* Ghiocei de martie-aprilie 2006 (26) *

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Neatza la pranz, fetele.

ANDREEA, iar pleci in deplasare!! te invidiez! da' e bine, ca parca de la Brasov scrii mai mult!!

Am vazut poze, o gramada, da' acum 2 zile, si nu am avut timp sa scriu.
am vazut azi si pozele Stefannei - cu scumpica de Nicola, si ma uit la spiridusu' lui GABI_FER...
L-am vazut si pe Marc sub pom, si cu mami, doi frumosi fericiti!

Oanei ii dau dintii de sus. De vreo cateva zile gata cu plansul de noapte. Dar am impresia ca IAR raceste...I-am luat temperatura si avea 37.7. Poa' sa fie oare de la dinti??

Sambata avea la un moment dat scutecelu' pliiin, da' PLIN (destul de neobisnuit) si asa a facut si data trecuta cand a racit. Sambata avea scutecul de o tona si miercuri pac! - muceii. sa vedem cum devin lucrurile.... asa nu mai am chef de mucii astia!!!

Pup fetele



Primul Craciun




Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

LA MULTI ANI! BINE AI VENIT 2007!!!!

BINE VENIT ROMANIEI IN UE!!!!

Andrei - Doina_cel, Iustin Sebastian -- Serendipindity(Mara)!!

Nshiro si Ayryni !!SA AVETI PARTE DE TOT BINELE DIN LUME SI SA VA BUCURATI DE CEI DRAGI!

M-am uitat la pozici,m-am bucurat sa vad ca ne-au urat si fetele care nu au mai scris demult,am citit si cum ati petrecut unele dintre voi.
La noi planurile de Rev s-au schimbat in ultimul moment...de unde se preconiza o noapte plictisitoare la socrii si apoi acasa,am ajuns in acelasi club in care am fost de Craciun.A fost ok,muuuulta lume..la un moment dat simteam ca nu mai am aer.Insa ora 12 ne-a prins cu Nick in brate care nu vroia nicicum sa doarma.Prima oara cand a stat treaz pana la ora 1 noaptea.Oricum m-am bucurat tare mult ca l-am avut in brate!!
ca s-a trezit piticu.Pupicei!!

Pozici noi:
http://new.photos.yahoo.com/gpoli_ro/#page1

Filmuletze:
www.dropshots.com/dpoli_gr


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

Iar am scris ditamai mesajul si pana sa-l trimit a cazut netu'.
Vreau doar sa va zic de noi ca suntem la tara, la parintii mei, in jud. Dolj, si ne intoarcem acasa in Constanta vineri.
Eu am binevoit sa cad de pe bicicleta pe 28 decembrie si de atunci stau in pat, cu piciorul drept umflat in zona genunchiului. Se pare ca am ruptura de menisc, sper ca sambata sa ma opereze caci nu mai pot. O sa o iau si pe mama cu mine, ca sa se ocupe de copil, caci cine sa-l plimbe sau sa-i faca baie ? Eu acum ma retrag, caci imi zvacneste genunchiul, dar sa stiti ca mi-e dor de voi.
Sper ca sunteti bine cu toate, n-am timp sa citesc din urma.

Irina, mami de Andrei (03.03.06)

www.dropshots.com/Irina71
Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Irina71- imi pare rau ca te-ai accidentat, sper ca va fi totul k la operatie. Este bine ca te poate ajuta mama ta, te poti baza pe ajutorul ei. Am vazut poze cu Andrei al tau. Este o scumpete! Ai unele poze in care seamana asa de mult cu Alex, are si Alex o bluza ca cea verde a lui Andrei.

Gabi si bebe Alexandru-Ionut
19.04.2006
Album foto aici:http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/alex_ferf/my_photos
Nastera lui Alex aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91051

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliada spune:

LA MULTI ANI 2007!
SA NE TRAIASCA GHIOCEII SI NOI PE LANGA EI CA SA-I FACEM MARI!

