Sa fie asta sfirsitul?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

VEZI POATE INTR-ADEVAR EXISTA"MAGIA SARBATORILOR"!!!!11

dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

AYLLA MULTUMESC PENTRU URARI.SPER CA NOUL AN SA MI-L ADUCA INAPOI PE SOTUL MEU ASA CUM IL STIAM EU SI SA RAMINA ASA PENTRU TOTDEAUNA.ITI MULTUMESC DRAGA MEA PRIETENA CA ESTI LINGA MINE
FIE CA NOUL AN SA-TI ADUCA NUMAI BUCURII SI MULTE REALIZARI ,SA FII FERICITA SI IUBITA.VORBIM LA ANUL(hihi,adica peste citeva zile).TE PUPIC(''('')LA MULTI ANI('[cheers('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

mumyca daca tot ati reusit sa comunicati incercati o evadare in 2. Doar tu si el. PLecati ptr cateva zile, oriunde. Ma gandesc ca poate pur si simplu s-a plictisit sa faca zilnic acelasi lucru. Incearca ceva nou, care stii ca i-ar face placere. Incearca o activitate in doi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

MARIANA ai dreptate,ar fi bine sa mergem undeva doar noi 2 ,dar nu prea se poate,pentru ca fetita nu doarme noaptea fara mine.Dar incerc sa-l implic in activitati pe care le putem face impreuna,incerc sa comunic mai mult cu el .Am petrecut Revelionul doar noi 2,pe la 22.30 am culcat fetita ,am pregatit o masa romantica ne-am imbracat ca la Restaurant am facut si poze,a fost foarte frumos,('')si acest lucru ne-a ajutat.Daca mai aveti idei,cum sa-l cuceresc mi-ar fi de ajutor.Va pupic('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

pregateste-i mici surprize. Incearca sa-l scoti din amorteala. Nu te supara daca nu reactioneaza cum ai vrea tu de la inceput. Incearca sa gasiti activitati pe care sa le faceti impreuna, dar treburi usoare, care stii ca i-ar place. Stiu si eu... un joc de scrable, sau... nu stiu...ceva ce stii tu ca-i place. Eventual uitati-va asa... ca din intamplare pe albumele voastre cu fotografii. Comentati impreuna evenimentele hazlii. Fii mereu aranjata, eventual imbracate putin provocator. Starneste-i interesul. La mine reteta asta a avut succes.

eu, de exemplu intr-o zi, am desenat pe hartie niste caricaturi si sageti care indicau directia + explicatii (si vine tati obosit, pas, pas...etc; practic am scris ce stiam eu ca gandeste el cand bombane, dar intr-o forma haioasa). si s-a lasat ghidat de sageti. S-a dus la cuier, a pus haina in cui, apoi la baie la spalat pe maini si apoi la masa. O masa asezata mai frumos ca de obicei. Cu lumanarica aprinsa . La surprins placut gestul meu, si chiar daca pe moment n-a zis nimic, a venit a doua zi cu un carton cu prajiturile mele preferate. A fost momentul in care au cazut barierele si am inceput iar sa comunicam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

apropo de chestia cu singura femeie din viata lui. Si sotul meu mai are crize de-astea existentiale. Dar le tratam repede(acum, ca inainte ma lamentam aiurea in loc sa actionez). Vrea blonde? se rezolva. Imi pun o peruca-n cap de-s mai ceva ca Pamela Anderson sau imi schimb coafura,si cand il simt ca-l apuca plictisul il scot la vre-un teatru, la o terasa cu prietenii. Conteaza mult.

Cred ca m-am pierdut in amanunte. Ideea e sa-l surprinzi cu mici gesturi neasteptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kasemada spune:

Of...trist...
Desi nu sunt casatorita, stau impreuna cu logodnicul meu si viata e cam aceeasi cu exceptia actelor.
Dupa parerea mea am si gasit greseala ta in casnicie. Citez: ''i-am oferit totul pe tava''. Poate nu neaparat banii l-au schimbat (na,o vina or avut si banii in mod sigur dar...), poate viatza si traiu bun cu tine l-au schimbat. E firea omului sa se intinda cu pretentiile si sa devina din ce in ce mai nesimtit cand are totul servit pe tava.
Parerea mea, ia fetitza si pleaca, lasa-l cu tarfulitzele lui care sa il satisfaca, si ai sa vezi cat timp o sa mai aiba bani...
Imi cer scuze ca sunt asa de dura, dar sa stai langa un om care nu te respecta de nici un fel...Ce viatza ai? Si mai ales...ce model masculin in familie are fetitza ta?
Mult curaj si putere,si Dumnezeu sa fie cu tine si cu fetita ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

E tare ciudat cum se obisnuieste omul cu binele. De 1 saptamana mi-am luat tv lcd, de 2 ori mai mare ca ala vechi. Acum nu mai simt deja nici un entuziasm, parca a fost dintotdeauna acolo ... Poate doar daca mi l-ar lua cineva si mi l-ar pune pe ala vechi in loc.

Am observat asta de muuulte ori. Sotzul meu era innebunit de unele chestii la mine, era teribil de entuziasmat. Acum ... i se par normale, tb sa vin cu altceva ca sa-mi reimprospatez valoarea. Avem o reltie f ok si misto, dar ... stau de 6 si simt toate lucrurile astea.



Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Mariana mi-a placut ideea cu sagetile.Ai o floare de la mine.('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Kasemada,ai dreptate nici o femeie nu merita sa stea linga un barbat care nu o respecta si sa mai chinuie si copilul ,dar eu tocmai pentru fetita stau,ca sa aiba ambii parinti. Incerc sa schimb lucrurile in bine .Nu vreau mai tirziu sa-mi spun ,mai trebuia sa mai incerc si asta.Dar daca la final,nu se schimba nimic si consider ca am facut tot ce a depins de mine sa fie bine dar fara nici un rezultat atunci imi iau fetita si asta e....Deocamdata ,este bine,se comporta frumos cu mine .Sa de-a Dumnezeu sa fie bine.Te pup

Mergi la inceput