Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Asteptam vesti Ramonika!
Si da, Adrica, e doar reclama ce faci tu. Esti in afara regulamentului. Si dupa cum se observa, ti-ai facut cont pe site doar pt a te promova ca fotograf!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Haideti fetelor, e loc pt. toata lumea, sa nu fim carcotase Oricum cine e mai bun castiga
Si ce daca isi fac reclama, poate ca viitoarele miresici au nevoie de ceva de calitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

asta-i clar darria ca miresicile au nevoie de calitate ...dar daca este un regulament pentru toti...stii si tu cum e....si mai e ceva : reclama costa ...si costa mult

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ei, sa nu ne ocupam noi de asta, sunt moderatorii care trebuie sa verifice reclamele. nu?



Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrica spune:

quote:
Originally posted by nushulica

asta-i clar darria ca miresicile au nevoie de calitate ...dar daca este un regulament pentru toti...stii si tu cum e....si mai e ceva : reclama costa ...si costa mult



Ai dreptate, iti recomand atunci sa apelezi la firmele care-si platesc frumos reclama gen ONU&Co. (in general cele intalnite la pseudo-targurile de nunti locale) si fac poze ordinare pe bani multi (fotografii seriosi nu colaboreaza cu ei), ca deh, trebuie sa acopere costul spatiului si al reclamei .
Eu prefer varianta forumurilor pt. ca faciliteaza interactiunea cu clientii si totusi ofer ceva superior la peste >3/4 din ceea ce poate fi gasit pe plan local (galeriile multora de aici dovedesc asta). Da, este adevarat ca imi fac reclama in mod gratuit dar asta imi permite sa mentin niste tarife accesibile.
quote:
Oricum cine e mai bun castiga

Daca ar fi asa, ar exista numai vreo 10-15 de fotografi de nunta in Iasi, oportunistii din Evenimentul ar disparea si toate ati fi incantate de fotografiile de la nunta voastra, ceea ce nu se intampla prea des.
Imi cer scuze daca v-am deranjat, nu voi mai reveni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by Adrica

quote:
Originally posted by nushulica

asta-i clar darria ca miresicile au nevoie de calitate ...dar daca este un regulament pentru toti...stii si tu cum e....si mai e ceva : reclama costa ...si costa mult



Ai dreptate, iti recomand atunci sa apelezi la firmele care-si platesc frumos reclama gen ONU&Co. (in general cele intalnite la pseudo-targurile de nunti locale) si fac poze ordinare pe bani multi (fotografii seriosi nu colaboreaza cu ei), ca deh, trebuie sa acopere costul spatiului si al reclamei .
Eu prefer varianta forumurilor pt. ca faciliteaza interactiunea cu clientii si totusi ofer ceva superior la peste >3/4 din ceea ce poate fi gasit pe plan local (galeriile multora de aici dovedesc asta). Da, este adevarat ca imi fac reclama in mod gratuit dar asta imi permite sa mentin niste tarife accesibile.
quote:
Oricum cine e mai bun castiga

Daca ar fi asa, ar exista numai vreo 10-15 de fotografi de nunta in Iasi, oportunistii din Evenimentul ar disparea si toate ati fi incantate de fotografiile de la nunta voastra, ceea ce nu se intampla prea des.
Imi cer scuze daca v-am deranjat, nu voi mai reveni.






eu nici macar la onu@co n-am apelat ci la unul si mai slabsi am fost multumita de pozele pe care le-am primit(nu-s prea mofturoasa) chiar daca ele nu prea au fost poate pe placul unor "profesionisti"



INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Mama mia ce te-ai aprins ... ce se intampla cu Onu&Co? Nu de alta, dar io am avut nunta la ei si mi-o iesit niste poze superbe. Si nu ne-ai deranjat, dar esti incisiva degeaba, parerea mea.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

oare daca as face in aprilie nunta, pe 28, cum va fi vremea? e cam riscant, nu?

mai am o intrebare: cununia civila este permisa sa se faca in perioada postului?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ramonika civila o poti face oricand indiferent daca e post sau nu...eu totusi nu m-as risca sa trec de 2 ori prin emotiile alea nasoale si mai e si faptul ca trebuie sa faci 2 petreceri mai multi bani mai multa oboseala....tu poti sa faci daca asa vrei

iar cu nunta pe 28 aprilie ce sa zic??!! eu as face ca daca e sa ai ghinion poti nimeri si in mijlocul verii o zi ploioasa (cum am nimerit eu in septembrie)...si foarte frig nu mai este in aprilie
tu hotarasti dar grabeste-te un pic ca poate pe urma ai sa culegi n-ai sa mai alegi

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu stiu fetelor, ce sa zic. mama e foarte bolnava. as vrea sa poata si ea participa, nu ea sa fie in spital si eu sa tzopai pe la nunta, ca nici nu o sa imi arda de asa ceva si nu vreau sa fiu o mireasa trista.

pe de alta parte, nu e obligatoriu sa faci petrecere la cununia civila, nu? servesti sampanie, prajiturele si daca e sa se faca ceva, se face in familie, ca nici nu incap toti acasa, doar nu o sa inchiriez ceva si pt asta...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput