FIV 96

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

ADELIA,sincer imi pare rau.Esti o fata puternica eu nu stiu dc as reactiona asa dc as fii in locul tau.Sigur candva va rasari si soarele pe strada ta.Multa bafta in continuare!!!!
ANIAST si TEODORA felicitari sarcina usoara si bebei sanatosi si frumosi!!!
KITTA as vrea sa te intreb cate fiole de DIPHERELINE ti s-a prescris tie???Mie mi-a dat o singura fiola de 3.75mg il voi face vineri.Am facut ecografie in z14 si aveam un folicul de 22.5 pe od,iar pe stangul nimic,endometrul de 10.3,asta fara vreun tratament inainte.Azi am facut o alta ecografie z19 si pe od aveam luteon organizat de 29.5,iar endometrul de 9.4.
O fi bine?Tu ce zici?Mai am o ultima intrebare cum te simti dupa DIPHERELINE???Multam mult!!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Madalina valorile tale arata foarte bine. Ai doar o fiola de Diphereline 3.75 dearece urmezi alt protocol. Unde faci FIV, la Medsana, cumva? Eu cand am facut la Medsana asa am facut, La Giulesti in schimb se merge pe alte doze se face zilnic cate o fiola de Dipherelin de 0.01. Pana la final se ajunge la ceeasi cantitate de Diphereline.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La Giulesti fac cu dl.dr.Marinescu.Probabil si in functie de varsta se da tratamentul??Mi-a spus sa ma duc in z14 dupa ce fac DIPHERELINE.Sunt foarte emotionata nici nu am inceput bine tratamentul si am bombardat cu intrebari....mai am una singura care e diferenta intre protocoale????Stiu ca fiecare organism difera.....Tu la ce dr esti la Giulesti Teodora???

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Iti multumesc mult pt raspunsuri!!!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor, am si eu niste intrebari, poate cineva sa-mi raspunda ?
1.Am nevoie de recomandare de la medic ca sa merg la FIV in Ungaria sau Romania ? Sau pot sa-l sun si fara recomandare.
2.Cam cat e forintul acum ?
3.E neaparat nevoie sa merg de mai multe ori sau pot merge sa stau o saptamana sa-mi faca mai multe teste si Fivul, si apoi sa vin inapoi.
4.Un de e cel mai bine sa merg , la Szeged, Budapesta sau Debrecen.
5.Cam cat costa cazarea? Voi stati la hotel sau cunoasteti pe cineva care e mai ieftin ?

Mai am si alte intrebari dar sa vad daca mi se raspunde la acestea pt. inceput.
Multumesc frumos.


Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Daca vei intra la FIV95 pe prima pagina sunt detalii legate de FIV nu numai in Ungaria ci si in Romania,la fel si dc vei intra pe FIV in Ungaria.Bafta multa!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

ANIAST,TEODORAN FELICITARI MAMICILOR!AVETI GRIJA MARE DE COMORILE VOASTRE!


ADELIA imi pare rau iubita,stiu cat de mult doare o nereusita dar trebuie sa fim tari si cu incredere in d-zeu ca intr-o zi le vom urma si noi pe fete la odisee!

ANDICU stai cumintica la caldura si lasa treburile in seama altora!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Aniast72 scumpo, felicitari pentru reusita. Iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara si bebici sanatosi.
Adelia imi pare tare rau. Speram din tot sufletul sa reusesti. Sunt convinsa ca cat de curand o sa ai parte de bebe-ul tau.
Maine ma duc sa imi fac inca odata analiza in Z16. In Z12 am avut 104,83. Oricum cei de la Babes aveau alta grila de valori: de ex in saptamana 3 - 4 valoarea maxina era de 130. Vreau sa vad cum au evoluat lucruriile, mai ales ca nu m-am simtit prea bine.



betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Kitta eu vin maine la ora 8:30 la clinica, dec i spre sa ne intalnim.
Pussi scumpo cum te mai simti? Eu am ceva emotii pentru maine dar sper sa fie bine.
Madalina imi permit sa iti raspund eu in locul Kittei ptr ca am facut acelasi tratament si anume 19 fiole de Dipherelin de 0.01 cate o fiola pe zi si 11 zile de Menogon. Fiecare doctor are schemele lui de tratament si le aplica in functie de problema fiecarei paciente. Iti doresc mult succes sa sa ne auzin in Ianuarie
Irlandeza scumpo, nu vreau sa fac reclama dar eu am facut Fiv la Med New Life in Bucuresti si am fost foarte multumita, mai ales ca am reusit din prima. Costul procedurii este de 3000 Euro cu ICSI inclus si AH inclus doar daca este cazul. Medicamentele m-au mai dus in jur de 500 - 600 Euro si analizele inca in jur de 130 Euro.
In rest, in Anul ce vine va doresc la toate sa vi se implineasca visul de a fi si cati mai multi. Va pup si va multumesc ca sunteti alaturi de mine.
betty78 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Adelia, imi pare rau pentru nereusita, dar sper sa treci cu bine peste esec si sa incepi anul cu bine.
Aniast , despre tine ce sa-ti spun , decat sa ai un bebbe sanatos si frumos, si sa ai parte de sarbatori frumoase.
Teodoran, din pacate eu iti cunosc povestea cu fiv-ul din trecut si sper din tot sufletul sa nu ai acelasi rezultat ci unul fericit , cu happy-end.Cand citesc de temerile tale parca ma vad pe mine.



Dana
Poze

Mergi la inceput