Sa fie asta sfirsitul?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

Acum nu am timp sa vorbesc prea mult dar am sa va spun doar ca l-am intrebat direct de ce scchimbarea asta de la o zo la alta si mi-a raspuns CLAR ca ca e doar asa de fatada ca noi doar colaboram financiar si stam doar pentru fetitA. Chiar nu ma mai iubeste .Mi se rupe inima ,mai e si fetita la mijloc.Mi-a spus clar ca ca asta a fost tot dar nu inainte sa ma invinovateasca pe mine de situatia in care am ajuns.O sa revin.Nu stiu cum sa trec peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna!
Incerc sa fiu scurta ca fac doua lucruri deodata, adorm pe bb care e pe picioare si tastez pe laptop .
O sa imi expun parerea mea chiar daca e dureroasa. Deci eu cred ca sotul tau are pe altcineva. Cand un barbat incepe sa-ti caute nod in papura la orice si sa dea vina pe nevasta de cate ori are ocazia..eu zic clar este altcineva in viata lui acuma.Nu am auzit nici un barbat pana acuma sa-i zica nevestei ca se desparte de ea ca nu se potrivesc sau nu o mai iubeste pana cand nu avea alta varianta.Nu te gandi ca il doare pe el ca il verifici sau nu la bani, pe el il deranjeaza ORICE acuma. Tot ce poate fi subiect de cearta e bun mai ales daca prin asta iti dovedeste cumva tie ca voi doi nu mai sunteti pe aceeasi lungime de unda.
Acuma ca solutii o sa apara nenumarate de la fete, alea cu aranjeaza-te, fa-te frumoasa si da-l in Doamne iarta-ma. Eu zic asa....plangi daca te racoresti, dupa mult plans o sa vezi ca nu o sa mai poti face nici asta si o sa te ridici incet incet si o sa fii alta.Si da, fa-te frumoasa dar ca sa te simti tu bine,nu pt el sau pt altul.Daca ai cu cine lasa copilul o perioada in asa fel incat el sa nu te mai stie legata de casa si copil, ar fi cel mai bine. Sa nu stie unde esti si ce faci. Zii ca iti vezi de viata ta asa cum crezi ca de cuviinta si atunci o sa apara intrebari in capul lui.Pana cand el nu o sa mai aiba control asupra ta...nu o sa te priveasca decat ca pe cea care-l asteapta MEREU acasa.da-i motive de suspiciune.
Acuma poate ceea ce presupun eu, nu o sa se adevereasca , ceea ce ar fi de dorit.
Iti doresc putere multa ca stiu cum e si prin ce treci. Eu nu am postat deloc la astfel de subiecte, dar am citit cam tot trecand prin ceva asemanator.
ELISE te admir si ai de la mine o .
Sper sa mai revin, sigur am scris haotic...dar nici eu nu sunt inca vindecata...plus ca tre sa dau copilul jos, a adormit.

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
Deny..si altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

ELE iti multumesc ca esti alaturi de mine.In mod normal asa ar fi,cind un barbat are pe altcineva se poarta urit cu sotia si gaseste "n" motive de cearta,dar el nu pleaca de acasa.El poate sa urmareasca pe camera de filmat ce se intimpla la firma iar atunci cind iese afara dincasa se duce sa plateasca curentu sau la magazinul care este sub noi.Dar totusi sta ore in sir pe calculator ,poate cine stie si-o fi gasit una pe net.Mie mi-a spus un prieten de familie ca sotul meu a spus ca regreta ca eu am fost prima femeie din viata lui,ar fi trebuit sa fie si cu altele inaintea mea sa vada cum e si cu altele.Acum ma gindesc ca poate la apucat acum sa vada cum e cu o blonda sau roscata.....De plins, pling ca altceva nu am ce face .Stiu ca nu merita dar eu tot sufar.As vrea sa cred ca e doar un vis urit din care sa ma trezesc.Adevarul este ca de cind ne cunoastem eu cind il visam pe el tot timpul il visam ca vroia sa ne despartim si aparea alta fata in peisaj,numai asa am visat,nu stiu daca inseamna ceva si visele astea,dar acum traiesc sentimentele pe care le traiam in vis cind nu ma mai vroia .Imi pare rau ca si tu treci printr-o situatie asemanatoare .Poate stii tu la divort ii da tatalui voie sa viziteze copilul sau are tatal dreptul sa-l ia de acasa citeva zile pe saptamina.Fetita me-a are 2 ani si 7 luni dar e dependenta de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mumyca sa stii ca nu esti singura care ti s-au adeverit visele. Si eu pateam la fel...vise multe....si au devenit realitate. Si acuma cred aia ca atragi raul cand te gandesti la el
Hai sa o luam cu pasi mici ca te gandesti prea departe...DIVORT??? stai asa putin...inca nu stii despre ce este vorba si chiar daca e vb de "alta" , ma abtin de la sfaturi ..tu stii ce e in sufletul tau...si cu atata mai mult , o sa stii ce vrei. Ai rabdare, asteapta reactiile lui...dar ca si cum nu te-ar interesa, pana cand o sa spuna el mai multe. In caz de e altcineva la mijloc nu o sa suporte sa stea departe de ea si o sa recunoasca.atunci vorbim concret.
Si inca ceva..nu-i cauta scuze ca nu are unde si cand...
Si chiar daca povestea mea e complicata si greaaaaa...noi suntem inca impreuna, ne iubim mult si luptam....sa vedem ce o iesi.
pupici si daca vrei vb si pe mess.

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
Deny..si altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

AYLLA iti multumesc din suflet ca esti alaturi de mine site rog sa nu ma lasi ,acum am cel mai mult nevoie sa vorbesc cu cineva am nevoie de incurajari poate reusesc sa trec mai usor peste.Pe prietenul lui il cunosc foarte bine ,am gasit pe calculatorul sotului meu mesaj de la el ca ii multumeste ca la ajutatat.Cu baiatu asta isi petrece cea mai mare parte din timp discutind pe calculator cu el fie zi fie noapte pentru ca este si asociat la firma dar si prieten.Am gasit pe yahoo cind ii scria prietenului despre mine ca sunt o pacoste si sa nu-l invidieze niciodata ca s-a insurat si ca o sa ma puna pe mine cu botu pe labe.Am ramas socata nu-mi venea sa cred si cind i-am zis s-a suparat foarte tare si la rugat pe pritenul lui sa-l ajute sa schimbe parola ca sa nu mai citesc .Avea castile pe urechi vorbea cu el iar eu cind am intrat in camera mi s-a adresat cu DRAGUTA sa vedeam acum cum o sa mai citesti ca am schimbat parola si baiatu ala auzea tot.M-am simtit ca naiba.Poate ca mai mam schimbat si eu in sensul ca sunt un pic mai cicalitoare dar eu nu la-m jignit asa cum a facut-o el iar eu sunt mult mai stresata decit el cu un copil mic si fara ajutor dar el nu are sefi ,face ce vrea nu e deloc stresat .Poate ca o perioada am fost mai mult mama decit sotie dar am incercat sa ma impart si eu cum am putut,trebuie sa si gatesc ,sa si spal,si toate astea ,nu mai pot tot timpul sa fiu numai zimbet si veselie ,poate daca s fi avut mai mult ajutor de la el .
Draga me-a prietena cred din pacate ca banii pot schimba un om.Acum 2 ani eram saraci dar eram bogati in dragoste ,ne aveam pe noi si nu mai conta,de cind avem bani ne este bine financiar dar acum a saracit dragostea noastra.Pacat ,nu.Nu la schimbat peste noapte dar la schimbat incet,incet.Pentru el am indurat multe,chiar multe pentru ca ne iubeam,chiar si ultimii 2 ani i-am indurat in speranta ca se va schimba .Iar la final el este cel care trage linie si spune ca s-a saturat.A lovit psihic in mine ca intr-un sac de box,am fost calcata in picioare in ultimii 2 ani .Poate ca sunt o proasta ca mi-am pierdut demnitatea ,poate ca sunt o proasta ca pling inloc sa ma bucur ca am scapat dar ma gindesc la fetita.As fi vrut sa aiba si mama si tata,si sa creasca intr-o familie linistita.Am sa plec macar 2 zile cu fetita la mama fara sa-i spun nimic ,cu toate ca daca nu ma mai vrea nu cred sa aiba efect dar totusi o fac si pe asta.
Aylla mai intrebat de afacere .Eu am carte de munca ,el nu are.Am hotarit deja ca banii sa se imparta chiar daca stam sub acelas acoperis dar nu mai suntem un cuplu sa ia el o parte mai mare si eu un sfert .Adica nu il deranjeaza sa imparta banii cu mine.Iar de locuinta noi stam cu chirie ,avem o babuta careia ii platim cheltuielile apartamentului si ni l-a trecut pe numele nostru.Mai este si un alt amnunt ca el vrea sa se mute cu firma intr-un loc pus la dispozitie de tatal meu si aici nu am plati chirie si vad ca nu-l deranjeaza sa se mute chiar daca noi nu mai suntem un cuplu iar el vrea sa gaseasca pe altcineva.TE PUP SI ASTEPT SA-MI SCRII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

