Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

La multi ani! fericiti si cu multa sanatate
Dumnezeu sa va indeplineasca toate dorintele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, azi a mai fost prietenul meu pe la restaurante si s-a interesat. cica e super la concordia, dar si la hotel europa ar fi fain. la recital nu prea mai au locuri.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ramonika unde e salcia? si apropo la hotel europa cat e meniul?

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

la salcia este in spate la billa, pe straduta aia mai mica, nu la bulevard, dupa blocurile tip vila de dupa billa, pe un mic delushor, tre sa urci niste trepte, nu e chiar la strada.

la europa meniul e 150 lei noi, dar nuinclude bautura, la traian la fel, meniul e de 150 ron fara bauturi alcoolice. in schimb,la concordia se includ 1 litru apa minerala de persoana si 500 ml vin de persoana. deci se compenseaza oarecum.

oricum cel mia fain e la traian si la concordia ca aspect.

tre sa luam o hotarare pana miercuri - joi si nu stiu ce sa alegem.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!

La Concordia in meniu sunt incluse toate bauturile: aperitiv, vin, apa minerala, sucuri, cafele, in afara de mancare, dulciuri+fructe+tortul miresei, deci tot. Eu de aia i-am ales, ca sa nu mai trebuiasca sa alerg sa cumpar eu diverse.
Pe 26 ianuarie incepe in Bucuresti seria de targuri de nunti, cel de la Romexpo, apoi Marriot si Sofitel. Cel mai mare e la Rompexpo si cica e si cel mai frumos, poate imi gasesc aici rochita. Am pus ceva banuti deoparte in caz ca gasesc ceva si o duc acasa la Iasi cu prima ocazie, ca sa nu stau sa ma uit prea mult la ea si sa ma plictisesc Poate gasesc si o firma care imi poate face invitatiile cum vreau eu...
Pot sa va spun ca mai sunt 5 luni pana la nunta si sunt deja super panicata, am inceput sa am cosmaruri ca a venit ziua nuntii si nu e totul gata. Voi cum stati cu nervii?
Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Leah - cum fara mancare la concordia? eu am inteles ca include 4 feluri de mancare. plus ce ai spus tu. si am inteles ca si husele la scaune intra in pret.

cu nervii stau bine. nu am nici un stres.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

La recital cand am fost eu la nunta Elizei, erau 3 nunti ... una jos, una sus si una pe terasa. Poate fi un inconvenient pt cei prezenti, parerea mea. Traian isi merita banii, parerea mea. Iar Concordia nu stiu nik ca e noua. Traian are in comun organizarea Astoria, de aia imi permit sa afirm.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

leah pai asta deja e altceva daca in 170ron e inclus tot asa da se cam merita mai ales ca nu mai umbli dupa toate celelalte

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

scuze, cred ca Leah a vrut sa zica in afara de mancare tot, nu fara mancare, nu?
deci aia de la concordia au zis ca 0,5 litri vin de persoana si 0,5 litri apa de persoana. deci oricum trebuie sa mai luam niste apa si niste vin de rezerva. in rest, nu mai iti bati capul cu nimic.

dar ce parere aveti despre doar 3 feluri de mancare la Europa? ar merge 3 feluri de mancare la nunta?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu am avut doar 3 feluri la nunta si din cauza ca au fost gustarile aia rece si aia calda foarte bogate multa lume nici nu s-a atins de friptura...asa ca eu zic ccc ca merge...eu una oricum nu pot sa mananc 4 feluri cand merg la o nunta

INGRID

Mergi la inceput