PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

adelapop, nici Petra nu a luat mai mult in greutate chiar mai putin si nu am diversificat-o. In ianuarie face 6 luni si e inca exclusiv la san.Au fost saptamani cand lua cam 50gr pe sapt. si chiar mai putin, de vreo luna nici nu am mai cantarit-o ca numai ma stresez cand vad cum stam la luat in greutate. Atata timp cat ea e OK si arata bine nu m-am grabit, am incercat sa-i dau cereale seara la un momen dat si se trezea mai des si isi tot aduna picioarele la burtica parca avea crampe asa ca am renuntat, o sa incepem si noi in ianuarie. Tu faci cum simti tu ca e mai bine pentru voi.

Comorile lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

codritu nici nu stii ce ma bucur ca mi-ai raspuns....stii ca si bianca se trezeste noaptea de cand ii dau cereale???
dar nu inteleg de ce? oate pentru ca a renuntat la o masa de lapte?
oricum dr insista sa o ingrasam putin de parca ar avea legatura cu perioada asta a anului


http://pg.photos.yahoo.com/ph/nicoletagruia/album?.dir=/bfbcre2&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Adela de ce sa renunti la san??? A incepe diversificarea nu inseamna a substitui lapticul. Crezi ca nu mai e consistent sau cum?
M-am uitat de "tzashpe" mii de ori la albumul nostru cu pitici Craciunici. Il ador. Mai vreau pozici!
Pupici indesati la toate maicile si toti bebeii dulcineii!!!


Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4573fdfa49015/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Adela ce mare prostie din partea doctorei, cum adica sa o ingrasi?...nu iau in greutate la fel in fiecare luna, daca e bine pana acum ce conteaza?...eu in disperare de cauza ca nu mai manca Riana cum trebuie am inceput sa-i dau o masa de cereale cu laptele meu, desi doctora mi-a spus ca nu e cazul, ca a luat bine in greutate. Nu te speria, fa asa cum iti dicteaza tie inima.Daca nu mananca bine de la san si ai lapte, mulge-te si da-l cu lg (eu asa am facut, ca nu vroia bibe) sau da-i lapte praf...dar sa stii ca nu pare slabuta din poze.

Super poze de sarbatori, toate piersicutzele sunt frumoase.

http://new.photos.yahoo.com/turbaturaluca/albums/

Raluca si pui mic si drag Riana (2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Buna fetelor,
Dam si noi raportul... Am spus sus si tare "mama", dupa ce cateva saptamani a spus ceva de genul"ma-ma-maa"...ar nu spunem tot timpul... Ne dor gingiutele, bagam pumnuletul in gurita si noapte si zi.. Mami ne da cu "Calgel" absolut degeaba..ne dor totusi gingiile .... dar nu se vede vreun dintisor..
De Craciun am fost fascinate de jucaria de la Mos... are atatea luminte , face zgomot si se invarte ...
Azi facem 5 luni, avem greutatea de 8,9 kg si cam 69-70cm...Papam cu mare spor supica cu carnita de pui sau vita.. deja nu mai vrem fara carnita...Marul ne place cu putin biscuite... ce mai, suntem o mancacioasa!
Fetelor, vrem sa trimitem poze dar nu stim cum.. Ajutati-ne!
Lili si printesele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:



5 LUNI
?
MARIA ALEXIA
ANDREAS

(de care ne este dor, ca nu l-am vazut de mult)

4 LUNI
MARIA ALEXANDRINA




CORNELIA_LAURA



Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
botez

www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

lili poti sa imi trimiti mie pe adresa mirunaj@yahoo.com si pun eu pozele in album cand am timp. Te rog sa specifici numele printzeselor si nick-ul tau.

Miruna + Alexei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:


Andreas, fetita Shihanei, Maria Alexia, Maria Alexandrina

LA MULTI ANI, Cornelia Laura!
LA MULTI ANI, Andrei!


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Buna dimineata la Mos Ajun....sau asta a fost deja?
M-am intors ..nu ca as fi fost plecata,dar nu am mai avut timp sa scriu zilele astea...printre atatea sarmale si salata boeuf...mai greu...
M-am uitat pe album sa vad noutatile...chiar sunt frumoase pozele, si a fost o idee super buna sa avem un loc in care sa punem pozite de Craciun...
Noi suntem bine, Razvan a avut intr-o noapte o criza de plans..credem noi ca de la dintisori,cu toate ca de atunci nu a mai avut nimic si nici gingia nu e umflata,dar..asteptam...
Cred ca se pregateste sa spuna si primul cuvant,dar mi se pare ca face antrenamente pentru TATA si nu MAMA cum ii tot repet eu cu regularitate...
In rest..toate bune...ne pregatim de UE..adica de Revelion...
Va pup si revin cu mai multe
A!Ne mai vedem si la confesiuni...turnati toate secretele,nu lasati nimic...

SARILLA si RAZVAN, bebe adorabil

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

tweety nu vreau sa renunt la san dar daca ii dau si cateva lingurite de suc de morcov ea le percepe ca pe o masa si nu mai vrea sa pape san vreo 3 - 4 ore - si asa sarim omasa de lapte care cred eu ca e fff importanta
ea a luat 300 grame in 3 saptamani (are 6600 KG) si are acum 4luni si 3 saptamani si de aceea mi-a recomandat dr sa ii bag si piure de legume
si mie imi plac prichindeii craciuneii
as vrea si eu sa pun poza biancai dar nu stiu cum
ma ghidati si pe mine??

http://pg.photos.yahoo.com/ph/nicoletagruia/album?.dir=/bfbcre2&.src=ph

Mergi la inceput