ILEANNA ai dreptate,draga mea ,el nu vrea sa lucrez ar vrea sa depind mereu de el.Am pus si eu niste bani deoparte ca asa este in ziua de azi unde te duci iti cere banul,si se ia mereu de banii aia dar eu tot vreau sa lucrez cind se va duce fetita la gradinita.Iar de participat la responsabilitati in ce priveste fetita nici vorba ,nu va sta el cu orele pina ma intorc eu de la servici,dar norocul meu este ca e mama linga mine si mi-a promis ca ma va ajuta cu fetita
Ascultam azi latelevizor cind cineva spunea ca atunci cind iti sacrifici iubita ptr. prieteni,cind ii pui pe ei pe primul loc sau cind nu ii oferi timp iubitei tale inseamna ca acel barbat nu te mai iubeste.Asta l-am intrebat si eu azi de cind nu ma mai iubeste,ca nu te poti trezi asa intr-o dimineata fara sentimente ptr. cel de linga tine si mi-a raspuns ca nu stie de cind nu ma mai iubeste.Ma lamurit.Iti multumesc ca esti alaturi de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Mumyca nu-l mai intreba nimic si afiseaza si tu aceeasi indiferenta fata de el.E inadmisibil sa-ti spuna lucrurile astea!!Cum adica s-a trezit peste noapte ca nu te mai iubeste?Tocmai acum cand sunteti impliniti si aveti un copil?Oamenii nu stiu sa pretuiasca ceea ce au decat dupa ce pierd.Pacat ca nu realizeaza ca prin comportamentul lui va pierde iubirea si devotamentul tau.Chiar daca acum il iubesti cu siguranta ca-ti va fi greu sa uiti umilintele la care te-a supus in tot acest timp.nimeni nu are dreptul sa se joace in acest fel cu sentimentele cuiva.GANDESTE-TE LA VIITOR SI GASESTE CEA MAI BUNA ALEGERE PTR TINE!apropo familia ta ce zice?le-ai marturisit ca nu va mai intelegeti?

dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Sunt foarte revoltata cand ma gandesc la suferinta ta,crede-ma ca tremur de nervi!!!!Daca l-as intalni cred ca.Draga mea eu nu am inca un copil dar cred ca nu ii faci nici un bine copilului tau daca accepti sa ramai alaturi de o persoana care nu te respecta chiar daca acea persoana e tatal lui.Esti o femeie tanara si cu siguranta vei putea sa-ti refaci viata.De fapt noi tr sa le asiguram copiilor nostri o atmosfera calda de familie nu tensiune si certuri interminabile.Inainte sa ma casatoresc cu sotul meu eram cu cineva care ,la fel nu putea accepta faptul ca am si eu un punct de vedere.Acum stau si ma gandesc cum ar fi fost daca m-as fi casatorit cu acea persoana (era si agresiv fizic de aici inversunarea mea).Eram f aproape de casatorie dupa aproape 4 ani in care am suportat tot felul de umilinte si in care tot timpul am considerat ca este si vina mea.Dar din fericire l-am intalnit la timp pe sotul meu si am realizat de fapt ce inseamna sa fi iubita si respectata.Cu sotul meu am facut un pact cand ne-am cunoscut sa nu ne aruncam cuvinte urate nici macar in gluma si iata-ne dupa 7 ani de casatorie.Chiar daca apar divergente si uneori iti vine sa exista ceva (nu pot sa-ti spun exact ce anume)care ne opreste la timp ptr a ne spune cuvinte urate pe care sa le regretam mai tarziu.Deaceea iti pot spune ca exista si oameni minunati cu care sa-ti imparti viata tr doar sa-i descoperi.Nu ramane ancorata intr-o relatie care te face nefericita fiindca orice om are dreptul lui la fericire!si din nou fii puternica si gandeste la rece!!

dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mumyca spune:

AYLLA,draga mea prietena,azi noapte am stat de vorba pina la 3 dimineata.Dupa multe,multe discutii in final a spus ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda si ca o sa se schimbe in barbatul care era acum 2 ani.Eu ma bucur acum,nu stiu cit o sa tina aceasta bucurie ,sper din tot sufletu sa fie asa cum spune.Stii cum se spune,speranta moare ultima.Faptul ca a trecut de la o stare la alta,ba ma vrea ,ba nu ma mai vrea, ca in final sa spuna ca defapt CHIAR MA VREA CU ADEVARAT probabil ca nu stii nici tu ce sa mai crezi ca si mine de altfel.Ma gindesc ca poate chiar ma iubeste cu adevarat si vrea sa fim o familie fericita.Asta se va vedea pe parcurs.Depinde numai de el .Spre dimineata ma tinea atit de strins in brate ca si cum iar fi fost foarte dor de mine.Daca o sa ma respecte,eu cred ca va fi bine dar daca revine iar la ce era inainte atunci nu mai vad cale de intoarcere.Am sa-ti mai scriu.Te pup si iti multumesc ca esti alaturi de mine.Chiar as vrea sa tinem legatura sa putem sa vorbim mai mult .('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

MUMYCA ITI DORESC UN AN NOU FERICIT SI SPER DIN TOT SUFLETUL INTR-UN NOU INCEPUT PTR VOI.SA AVETI GRIJA AMANDOI SA NU PIERDETI DIN NOU DRAGOSTEA PE CARE ATI REGASIT-O.MA BUCUR ENORM PTR TINE SI ITI DORESC MULT A BAFTA.VB. DUPA REVELION.VREAU DOAR VESTI BUNE!!!!! MULT DE TOT

dya

Mergi la inceput