Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

La Multi Ani! tuturor viitoarelor si fostelor miresici dar si tuturor viitoarelor si actualelor mamici de pe Despre Copii! Un buchet mare, mare de pupici si toata fericirea din lume v-o doresc!

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

la multi ani si din partea mea pentru toate femeile!


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
La multi ani tuturor pentru ziua de azi (cat a mai ramas din ea)! Azi am avut doua bucurii: un cadou superb de la nasa mea, constand intr-o pereche de papucei de casa din satin, brodati. Imi doream atat de mult o pereche pentru ziua nuntii, am un negligee frumos din satin alba si un halat din matase alba si imi mai lipseau papucii, iar acum ii am si sunt extrem de fericita. Inainte de a incepe sa ma imbrac in mireasa, o sa ma strang cu mama si domnisoarele de onoare in camera mea din copilarie si o sa ne facem frumoase si o sa bem sampanie, imbracate lejer.
A doua bucurie a fost un cosulet vintage pe care l-am gasit in vitrina unui magazin second-hand, caruia o sa ii fac o husa interioara aurie iar pe dinafara o sa il vopsesc cu spray auriu, dar astfel incat sa ii pastrez farmecul retro, sa nu para o cioara vopsita Sper sa imi iasa, caci cosuletul e cu adevarat deosebit.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Ce figura esti! Crezi ca ai sa ai timp in ziua nuntii de chestia cu domnisoarele de onoare, etc?

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea81@ spune:

Buna fetelor!Sunt o miresica de 2008 si ma bucur ca am dat de voi,poate asa nu vor mai fi la fel de grele pregatirile pt nunta.o primavara plina de iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

buna Deea, bine ai venit printre noi. da0ne mai multe detalii despre nunta ta, cand anue va fi in 2008 si unde ai de gand s-o faci? asta daca ati stabilit si voi.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!
Liliana, bineinteles ca o sa am timp, ca doar cununia e abia la 5 dupa-amiaza, iar coafeza imi vine acasa; asa ca o sa fie un fel de party de infrumusetat pentru toate - machiat, coafat, manichiura etc, total informal.
In alta ordine de idei, azi am avut logodna la Biserica. A fost foarte frumos, doar noi si nasii si fotografa si cameramanul. Am avut o rochie rosie si un buchet de lalele albe prinse cu panglica rosie. A fost ca o repetitie pentru nunta, desi noi am facut-o din cu totul alte motive. Biserica goala, in care ardeau lumanarile, linistea, lumina care se filtra prin vitralii....toate au creat o atmosfera foarte frumoasa si m-au facut sa ma simt mai aproape de Dumnezeu. Chiar ma bucur ca am facut-o, desi unii au fost impotriva, parandu-li-se o chestie inutila.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Vrem si noi poze sa te vedem. Si eu mi-am dorit intr-o perioada sa fac logodna separat de cununie, dar n-am mai reusit sa ma tin de plan. Curios e, cel putin pt mine de ce nu i-ai chemat si pe ai tai, ca ai zis ca te intelegi f bine cu ei.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Lili,
Nu i-am chemat si pe ai mei pentru ca ei sunt la Iasi iar eu am facut logodna la Bucuresti si pentru atata lucru chiar nu veneau pana aici. Altfel mi-as fi dorit sa fie si ei cu mine... O sa pun poze sa va arat cand o sa le primesc de la fotograf, deocamdata n-am decat niste poze de amator si am iesit cam aiurea in ele.

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Asteptam.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput