.
Edit: restul mesajului deviase de la topic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Edit: ma aberam fata de intrebarea autoarei topicului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ce bine de tine, country girl.Eu locuiesc intr-o localitate mica si nu pot beneficia de toate aceste placeri, si acum ne mutam in una si mai mica.Plus ca tratamentele sunt de sute de euro pentru cateva sedinte.
eu profit de sot si imi face el cate un masaj , nu prea des, ca nu este acasa foarte des.Iar unde stam nu am vana, ci doar dus,, si imi lipsesc baile in vana plina cu spuma si lumanari de vanilie, dar mai am un pic pana ma mut
o zi frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DOR spune:

Bravo, Ina!
Ai reusit sa iti faci timp pentru tine.
In ceea ce priveste revenirea la silueta de dinainte, gimnastica aerobica face minuni. Astfel, mi-am revenit miraculos de dupa nasterea celui de-al doilea baietel, lasand la sala excesul de kilograme acumulat in timpul sarcinii. Ce-i drept aveam spor pt ca alaptam, dar sotul ma sabota criminal asteptandu-ma cu gratar de pork la intoarcerea de la sala.Ir eu, bineniteles, cedam in fata ispitei.
Eu una sunt anticura de slabire...iti dai metabolismul peste cap, te chinui inutil...dar recunosc ca sunt o gurmanda, iar dansul, gimnastica imi fac mare placere, parca zbori...uiti de anii pe care ii ai, te simti tanara si plin de viazta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Edit: ca deviasem de la topic. continui discutia in particular cu Olim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Edit; deviasem de la topic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Edit; o luasem pe aratura formului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ei, daca tot aveti chef de stat de vorba hai sa despicam putin firul in patru, deviind totodata de la subiectul initial spre cel mai tentant al perfectionarii in tripla meserie de mama, sotie, om al muncii. Zici tu Country de salon ... perfect de acord, iesi mai bine - ca aspect si timp - decat daca o faci acasa dar ... infrumusetarea de acasa o pot face la ore tarzii, cand spiridusul doarme deja, programare la coafor la 11 noapte nu reusesc. Si cand imi rup din orele de serviciu ca sa dau o fuga la salon SIGUR ma suna cu probleme urgente asa ca am renuntat. Pe sotior m-as baza dar nu ma lasa inima, munceste foarte mult si 75% din veniturile familiei i se datoreaza lui. Asa ca nu prea imi da mana sa-l pun sa stea cu spiridusul cand vine frant de la serviciu, ba si-a mai luat ceva de lucru si pentru acasa... Cat despre meniu-ri eu as da-o pe salate, paine graham cu kefir, cat mai putine chestii gatite temeinic. Dar soriotul adora sarmalele, ouale umplute,ciorba de burta, fasolea cu colan, ardeii umpluti, etc. Spiridusul nu concepe masa fara ciorbita, felul doi e de obicei pui/peste/vitel in tot felul de combinatii ... asa ca salatele mele raman de caruta mai ales ca, si daca le-as face, cu sa mananc eu salata cand sotiorul infuleca cu maxima pofta un copan de pui mare cu mamamliga, branza si smanata? Cam atat, oricum multumesc de sugestii si pareri...

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput