Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmogirl spune:



Buna fetelor,

Am citit povestea lui Do si m-am intristat subit. Chiar atat de nenorocite sa fie asistentele de acolo??? Banuiesc ca da. Nu am detectat vreuna din ele care sa fie mai amabila din ceea ce ne-a povestit Do.
Nu stiam ca trebuie sa luam in bagajul nostru inclusiv lapte la cutie ptr ca ma gandeam ca macar asta sa aiba si ei. Si nu ma gandeam ca trebuie sa iau si cosmeticele ptr bebelus dupa mine ptr cele cateva zile. Le-am cumparat crezand ca le voi folosi de-abia cand ma intorc acasa, nu si pe perioada internarii.

Do, multumesc ptr descrierea tipelor astora insa tare ma tem ca e un comportament general. Ceea ce retinusem eu din povestirile altor mamici, care au nascut acolo, era ca personalul de la maternitatea asta este chiar atent atat cu mamicile cat si cu bebelusii. Consider povestea ta un avertisment, sper sa cunosc f putin comportamentul asta superficial ptr ca altfel ma voi rafui cu ele. Nu pot sa accept un asa comportament.


Cosmogirl 38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Uite ca revin- sunt datoare cu niste raspunsuri si, evident mai am intrebari:
Domerci mult pentru mesaj. Ti-a crescut pe timpul sarcinii tensiunea..macar un 11 ceva? Unde era sala aia unde ai facut gimnastica si cam de cand ai inceput? Merci si te pup
Blueeyesmie mi-a iesit calculul ca al lui. Prima zi a ultimului ciclu...sau ma rog cam aia era ziua de care imi aminteam eu ca ar fi prima zi (incercam din martie anul trecut si exact in noiembrie nu am mai fost atenta sa stiu exact ziua in care venea ciclul+ ca aveam ciclu destul de neregulat). Oricum, s-a cam potrivit eu calculasem aprox 4 si jumatate cu marja 5 sapt si el a zis 5.Tu tot la el ai fost si la prima sarcina? Tu ai vrut cezariana? Astept vesti...pana atunci sarcina usoara si te pup
Florentina G ai avut ceva efecte secundare dupa epidurala? Sincera sa fiu, as vrea si n-as vrea sa fac. Eu nu am facut niciodata operatii, ca atare habar nu am cum e cu anestezii. Pe de alta parte aud tot felul de bazaconii in jur si parerile sunt impartite ca nici nu mai stiu ce sa cred cu epidurala. Oricum, mai e mult pana departe, dar e bine sa fiu informata, nu-i asa?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nu am acum timp sa scriu detaliat, dar din ce scrie Do reiese ca s-au schimbat niste lucruri acolo, si nu in bine.
Acum 2 ani cand am nascut eu, mi-au adus pachetul de servetele si pampersii ramasi, apoi, fiecare bb avea seringa lui, ne-au rugat sa le pastram ( eu nu mai stiam care e a noastra si am cerut alta).
In afara de asta, le dadeau lapte Milumil, asa era pe atunci, era laptele din spital, nu am cumparat eu, n-a fost nevoie.
E revoltator sa foloseasca o seringa la 2 bebei.



Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

de mitocania asistentelor am fost avertizata si eu duminica asa ca daca pateste bebe ceva sa le fereasca dumnezeu...
Bine ca s-a mentionat ca ce le dai e bun dat...o sa le dau 10 pampersi intr-o punga si un pachetel mic de servetele...le ajunge o zi...Oricum sa va fereasca sfantul ca din superstitie sa nu cumparati ceva din ceea ce va trebuie in spital.
O prietena care a nascut acum 3 ani tot cu el, imi povestea ca ea, superstitioasa fiind, nu a cumparat nimic, s-a gandit ca orice om sanatos la cap ca o zi o sa il infase si o sa-l schimbe cu lucruri de la spital. Prostii. O acritura de asistenta l-a trimis pe sotul ei la 2 noaptea sa cumpere pampers ca ea de unde sa aiba si i-a dat un scutec care s-a rupt cand a vrut sa o infese...
Eu o sa vb cu nayel la cel mai serios mod ...eu nu am de gand sa imi pun copilul in pericol din cauza unora ca ele, nu vor sa munceasca la revedere sau eu schimb spitalul acum cu cateva sapt inainte...copilului meu ii trebuie administrat antibiotic imediat dupa nastere, ori la cat de profesioniste sunt ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Salutare!
N-am mai intrat demult si vad ca Mirela e deja in 6 saptamani, FELICITARI ma bucur din suflet pt tine!!!


Martha & Darius
ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Stie cineva cand este Nayel de garda zilele astea??
L-as suna sa-l intreb dar nu prea indraznesc


Martha & Darius
ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

martha78 din cate stiu eu astazi pe 17.01.07 este de garda.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Merci, Ayna

Martha & Darius
ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Martha mersi mult! Vad ca deja baietelul tau are 4 luni,e maricel si este adorabil,sa-ti traiasca!
Astazi este de garda dr.Nayel.
Oanamada da,si la prima sarcina tot la el am fost.Din pacate,am pierdut-o la 26 de saptamani si nu am putut sa nasc normal si a trebuit sa-mi faca cezariana.
Din cate stiu eu el incurajeaza fetele sa nasca natural,dar poti discuta cu el si ajungeti voi la un acord! Oricum este drum lung pana atunci! Bafta!
Te asteptam diseara cu noutati!
Va pe toate!



Mirela6+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

Oanamada, ai incredere in Nayel - cu o monitorizare atenta a sarcinii plus dozarile necesare - n-o sa ai probleme, chiar daca ai Rh negativ. Am o colega care are aceeasi istorie ca a ta, si totusi a facut o mandrete de fata, sanatoasa si voioasa.
Mirela, nu uita sa ceri pozele la fiecare ecografie, sa-i faci copilului primul album foto! Eu am pastrat si bratara de plastic din spital, de la nastere...

Mergi la inceput