Cirese de Mai-Iunie 2006 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Saluatare ciresici!!!

Diana79 - imi pare tare rau pentru micuta Nicole. Ii doresc multa sanatate si sper din tot sufletul sa-i treaca repede si sa petreceti in liniste Sarbatorile acasa.

Marilena - multa sanatate tie si micutului. Am vazut pozele din albumul 7 luni. Ai un pui superb.

Amiss - si eu astept sa vina timpul cand n-or sa se mai taie bietii brazi doar pentru 3 zile. Aici desi traim in inima muntilor si exista brazi peste tot....este interzis prin lege sa-i tai si sa-i impodobesti. Nu am vazut la nimeni brazi naturali in casa..si nici nu cred ca am sa vad vreodata. E lege care se pedepseste cu inchisoare..si nu se risca nimeni.
Multumesc pentru urari.
printesei mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Buna dimineata, ciresele!

Ninge asa de frumos! L-am scos afara pe Alec pana sa inceapa ninsoarea; din pacate a adormit si n-a vazut fulgisorii...
Acum , cu ce ne mai laudam... este incredibil, dar azi puiul meu a mancat un castronel de fructe cu cereale cu biscuiti! Mango, mar ras, cereale cu biscuiti Milubrei... in sfarsit Dar, eu zic c-a avut pofta si pentru ca fusese afara, la aer curat
A invatat sa ma ciupeasca...si se hlizeste de nu mai poate....

Diana79, vai, ce pacat ca ati avut asa necaz Multa sanatate lui Nicole!

Andreea, bineinteles ca mai e valabil concursul haios


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

Lyly tort la www.dropshots.com/day.php?userid=204355&cdate=20061224&ctime=201647" target="_blank">metru. Acum stiu ca poza numai pare interesanta deoarece suntem gretoliti deja de dulciuri .

Diana 79 felicitari pentru primul dintisor. Imi pare rau s-aud ca e bolnavioara Nicole ,insanatosire grabnica ca sa puteti si voi sa va bucurati de primul Craciun al ei si de prima vizita in Romania ,care de la bun inceput a inceput cu peripetii.lui Nicole bolnavioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Si acum sa vin si eu cu o ghicitoare capcana!

Cine e rosu, mare si vine de Craciun?


ciclu.
...s-au dus zilele mele de huzur .


www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Ildy, eu una n-am facut excese zilele astea, asa ca, nici vorba sa nu-mi placa dulciuri, hahaha

Virgi, ce bine-ar fi sa fie si la noi o lege care sa interzica taierea brazilor. Dar, din cate stiu eu, taierile astea sunt "controlate", nu se taie oricat si de oriunde, asa vazusem la tv o emisiune despre brazii care se taie in Romania de sarbatori.
Oricum, foarte scumpi brazii, numai ca nu sunt scumpi pentru ca ar exista vreo politica in acest sens, ca sa fie mai "prohibitivi" si sa taie cheful oamenilor de brazi verzi. Pur si simplu sunt cumparati de la tarani mai ieftin si vanduti in piete mai scump de "diversi" cu niste fete de-ti vine s-o iei la fuga.

Astazi am facut si eu niste poze lui Alec si cred ca o sa aleg una dintre ele pentru concurs. Nu ca am vrea sa castigam, ca doar noi suntem organizatorii, dar sa fim si noi, acolo, in album

Am cumparat si eu azi pentru Alec cheitele alea pentru rontait si cred ca-s mai bune decat orice jucarie refrigeranta. Sunt usor de apucat si pot fi bagate cu usurinta in gura de catre... rozator Alec nu reusea sa roada nici o jucarie umpluta cu apa sterila, de aceea le arunca cat colo si isi rodea degetelele

Azi l-am plimbat pe bebe de 2 ori, am mersul cu tacsu pana la Cora, pe ei i-am lasat afara iar eu am intrat repede-repede ca sa-mi refac stocul de lapte praf, pampersi si ... mango

A fost chiar un Craciun frumos, anul asta, cu bucatzica asta de om pe langa noi!


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daryana spune:

La multi ani la ciresei si sper ca Mosul v-a umplut de jucarii care mai de care... si pe noi la fel ca am fost tare cuminti , mai ales mami care a primit un costm de ski nou, numai sa ninga... Sper ca Mosul le-a adus sanatate la cireseii bolnaviori si pofta de mncare la cei mofturosi, iar David va zice un guu-guuu-gaaa si va trimite cate un balutzo-pupic-dulce la toata lumea.
Diana 79, ne pare rau ptr printesa Nicole... pate ca totusi este de la dinti diareea, e prea mare coincidenta sa apara deodata, oricum nu-i da antibiotic...
Lyly vad ca si voua v-a adus Mosul un pitic vesel si cumite.
Mary, Robert e un scump, vad ca tot copia lui taticu...
Noi am inceput divesificarea cam de 2 saptamani... am papat morcovel, morcovel u cartof si a fost tare-tare buuun si cum nu mai vrea san dupa masa, i-am dat cam 150-160 de grame de piureut sa ii ajunga la o masa, ca altfel plange ca nu e satul. Problema e ca dupa morcoveala asta a facut un cacuta morcovit (arata ca pulpa de morcov care ramne dupa storcator) este normal? nu inseamna ac nu digera morcovul?... Asa ca azi i-am dat brocolli cu cartof care a fost yak rrrau de tot, nici nu va pot descrie cum s-a strambat, mai incercam si maine... Sa-i mai dau morcov? I-am dat prea multa mancare ptr primele mese solide? sa incerc sa-l pun intai la san si apoi sa-i dau sa pape? Poate ne lumineaza si pe noi cineva... pupici la ciresici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare ciresici!

Lyly, bine zici, a fost un Craciun frumos anul asta, pentru noi chiar cu 2 minuni mici...

Amis, ioi ce haioasa e Petra! Iti vine s-o papi... Cu hartia lipita pe cap si cu punga in gura e mortala!

Diana, imi pare rau ca a trebuit sa treceti prin asta...

Daryana, ooo se pare ca ai un papacios! Da-i sa pape cat vrea... acum depinde ce vrei si tu, daca vrei sa-i inlocuiesti complet masa de lapte atunci da-i piureul inainte daca vrei sa suga cat mai mult de la tine, poti sa incerci cu san prima data. Ei inca nu digera bine, e ceva firesc dupa ce luni de zile au papat doar lapte sa elimine papa aproape nedigerata in scaun. Si daca a si mancat muuult...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La noi in Ajun a fost o nebunie de nedescris si distractie maxima! Copilasii au fost impresionati de Mos, Vladut in mod sigur a fost foarte impresionat. Timeea va dati seama ca nu a fost prea miscata de aparitia Mosului, dar macar nu s-a speriat si a stat cuminte si la el in brate. Va invit sa vedeti daca doriti cateva poze: petrecere cu Mosul

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

LA MULTI ANI ANA pentru implinirea a 7 luni
Diana r frumoasa petrecere si la noi a venit mosul ,apoi pe le ora 21 David a adormit iar mami si tati au plecat sa se distreze putin dar au avut grija bunicii de el .In sfarsit ti-am vazut cu ocazia asta si noua freza.
Marry imi pare rau s-aud c-ai fost operata si mai rau imi pare ca Robert are iar probleme cu kk. Pozele le pui cu uploud photos si adaugi pozele ,dar nu uita sa faci public albumul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Fetelor va multumesc din suflet pt gandurile bune. Am primit cel mai frumos cadou a doua zi de Craciun si anume...Nicole s-a facut bine. Nu de tot dar aproape. Am trecut-o pe lapte fara lactoza pe care il bea numai in combinatie cu cereale, ceai de menta, smecta si cam atat. A fost un virus stomacal dupa cum a spus si medicul. Sunt super bucuroasa ca e mai bine.

Virgi ma bucur pt voi ca ati avut un Craciun romanesc. Super

Diana super misto pozele.

O sa revin cand pot scrie mai mult dar incerc sa va citesc.

Va pup pe toate si sarbatori fericite in continuare.



Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput