Iubesc un barbat incurcat cu alta

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

quote:
Originally posted by ileanna
Nu e problema sa-l lase sa plece . Lui ii este bine cu ea.

Nu ne intereseaza acum ce este bine pentru el, ci ce este bine pentru Raluca. Sigur ca bine pentru el este sa aiba cat mai multe femei .


asta ziceam si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

Mda, el, nenorocitul, are doua. Ea... nu se stie cati... mai multi, de pe net. Ce porc (fericit) e el! Ce nefericita (si nevinovata) e ea! Si inca ceva... porcul a marturisit (din start) ca are pe inca cineva. Oare ea i-a spus lui cati are?
Dom'le ce simplu e sa judeci partinitor! Cand eram in America secretara de la firma, care avea copii la scoala ne povestea cu un zambet amar politica celor doua masuri la scoala: daca o fata ii da un sut in fund unui baiat se considera agresiune. Daca un baiat ii da un picior in fund unei fete se considera ... hartuire sexuala! Si, evident, se pedepseau diferit.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:


Uite asta ma framinta si pe mine, nedreptatea asta! Spre exemplu, de ce daca un barbat imi pune mina pe piept se cunsidera ca m-a pipait si daca eu ii pun o mina pe piept nu se considera mare lucru? E corect?
Si de ce in plus barbatii pot sa umble la bustul gol si nu se considera indecent si femeile nu? Ai naibii astia cu masurile lor duble ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

ymcar, diferenta este ca ea s-ar multumi DOAR cu el, pe cind el nu s-ar multumi doar cu ea.

btw: eu mai degraba cred ca i-as ierta lui barbatu-meu multe si diverse aventuri de-o noapte (sau o ora?) decit o relatie durabila paralela - aia ar implica mai mult decit sex.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymcar spune:

quote:
Originally posted by Elise

ymcar, diferenta este ca ea s-ar multumi DOAR cu el, pe cind el nu s-ar multumi doar cu ea.

btw: eu mai degraba cred ca i-as ierta lui barbatu-meu multe si diverse aventuri de-o noapte (sau o ora?) decit o relatie durabila paralela - aia ar implica mai mult decit sex.

Elise



Asta nu stim. Poate si el s-ar multumi doar cu ea, dar nu poate din alte motive. Ideea ca barbatii gandesc si simt doar cu ce au in pantaloni este o aberatie ridicata la rang de axioma in mintea multor femei. Pentru foarte multi sa insele implica un stress foarte mare. Si daca totusi o fac nu o fac de prea fericiti sau doar pentru putina variatie, ca si cum ar schimba felurile de mancare de regim. Astea cu "porcul" pe care nu il intereseaza nimic si se distreaza cu tot ce prinde fara sa ii pese de consecinte sunt cazuri care exista arareori in realitate si generalirarea acestui tipar denota o gandire simplista pana la stupizenie. E ca si cum as zice eu ca toate femeile care poarta fuste scurte sunt c..ve pur si simplu pentru ca stiu ca tarfele din fata de la Lido au fuste scurte.

My life stinks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:


Si ca sa terminam odata cu "barbatii e porci", barbatii nu e porci, e oameni si f.u.c.k si ei ce pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Asta nu stim. Poate si el s-ar multumi doar cu ea, dar nu poate din alte motive. Ideea ca barbatii gandesc si simt doar cu ce au in pantaloni este o aberatie ridicata la rang de axioma in mintea multor femei. Pentru foarte multi sa insele implica un stress foarte mare. Si daca totusi o fac nu o fac de prea fericiti sau doar pentru putina variatie, ca si cum ar schimba felurile de mancare de regim.


nici eu nu cred axioma respectiva.
Totusi, daca tot sintem la subiectul asta, mi-am adus aminte de o mare dragoste a mea mare - insurat, 2 copii, 30 si de ani - eu vreo 19, convinsa fiind ca ma iubeste dar bietu' om e suficient de sensibil sa nu vrea sa-si raneasca familia.
Drept urmare, nu i-am ranit-o nici eu.
Da' mi-am facut sufletul bucati citiva ani - in acelasi mod: asteptam cite 2 zile si nu venea, sarbatori singura, concedii singura, adormeam cu capul pe masuta de la telefon si imi faceam 1000 de vise.

Si, dupa acei citiva ani in care nu s-a produs nici o schimbare - am fi putut-o lalai asa pina la batrinete din punctul lui de vedere - am descoperit intimplator ca in aceeasi situatie cu mine mai sint vreo 5-6 femei (cunoscute). Si n necunoscute.
Si in timpul asta el avea o happy family, iar nevasta (cu care, la fel, imi spunea ca sta de forma) nici nu banuia, saraca.

De ce o facea?
Pentru ca il incinta rolul.
Nu, nu era nefericit, nu o facea din frustrari ascunse, nu i se parea complicat - se simtea admirat si persoana importanta.
Si culmea e ca in final nici n-a priceput de ce m-am suparat, si cind l-am parasit a reactionat ca si cum ar fi pierdut una din jucariile preferate.

N-as zice ca barbatii sint porci - nu. Sint doar, unii dintre ei, mult mai putin complicati decit banuim noi.
Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eu_eu spune:

De ce sa te complaci in aceasta situatie?
Incearca sa iesi din casa...incearca sa-ti faci prieteni alturi de care sa simti ca traiesti. Gandeste-te peste 5 ani daca mai continui relatia asta ...nu iti va parea rau de timpul pierdut?
In loc sa traiesti o adevarata poveste de dragoste sau sa poti sa te distezi cu un grup de prieteni...u stai sa-l astepti pe fat frumos.
Viata e asa scurta....nu-ti irosii ani..nu o sa te mai intalnesti niciodata cu ei...
Poate ca daca intalnesti o persoana care sa te atraga putin....si care sa te respecte cu adevarat si sa-ti acorde atuntia cuvenita...nici nu ti-ai mai aduce aminte de acest episod neplacut al vietii tale.
Ai grija de tine.Viata merge inainte iar tu alegi cum vrei sa fie.
Te pupik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Oare de ce cred ca subiectul Ralucai 28 este doar o inscenare...???
Asa sunt eu Toma Ncredinciosul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexiaaa23 spune:

Sincera sa fiu nici mie nu imi pare prea logic!Iubesc foarte mult,sunt terminata,dar am relatii sexuale de cate ori mi se da ocazia cu altii!
Poate sunt de moda veche dar cum poti sa iubesti si totusi sa ii lasi pe altii sa te atinga,sa te sarute si sa faca s.. cu tine?
Asta nu mai e iubire,e obsesie!Il vreau dar nu pot fi pe primul plan din cauza unei "nenorocite"!!!
Puteti arunca cu rosii,dar,eu chiar nu inteleg lucrul acesta!Pai mai fata tu iti bati joc de tine din cauza unui ticalos?Cum spunea cineva mai sus,poti primii o boala,te nenorocesti dar ii nenorocesti si pe altii!
Gandeste la rece,cel putin incearca!

Mergi la inceput