Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, multumim pentru poze...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Brenda........ce bine arata toate....
Eu cred ca vin in Bucuresti... nu numai ptr bunatatile tale, dar de data asta am clacat fizic.
Nu imi mai simt spatele deloc, in schimb operatia parca a fost facuta ieri, asa o simt.
Luca a avut criza de colici de la 20.00 pana acum 15 minute. Se calmeaza numai stand pe burta mea sau la mine in bratze. Nu mai am putere...
Daca o tine asa, poate vin acasa. Macar in timpul zilei vine mama la noi, iar noaptea sa stea prietenii cu noi. A trebuie sa sun o colega sa vina sa-mi aduca ceva de papa in noaptea asta si apa plata.
In curand, se termina si laptele praf si trebuie sa trimit lumea la shopping.
Sper sa fie mai bine in noptile care vor urma.... si mai ales la noapte.... sa dormim in seara asta, asta-i tot ce imi doresc.
Imi pare rau ca imi descarc frustarile aici... dar stiu ca ma intelegeti si sinteti alaturi de mine.
Ma duc sa incerc sa dorm..
Pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octav645 spune:

Brenda,R marce
Am gasit un sac de faina cazut langa rampa de marfa.Am facut 2 paini si mi-am potolit foamea.Azi stau intr-un vagon parasit,cu cativa sobolani,dar nu musca,ca le am dat faina.Ar fi vreo 50 locuri pentru intilnire in vagon.Sa caut si un vagon restaurant sa preparam mancarea ?Ce mai trebuie ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Yagmur, imi pare asa de rau... si stiu asa de bine prin ce treci, inca imi amintesc clar noptile de colici, senzatia aceea ca n-o sa pot rezista, ca daca mai plange inca 5 minute o sa cedez... O tot plimbam prin camera incercand s-o linistesc si mi-era teama sa nu ma prabusesc de oboseala. Si ma trezeam dimineata dupa 3 ore de somn si trebuia sa ma ocup singura de copil, de treburile casei, de cumparaturi... a fost extrem de greu. Vino la Bucuresti daca poti... suntem si noi aici gata sa te ajutam. Oricum, gandeste-te ca o sa treaca in curand... la noi perioada super grea de colici a tinut vreo 2 saptamani, iar dupa inca vreo 2 saptamani au trecut complet si a inceput sa doarma fara probleme toata noaptea.
Si Sara se mai calma la mine pe burta, o buna perioada de timp asa am si dormit noptile, tinand-o pe pieptul meu, insa teoretic nu este deloc recomandat. Eu am un somn foarte usor, ma trezeam la cea mai mica miscare si aveam siguranta ca nu pateste nimic dormind asa.
Sper sa reusiti sa dormiti mai bine amandoi la noapte. Va doresc o noapte cat mai linistita!

Noapte buna tuturor!


Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Octav, pastreaza-mi si mie un loc.. ca vin.... macar asa mai ai o preocupare in afara sobolanilor..... sa ma ajuti sa-l calmam pe Luchitza.
Ameera, sper sa treaca colicii astia.. ca ma doboara. Dupa ce am postat azi noapte s-a trezit si a mai urlat, efectiv urlat inca vreo ora. Pana la urma s-a calmat la mine in pat si am dormit asa pana la vreo 4.30 cand s-a trezit ca vrea papa. L-am hranit, schimbat si mutat la el in patutz.
O sa mai stau o saptamana si daca tot asa va fi in fiecare noapte cred ca vin la Bucuresti.
Bine ca tu macar puteai sa iesi la cumparaturi. Eu nici asta nu mai incerc acuma.... tu stii bine cum sint scarile la mine. Astazi chem o prietena sa stea cu Luca si ies un pic pe afara.. sa ma plimb, desi asa o ceatza este afara.
Imi beau cafeaua si ma pregatesc de o noua zi.
Marce, Brenda, Alex, Gabi, Yana, Bagheera... pupici dulci si duminica frumoasa

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,neatza,haideti la cafea....

Yagmur,parca retraiesc momentele cind ma chinuiam cu Diana si ma trec fiori....mai ales ca esti singura.Eu aveam nopti in care chemam salvarea,pentru ca era imposibil sa mai pot face ceva sa se potoleasca din urlete.
Si dupa aparoape o luna de nopti nedormite,am lasat naibii toate treburile,si,desi erau scurte perioadele pe care le dormea si ziua,atipeam atunci cind atipea si ea.Imi facusem program dupa al ei,desi era foart dificil,de multe ori ma intrebam de unde are atita enrgie daca nu doarme mai deloc?
Dar de la 3 luni jumate.........parca era raiul pe pamint,nu mi-am mai auzit copilul plingind asa isteric,parca imi lipsea plinsul ala,atit de evidenta era diferenta......sper pe voi sa nu va tina atit...

Intrebare: toata lumea a trimis banii pentru Miha?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Brenda, eu nu am apucat sa trimit banii.. sper ca maine sa vina prietena mea sa stea cu Luca pe la ora 17.00 si sa trag o fuga pana la BCR. Este contul acele ok? Ca parca nu era bun.
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Neatza!
Nici eu n-am apucat sa trimit banii, ca am tot cerut nr. de cont si abia vineri s-a indurat Alma de mine sa mi-l dea, dar n-am mai avut cand sa ajung la banca.

Va doresc o duminica frumoasa!



Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eu o sa ii dau astazi,ca ne vedem....Yagmur,poate reusesti maine,contul nu il stiu nici eu ca tot am sperat sa ne vedem,ceea ce se va intimpla astazi pina la urma.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...

E dimineata pt mine...k iar an adormit la 4. Dar deja m-am obisnuit cu noul program. Singura kestie care ma oftica rau, e k nu pot dormi cit imi place, pt k am numai doua parti, stinga si dreapta, si amindoua amortesc rau in timpul somnului sau ma dor raaauuu articulatiile bazinului si restul oaselor. Asa k, in final, a trebuit sa ma trezesc si sa ma ridic din pat...k sa folosesc si o alta "latura" a corpului meu ...si anume fundul!

Yagmur, imi pare rau iubitzica, k iti e asa greu. Cred k oricine clacheaza de la oboseala. Offff...cind ma gindesc ce ma asteapta! Ar trebui totusi sa vii la Buc ...macar 2 sapt-1 luna. Mai treceam prin rotatie pe la tine...
Apropo...am mai citit la "fulgusori de nov-dec" si am vazut k ...Luca umbla dupa alte fete! Rushinica...

fetele... ma bucur k va place numele ales pt bebelina mea!

Miria, Octav...ziceti-ne si noua mai multe despre voi. Dar nu "povesti din gara" ...ci cite ceva real, care sa ne ajute sa va cunoastem un pic.
Miria, unde stai in Buc? Zi-ne si despre bebe ...

Azi...avem program meseriash. In sfirsit ne-am mobilizat si 4 dintre noi (adik Brenda, Yana, Ameera si cu mine) vom incepe programul de vizite la ...domiciliu! Mergem pe la Miha sa o vedem si sa stam la o birfa mica...sau mare...vedem noi! O sa facem si pozeeeee... Sic Sic....

BRB... ma duc sa imi mai iau o cana de cofi,




Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput