Iubesc un barbat incurcat cu alta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serendipindity spune:

Raluca, ai amutzit???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutzza spune:

dak te ajuta cu ceva sa stii k nu esti singura in situatia asta
si probl mea e asemanatoare cu a ta
noi suntem de 8 luni impreuna si acum 3 luni am aflat k el mai are o rel cu alta,mult mai mare decat el dar totul e in interes de serviciu
e vorba de o firma care i-a ramas ei dupa decesul tatalui si de care se ocupa el in asociatie cu firma lui,si singurul lucru pt care sta cu ea e leg asta pe care o au si nu se poate desparti de ea pt k ar pierde tot
el imi promite k in max februarie o sa incheie tot si k la vara o sa facem nunta,doamne ajua! sincer nu stiu ce sa cred
faza e k in toata perioada in care am stat cu el nu am mai avut ochi pt nimeni si la fel ca si tine am fost mai mult singura,simteam nevoia sa am pe cineva langa mine si aveam multe ocazii dar pt a nu ma simtii vinovata cu ceva nu am facut nimic
si uite de-aia cred k d-zeu ma ajuta si ne e din ce in ce mai bine
te sfatuiesc sa faci si tu la fel,nu sa ai pe altii doar pt k si el face asta sau pt k nu e cu tine cand iti doresti, astfel cand vine la tine il vei primi cu mai multa caldura si iti garantez k el va simti asta si te va resplati
te pupic, sa auzim de bine si ai mare grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Madutzza, din cate inteleg eu, al tau are o relatie cu alta din interes iar tu esti de acord cu asta si-l astepti sa incheie relatia ca sa se insoare cu tine , desi ai fost mai mult singura.
O sfatuiesti pe ea sa accepte relatia lui paralela si ea sa il primeasca cu mai multa caldura, sau cum, ca nu sunt sigura ca am inteles!

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Sincer si prima poveste m-a ingrozit, dar a doua....m-a oripilat!
Ne mai miram de ce or insela barbatii...Daca au cu cine!
Prea multe femei credule si "inocente"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Aha
OOff, de ce nu m-a facut mama barbat!

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna spune:

Elle_Seb
Am mai observat o chestie: in general fetele ff dragute au atitudinea asta...inocenta! Ar putea avea mult mai mult si totusi se multumesc cu "frimiturile" altei femei!
No comment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Asa este, Nanna.

May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Nanna si Elle_seb

Din acest motiv sunt unele tratate asa pt ca sunt altele care le cred gogosile barbatilor. Ba inca ii mai si compatimesc. Saracii




Daniela

CRACIUN FERICIT



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Of!!!
Tu spui ca el "este incurcat cu alta"; te-ai gandit vreodata ca nu ea, ci tu e cea care 'incurca'???
Un barbat care inseala gaseste un milion de motive: e cu ea ptr. bani, e cu ea de mila, e cu ea dintr-un sentiment de vinovatie... etc., etc., etc. ... Si se gasesc multe sa si creada toate minciunile astea. Ia puneti-va pentru 5 minute in papucii celeilalte: sa fiti voi cea 'oficiala' si el sa va insele cu alta. Cum v-ar place? In acest caz ati veni pe forum sa va plangeti ca barbatii va inseala. OF!!! Adevarul e ca pe mine ma dezgusta tipul asta de relatii si as vrea sa nu va judec, dar nu cred ca pot. Iertat sa imi fie...


madutzza Posted - 27/12/2006 : 21:41:28
--------------------------------------------------------------------------------
dak te ajuta cu ceva sa stii k nu esti singura in situatia asta
si probl mea e asemanatoare cu a ta
noi suntem de 8 luni impreuna si acum 3 luni am aflat k el mai are o rel cu alta,mult mai mare decat el dar totul e in interes de serviciu
e vorba de o firma care i-a ramas ei dupa decesul tatalui si de care se ocupa el in asociatie cu firma lui,si singurul lucru pt care sta cu ea e leg asta pe care o au si nu se poate desparti de ea pt k ar pierde tot
el imi promite k in max februarie o sa incheie tot si k la vara o sa facem nunta,doamne ajua! sincer nu stiu ce sa cred
faza e k in toata perioada in care am stat cu el nu am mai avut ochi pt nimeni si la fel ca si tine am fost mai mult singura,simteam nevoia sa am pe cineva langa mine si aveam multe ocazii dar pt a nu ma simtii vinovata cu ceva nu am facut nimic
si uite de-aia cred k d-zeu ma ajuta si ne e din ce in ce mai bine
te sfatuiesc sa faci si tu la fel,nu sa ai pe altii doar pt k si el face asta sau pt k nu e cu tine cand iti doresti, astfel cand vine la tine il vei primi cu mai multa caldura si iti garantez k el va simti asta si te va resplati

OK, tie ti-e "bine" (ma rog... ce fel de 'bine e asta, dar in fine!) dar EI??? Ti-ai pus vreodata intrebarea "Oare femeia aia ce simte?" Nu cred. Si daca gandesti clar si esti sincera cu tine insati, l-ai lasa. Sunt atatia barbati "neincurcati" pe lumea asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

uite, eu nu mi-as pune problema "femeia aia ce simte".
In situatia in care n-as cunoaste-o pe "femeia aia", mi-ar fi destul de greu sa-i pling de mila.
Mi-ar fi greu si din alte motive: n-as sti daca asta nu e, cumva, jocul lor, al amindurora.
Si daca ei n-au vreun "open marriage" agreat de comun acord, unde doar eu pic de fraiera.

Sau jocul ei.
Deci n-as sti daca ea, cumva, nu vrea de la el doar... banii,stabilitatea, etc, lucruri pe care mi le rapeste mie si ea, altfel, e destul de fericita facind jocurile pentru toti trei.

Deci, nu i-as plinge ei de mila.
N-as sti daca nu cumva mi-ar plinge ea mie de mila.

Pentru ca atunci cind unul investeste un sfert de timp si un sfert de suflet intr-o relatie, normal e sa gaseasca un aprtener sau o partenera care investeste tot un sfert de timp sau un sfert de suflet. Nu pe cineva care asteapta...si asteapta... si are disponibilitatea pentru o relatie devarata, da' n-are cu cine.
Nu stiu cine e victima in situatia asta... da' n-as garanta ca nu sint chiar eu, amanta - si ca in rest, in afara de mine, toata lumea e fericita. Lucru care nu mi-ar conveni foarte tare.

Elise

Mergi la inceput