Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

asa e oana, au avut destule lipsuri. firmele din iasi nu prea sunt profesioniste din pacate. si cu invitatiie am avut probleme. ne-au spus ca sunt gata in 5 zile lucratoare si pana la urma a fost aproape dublu. le-au luat 5 zile sa faca mostra la o invitatie. am gasit numeroase greseli in ea, macar bine ca a doua oara au corectat greselile, ca altfel nu situ ce faceam daca erau aproape 70 de invitatii gresite. am cerut 70 de invitatii dar ne-au dat 68, pt ca 2 cica s-au stricat si nu puteau sa le inlocuiasca...
nu situ cum se cheama firma, e la parter in iulius mall in corpul nou.

in alta oridine de idei, va doresc si eu o primavara frumoasa si plina de impliniri. primavara aceasta va fi primavara mea


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninny spune:

buna seara ,
in legatura cu firma din barlad probabil este vb despre firma care colaboreaza cu decora si de aceea ti-a spus ca ti le lasa la decora .
si intr-adevar au lucruri frumoase :P ,am luat si eu ceva lucruri de la ei anul trecut,dar direct din barlad.(flori manusi,cosulete,...)

o primavara frumoasa

Daca mi s-ar oferi o mie de minuni pe care sa le
traiesc intr-o mie de vieti alegerea mea ar fi o
singura viata doar alaturi de TINE.singura mea minune.

nunta noastra 19.aug.2006[/size[/size=1]=1][/size=2][/red]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am luat florile sunt toate, nu mi-au tras tzeapa is faine, imi plac, au culoarea frez si is micute, finute.
da, au lucruri faine la firma din Barlad, mai ales la targ decoratiunile la ei erau cele mai faine. parerea mea


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!

Si eu mi-am ridicat floricelele, sunt trandafirasi crem satinati, set de cate trei, cu codite verzi. Am inceput deja sa distribui si invitatiile. Voi cu cat timp inainte le dati?
Am primit si marturiile si gentuta comandate de pe eBay. Pe un site nemtzesc de nunti am gasit o pereche de miri pt tort foarte amuzanti si frumosi; sper sa reusesc sa ii comand la timp.
Mai am de cumparat florile de pus in piept pt nasi, parinti si pt mire. Sper sa gasesc ceva frumos la Decora, mai sunt si alte locuri prin Iasi unde as mai putea gasi?

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by Leah

Mai am de cumparat florile de pus in piept pt nasi, parinti si pt mire. Sper sa gasesc ceva frumos la Decora, mai sunt si alte locuri prin Iasi unde as mai putea gasi?

Leah


sunt in multe locuri, unde sunt magazine cu rochii de mireasa si accesorii gasesti de obicei si flori de pus in piept. totusi si mie mi-au placut mai mult cele de la Decora


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Eu am avut flori naturale de pus in piept. Si au fost foarte frumoase si au durat vreo 3 zile dupa aceea. Am si 2 uscate pe care le pastrez cu drag. Erau garofite - cica sunt renumite pentru ca nu se vestejesc repede. Am dat 15 mii bucata anul trecut la ikebana.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lili - ai avut noroc ca au tinut atata. eu am fost la 2 nunti care au avut naturale si erau deja ofilite. daca veti ca in ziua respectiva ti le da ofilite, ce mai poti face?


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Eu n-am avut probleme. Am lucrat cu Ikebana, mi le-au lucrat dupa amiaza ca sa fie proaspete si stiu ca le-au dat si cu ceva sa reziste. Cu florile din piata, desi sunt mai ieftine au fost probleme, stiu din surse sigure. Buchetul de nasha l-am facut la Decora si a rezistat 3 zile neclintit. Si nepus in apa, ca toate florile imi erau legate pe sarma, n-aveam cum sa-l pun in apa.

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna!

Scotocind prin pliantele adunate de la targurile de nunti, am dat peste pliantul unei firme care produce si distribuie lumanari (de nunta, de botez, de aniversare), miri de pus pe tort si alte accessorii. Mi-au placut la nebunie unele modele si chiar as opta pentru doua lumanari mai deosebite impodobite discret cu flori ulterior. V-am pus cateva poze aici:http://community.webshots.com/album/558050128HRGfjv

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Sunt superbe! Cand iti comanzi ceva sa ne arati si noua!
Si La multi ani! miresici de 8 martie!

Liliana
http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums

Mergi la inceput