Fetelor, va doresc numai bucurii in noul an, implinirea viselor si multa sanatate voua si la ghioceii nostri!

Noi ne-am programat petrecerea de revelion la restaurant, dupa ce ne-am asigurat ca mama poate sa stea cu puiul, si numai bine ajungem noi la local, ca da mama telefon- Tudor nu vrea sa manance, nu vrea nici sa doarma si doar urla, si se ineaca cu saliva si mucisori! Iau taxiul, dau fuga la mama, urc 4 etaje, linistesc si adorm puiul si pe la 11 ajung la local. La 11:45 iar suna mama ca l-au trezit petardele si iar urla de sare camasa de pe el. iau haina si fug la taxi, ajung in fata scarii si surpriza, uitasem in posetuta cheile de la usa scarii, dar cum Doamne-Doamne e bun cu toti pacatosii, a trimis la plimbat catelul char la ora aia pe un domn, caruia ii cer o cheie, orice cheie ca merge sigur (lucru romanesc! ) amabil domnul imi deschide si ajung la pui, iar incerc sa-l linistesc dar de data sta ma strangea saracutul de mana ca nu am putut sa fac nici o miscare pana pe la 12:30. Si uite asa puiul a vrut sa faca revelionul si cu mami, chiar daca dormind si suspinand!!!!


cameliada si bebe Tudor Bogdan (17 februarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliada spune:

.... si ca sa-mi termin povestea, am avut parte apoi de toata petrecerea fara probleme, ca sa nu mai spun ca abia dupa ce am ajuns acasa si ne-am odihnit pana la 10, s-a trezit si puiul. Si ca sa isi "repereze onoarea" de baiat cuminte a dormit in timpul zilei in vreo doua reprize de cate trei ore, si seara s-a culcat la 9.
Ce mai incolo si-ncoace anul nostru a inceput bine!!

Va pupam pe toate si va multumim ca ne sunteti aproape in fiecare zi!!


cameliada si bebe Tudor Bogdan (17 februarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

LA MULTI ANI, MAMICI SI BEBELUSI IN 2007!!!



LA MULTI ANI, ROCSANA, SI MULTA IUBIRE!

Noe si Anne-Bianca (14.03.2006)


Ce mai citim noi
Pe unde ne mai plimbam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare natiune in Uniune!!!
Pup toata gasca. Nu am timp de scris, dar intrai pe fuga sa ii urez Rocsanei la multi ani cu multe bucurii, sanatate si cat mai multe realizari. Sa fii iubita!

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

LA MULTI ANI 2007! Fie ca acest an sa va aduca numai bucurii si sa fie piatra de hotar a Romaniei spre o etapa mult mai buna cu zile senine pentru toti romanii!
Multa sanatate bebeilor si familiilor voastre. Sa aveti un an plin de impliniri si bucurii.
Va pup cu mult drag!
Poli, Noe si Ciuf multumesc mult pentru urari... A fost o surpriza tare frumoasa, de obicei lumea e asa ocupata zilele astea ca mereu uita... chiar faceam haz de necaz ieri cu tati ca de obicei persoanele care veneau la party la mine, pana si cumnata si soacra au uitat, nu au dat macar un telefon, asta fiind al cincilea an de cand sunt aici... da nu-i bai, noi sa fim sanatosi!

rocsana si bebe maria (3 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare si La multi ani! Eu nu prea reusesc sa scriu, dar va citesc tot timpul, acum insa am vrut neaparat sa va urez un an nou plin de bucurii, realizari, si multa sanatate!

Pentru noi sarbatorile au trecut cu ceva emotii, ca pe rand am fost toti raciti destul de serios si mi-a fost teama sa nu ia si Sara, dar ea a fost singura care n-a avut nimic :)

Va pup cu drag pe toti!


Ameera si Sara

Mergi la inceput