Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

meniul e de persoana 170ron??wowwww poate nu mai stiu eu preturile dar mi se pare foarte scump

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nushulica - dar cam cat ar trebui sa fie? Leah a zis ca 4 feluri de mancare. eu ma gandeam sa intreb daca se poate negocia sa fie 3 feluri de mancare, ca mi se pare cam mult 4 feluri. si banuiesc ca daca s-ar renunta la un fel de mancare, s-ar mai scadea si din pret.

ca invitati, am facut o lista de persoane care sunt sigura in proportie de 95% ca vor veni. sunt cam 60. si ar mai fi alta lista, persoane la care "e frumos" sa trimit invitatie, dar stiu 95% sigur ca nu vor veni. din asta sunt cam 20-25.

deci la restaurant sa zic ca am aproximativ 60 de persoane. sper sa ma primeasca cu un numar asa de mic de invitati.

pe care ii aud ca au cate 200-300 invitati, ma crucesc. de unde frate? au familia asa de mare? eu m-am gandit la persoanele mai importante, cu care am contact destul de des si la rude, bineinteles, din care nu am prea multe si cati am is plecati prin strainatate.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

si mie mi se pare cam mult...dar daca ma gandesc totusi ca in vara sunt 2 ani de la nunta noastra(a mea si a Nusei...:)atunci poate astea sunt preturile. tin minte ca la mine a ajuns in jur de 110-130 lei parca..
Insa arata bine pozele de la Concordia..




Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

cine stie unde e restaurantul Providenta in Iasi?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

mai fetelor stati un pic eu m-am mai interesat si intr-adevar e scump meniul ala 170 ron...pai sa zicem ca preturile de la nuntile noastre din 2005 sunt depasite(la mine meniul nu a fost peste 1mil)dar anul trecut la iasul la rest(acu ii zice altfel nu-mi amintesc cum) a fost meniul tot cu 4 feluri 1.1mil si cu tort prajituri si fructe...deci totul fara bautura alcoolica, ca au avut si apa si cafea in meniu....ori anu asta 1.7 mil mie mi se pare mult sincer

ramonika in legatura cu nr mare de invitati sa stii ca si la noi au fost peste 200 persoane si nici noi nu ne asteptam la atatia dar numai prietenii nostri si colegii mei de serviciu au fost vreo 30 perechi plus din partea parintilor mei din partea socrilor si din partea nasilor...si se aduna sa stii

si acu sa revin la pretul meniului ca ma inerveaza pai acu faceti si voi un calcul daca e 1.7 de persoana deci vine de pereche 3.4 fara nik bautura alcool fructe decor sala muzica si tot asa...la astea se aduna cam 1mil si celelate si te costa pe tine o pereche cam 4.4 sau si mai mult poate de pereche....acum exista si varianta ca ai bani si iti faci nunta integral din banii tai si nu te astepti ca macar la restaurant sa platesti din banii daruiti de invitati,,,,dar nu sunt foarte dese cazurile astea...ma rog eu mi-am zis parerea voi faceti cum stiti si fiecare isi stie buzunarul si ce si cat isi permite

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

revin ca am mai vb cu prietena mea si restaurantul acum se cheama clubul bursei e in spatele hotelului traian si pretul a fost 120 ron (scuze) dar in schimb a avut inclus TOT in afara de bautura alcoolica care o poti aduce de acasa...si cand zic tot ma refer si la decorarea salii care a fost de nota 10 sincer...si asta nu e chiar ieftina pe mine m-a costat vreo 12 mil numai decorarea...deci ramonika mai cauta...mai ales daca ai nunta micutza sa nu cumva sa trebuiasca sa faci credit dimineata sa platesti restaurantul

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

mersi mult de ajutor fetele... va dati seama ca o sa fiu din ce in ce mai activa pe aici... chiar daca numai cu intrebari in prima faza, dar dupa nunta poate voi fi si eu de ajutor la viitoarele miresici...
intr-adevar, cum ii spuneam si lui ralnied, habar n-am cat e un meniu la nunta. nici nu am mai fost pe la vreo nunta de un an jumate parca.
nu am bani garla si normal ca as dori sa fie mai ieftin, dar depinde totusi si calitatea, nu vreau sa fac nici prea mari economii, la sange, sa iasa nasol si sa se strice toata treaba.
o sa mai caut.

acuma mai vin cu o intrebare:
oare daca dau telefon la restaurante numai ca sa intreb daca au libera vreo sambata in luna iulie, sa zicem, pot sa-mi dea un raspuns. pentru ca nu are rost sa ma duc pana acolo, umblu tot orasul, ca sa imi zica ca nu mai au locuri. daca imi spun ca au liber, apoi ma duc sa vad si sala, sa stabilesc detalii.
poate par comoda... dar serviciul imi mananca mare parte din timp, mai am si alte obligatii si chiar mi-ar prinde bine metoda asta.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor,m azi am fost la cateva restaurante de prin centru-gara, adica la: Clubul Bursei, Traian, Hanul Voievozilor si La Salcia.
din pacate in mare parte is ocupate, nu numai sambata, dar chiar si duminica. mai ales lunile iulie si august.
am gasit la Salcia liber pe 30 iunie sau pe 8 septembrie. iulie si august e ocupat. eu as vrea neaparat sambata. meniul la salcia e de 1.100.000 aproximativ, in care se include 4 feluri de mancare, suc, apa, cafea. decoratiunea salii partiala.
cine a mai fost acolo, stiti ceva de acest restaurant? eu am mancat de mai multe ori acolo si mi-a placut mancarea, afara iarasi e frumos, in general imi place.
nu prea imi place cum e dispusa sala, ca e lunguiata, formata din 2 parti, care sunt cam separate. dar nu cred ca mai imi permit sa fac mofturi, avand in vedere ca e tarziu sa mai gasesc sambata pe undeva.
inca nu am dat avans, vreau sa ma mai consult cu altii. voi ce spuneti?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrica spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

cine stie unde e restaurantul Providenta in Iasi?



restaurantul Providenta este la CUG, pe partea stanga, aproape de capat. Se vede de la strada principala si au 2 sali (cea de conferinte ~400 locuri) si una mai mica, ~100 locuri. Husele, fetele de masa intra in pret. E frumos acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Din cate stiu eu Providenta apartine de Mitropolie si trebuie sa ai ceva dezlegare ca sa organizezi ceva acolo. Ma insel?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput