Socrii dau buzna!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Stiu ca suna cam aiurea, doar fabulez...fa-le si tu catvea vizite neanuntate. Dar cred ca asta-i imposibil ca parca ai bebe, sper sa nu gresesc, caz in care numai de vizite in alt oras nu-ti arde.

A doua varianta: rupe cheia iin yala intentionat si schimb-o fara sa mai faci duplicat pentru nimeni.

Insa sotul poarta cea mai mare vina ca nu TE AUDE...Se pare ca nu vrea sa auda ce ai de zis visavis de parintii lui. Daca el totusi nu spune nimic i-ati inima in dinti si spune-le ce doleanta ai. Nu trebuie sa te certi, le-o spui politicos, daca se supara e problema lor si poate vin mai rar si ... anuntati, daca nu se supara poate totusi inteleg dorinta ta. Si intreaba-i ipotettic daca lor le-ar conveni sa le sune cineva la orice ora la usa??

Personal mi se pare culmea nesimtirii sa te duci asa in vizita. Si la mama daca mergeam in vizita tot o sunam, macar sa vad daca-i acasa, poate are omul altceva planificat, nu neparat rea vointa.

Iti doresc succes si-ti tin pumnii stransi.
Ah, soacrele astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Eu zic sa-i lasi o data sa sune la usa pina or sa deschida singuri cu cheia pe care o au. Atunci te arati tu, in toata frumusetea "naturala", neacoperita sau acoperita cu ceva foarte straveziu si decoltat, surprinsa "cum de nu ai auzit soneria?" ... aaaaa, erai in baie si tocmai faceai sau te pregateai sa faci dus. E casa ta, doar, nu? Si umbli cum vrei, cind nu astepti vizite.
Sa vezi daca socrosenia mai are curajul sa intre in casa ta dupa cum ii vine.

Oana si Eva (29 iunie 2005)
Poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Of mai fetelor, asa e si la mine. Noi stam in apart parintilor lui, iar ei si-au facut casa undeva aproape de Bucuresti. Si cand ti-e lumea mai draga ma trezesc cu ei IN CASA!!!(am iesit goala de la dus ca stiam ca sunt sigura si socra-miu era in casa, ma epilam si iar m-am trezit cu ei in casa....si tot asa). Le-am zis sa dea bip si sunam noi dc nu vor sa consume bani pe telefon, sau sa sune macar la usa..NIMIC. Raspunsul soacrei a fost ca e casa lor si vin cand vor ei, ca doar nu o sa sune la usa la casa ei. Mai am de rabdat 2-3 ani pana ne luam si noi casuta noastra si o sa facem si un bebe si sa vezi atunci....
Ai mei parinti stau la 5 blocuri de noi, dar NICIODATA nu vin fara sa dea telefon inainte!!!!
briza_marii
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Cazuri ca astea deja frizeaza si ultima urma de bun simt! Daca nu cumva or fi voyeur-isti si spera sa prinda si ei ceva actiune, scene Indiferent a cui casa e, voi stati acolo si aveti dreptul la intimitate. La mine nu ar sufla, nici soacra, nici parintii mei! Dar eu sint altfel../.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Si la mine este aceeasi problema, nu suna socrii inainte si ma pomenesc cu ei la interfon spunand: DESCHIDE!!!De multe ori i-am primit cu mutre, altadata nu le-am raspuns nici la tel. ( ei fiind jos la usa de la intrare ) si nici la interfon, pt. ei nu au fost semne ca ma deranjeazaContinua in acelasi mod, sotul nu le spune nimic.

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Sotii vostri sunt de vina ca nu le zic. Si de fapt daca v-ati plans la ei (la soti adik) si nu au zis nimic eu in locul vostru m-as considera libera sa spun eu ce ma deranjeaza. Cam asa a fost si la mine cand nu intelegea soacra-mea de ce vreau io casa mea si nu vreau sa stam impreuna cu ei. I-am explicat mai intai lui si daca l-am vazut ca atata se coieste in incercarea disperata de a o menaja pe ma-sa i-am explicat eu cum sta treaba cu tinerii insuratei, ca mai au din cand in cand neshte treburi cu strigaturi, ca mai e cate o canicula de vrei sa stai in kiloti, ca te mai apuca si vrei sa te certi tot asa cu strigaturi nu pe soptite si apoi sa te impaci etc. I-au luat vreo 2 ani ca sa inteleaga dar pana la urma a inteles.
Acum nu vine la noi nu fara sa sune, ci fara sa fie insistent chemata. Ca la un moment dat ma si enerveaza, parca astepata invitatii cu lautari Deci ori ii zic in mod expres: vino sa stai cu copilul ca tre sa merg nu stiu unde ori daca nu ea nu vine asa in vizita din proprie initiativa. Au mai fost perioade cand nu am reusit sa ajungem la ei si se plangeau ca nu l-au mai vazut pe Filip. Pai veniti sa-l vedeti, ca doar aveti timp, v-a dat Base gratis pe ratb, veniti! Dar trebuie sa le zic de cateva ori. Ma rog, tot mai bine e asa decat sa ma trezesc cu ei cand mi-e lumea mai draga.
Dar faceti ceva, spuneti-le, nu neaparat puse pe scandal dar stati de vorba.

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput