Cirese de Mai-Iunie 2006 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Doroti am uitat sa-ti dam raportul dupa vaccin (la 6 luni si 3 sapt.): la cantar: 8.550 kg, la centimetru: 70 .Ni s-a spus ca suntem destul de dolofani......da tinand cont ca in ultima luna nu a pus decat 200 de grame, eu zic ca e bine. Deja se misca mult mai mult (face sport) asa ca nu cred ca vom ramane "ursulet".

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=f44d8edd2a6299f81a253&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ VIDEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

quote:
Originally posted by LYLY809






Bine ai revenit si te motivam pentru absenta, mai ales ca ai venit cu bucata de cireasa vesela si sanatoasa ( ti-am raspuns la rime, acu' nu stiu cat e Horia de vesel, dar asa mi-a venit la... gura, adica la tastatura )




Multumim Lacramioara. Si da, ai nimerit-o e mare veselie pe capu' presedintelui


Dana si Horia Alexandru (18.06.2006)

POZE
Horia Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

quote:
Originally posted by Monnica



Alexandru a invatat sa scoata limba asa ca acum nu mai suge ci linge. Ieri l-am gasit lingand patutul! Eu ma stresez sa ii sterilizez tot, ii oparesc si jucariile si el... lingea patutul! Voi le mai sterlilizati vasele?




Ii sterilizez doar biberoanele. Nu stiu inca pana cand, vom mai vedea.



Dana si Horia Alexandru (18.06.2006)

POZE
Horia Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Dana (Zax) bine ai revenit printre noi!! am Horia voinicel si vesel!!

Monnica, noua inca nu ne-a iesit dintzisorul!! Doar gingia este crapata... Il asteptam pe tati sa vina acasa, sa-i dea el cadoul . Voi nu stiti de obiceiul ca prima persoana care ii vede dintisorul trebuie sa-i cumpere cadou ???

Noi de Craciun vom merge la nasi, iar a doua zi, vin finii la noi. Numai ca eu am conceput meniul fara vreo specialitate de porc (exceptie friptura), pentru ca toate cele (lebar, caldabos, carnati, toba) le face mama mea. Iar la ei ajungem dupa Craciun , caci locuiesc in provincie.

Ma duc sa calc din lucrusoarele Andradei... In curand o sa soseasca si tati... Si de maine incepe nebunia cumparaturilor...

livada de ciresele!!


Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vivighe spune:

Gata...am revenit si eu dupa un week-end petrecut la munte cu gashca din facultate si dupa o "pana" de calculator.N-am timp sa citesc din urma...am rasfoit doar ultimul capitol.

Irinel,Dana...sincere condoleantze.

Nici Ingrid nu are nici un dinte.De ieri(adik 7 luni si 11 zile) merge de-a bushilea si isi tot ridica fundul in sus si sta asa cu mainile si picioarele intinse.De ridicat in picioare,inca nu se poate ridica singurica,dar daca o punem noi asa si se tzine de ceva reuseste sa stea ceva timp si chiar schitzeaza niste pasi.Maine mergem sa o cantarim si sa o masuram.

Cu diversificarea statzionam...adik nu prea mai stiu ce alimente sa-i mai introduc.Cred ca o sa incepem si noi cu iaurtzel si branzica de vaci(pana la urma o facetzi voi sau cumparatzi?).Astept sa faca 8 luni sa pot sa-i dau mai multe chestiuni.La mazare si la fasole verde nu ma incumet deocamdata...n-as vrea s-o doara burtica,iar conopida nu-i place.A...si am sa incep sa-i dau peshte.Am mai gasit in tot felul de revistutze diverse retzete pt bebei..dar suna a mancare de oameni mari...de exemplu:dovlecei umplutzi,supa cu galushte de gris,sau cu galushte din ficatzei...si altele...Sa ma apuc sa fac asa ceva si apoi sa le fac praf la blender?

Carmina...tu intrebai de ou...io i-am dat in prima sapt 1/4 luni si joi...sapt 2, 1/2 luni si joi ,sapt 3 ,1 intreg luni si joi.

Lacri...daca am acush o poza funny pt concurs si apoi vreau s-o inlocuiesc se poate?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Carmina, ai dreptate, mi-am dat seama ca m-am exprimat gresit dar eram la ai mei pe zapp si n-am mai vrut sa tin conexiunea deschisa sa editez.

Vivi, felicitari Ingridutei cea umblareata!

Anileda, trebuie sa faci publice pozele.

Monnica, il primim in club, bineinteles ca il primim! Oricum mie mi se pare chiar bine, nu-i slab deloc.

Doroti, la tine ar fi o reintrare in club, ca ne-ati parasit pe parcurs... Nu, nu de la masaj, probabil a inceput sa faca mai multa miscare si nu mai pune atat pe ea.

Deci la 7 luni raportam 6800 (suntem cei mai tari! ) si 69 cm (inaltuta, nu? clar manechin in devenire). Doroti, te rog frumos la al doilea dintisor sa treci 6 luni si 18 zile. De asemenea raportez cu mandrie ca fetita mea se ridica singura in picioruse, am pus-o acum seara in patutul ei in fundulet si am plecat la baie sa clatesc niste rufe, cand m-am intors ea era in picioruse, fericita nevoie mare! Si apoi a repetat figura inca o data! Sabutica dar voinica...

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Eu nu mai sterilizez nimic de la 6 luni.

La multi ani Elena Sanziana, Alex si paul Victor! pentru 6 lunite!
La multi ani Stefan Cristian ptr 7 lunite!


Am decis ca voi ura si la alte varste decat cele rotunde gen 6 luni dar doar cireselor active, asa ca sariti de scrieti daca vreti urari de la mine!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Neataaaa!


Ce fac mamicilee? Asta e ora noastra de joaca si de gangurit, mai nou astazi, de marait.

Lyly ce tonus ai! Imi place. Foarte multa treaba ai facut tu : coafat, epilat, cosmetica...hmmm suna asa de bine...

Mai am o intrebare si va rog nu aruncati cu rosii, sper sa fie ultima din odiseea perdelei buclucase: bun...perdeaua mea are rejansa. Cum pot evita galeria de plastic ca nu imi place de loc. Pot sa o pun pe "teava" cumva sau nu? Am vazut la mobexpert si in alte locuri cum, pe rejansa fiind, li se punea niste inele (capsate in rejansa cu diametru de 6 cm cred ) din metal si cu alea erau puse pe "tzeava". Unde pot sa pun si eu capse dintr-alea? Deci inelele alea sunt incorporate in rejansa si nu sunt agatate de perdea. Sper sa se inteleaga.
Aici e o poza
http://www.mr-cad.com/Curtain/01-3d-Curtain-drape.jpg
Deci cum o pot pune pe tzeava? . Ca sa vedeti ce ma preocupa pe mine la ora 8-9.

Va pup !!

poze si filme

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by LYLY809

Doroti, si eu ii fac masaj bebeului, de fapt este momentul cel mai placut al zilei, asa de mult se rasfata Alec la masaj, dupa baie...dar n-a scazut in greutate deloc. A luat mereu si constant...
Nu stiu ce-o sa se intample acum, de cand cu durerile astea cauzate de gingii

Sedinta de masaj este foarte interesanta: il scot pe micul beduin din cadita si-l bag in prosopul cu gluga. Stergem bine urechiusele. La faza asta Alec scoate niste tipete cu cateva octave peste cele normale. Sunt niste tipete-alintaturi
Apoi, pun ulei sau lapte corp pe palme si incep sa le frec intre ele, ca sa se incalzeasca un pic. Alec vede si-si arata gura stirba in toata splendoarea ei. Incepe sa scoata limba la mine si-i rad, efectiv, ochii. O face putin pe nebunu', cum ca ii este indiferent masajul meu, dar, eu stiu care-i adevarul
Imi vorbeste apoi in tot acest timp al sedintei, trancaneste pe limba lui. La final, urmeaza tipetele de rigoare datorate faptului ca mama-sa il imbraca. Ar vrea sa stea in popou' gol tot timpul


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006




Lacri masaj asa ii fac si eu de mica, eu am avut in vedere ca noi luna asta am facut masaj profesional, venea tanti doctor si ii facea in toata seara, de aici si so invatat multe mita mea.
Si inca ceva: masajul se face fara ulei(asa o zis medicul ca noi tot cu ulei faceam), se face inainte de baita, ca dupa copilu e moale sii bun de adormit.
Iata eu la inceput tot dupa ii faceam si numi adormea, dar pe urma tot medicul mio zis ca inainte de baita, si ea stie ca dupa masaj vine baia, sii fericita, o scot din baie, o usuc, imbrac ii dau tita sau biberonu sau suzeta, in dependenta de dispozitia ei si la nani, adoarme deodata, fara mofturi.Si a doarme toata noaptea.
Acu nu stiu daca de la asta doarme ori asa e ea.
Eu am zis ce stiu, ce mau invatat sa nu credeti ca sunt prea destepta si va invat, nu fiecare face cum vrea.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2 si 3www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by Anileda

Doroti, multumim de nou capitol.
Nu-mi iese cu prescurtarea, nu stiu de ce , asa ca pun linkul direct http://new.photos.yahoo.com/adelinagirlea/photo/294928804095887044/4. Sper sa se vada.
Eu nu gatesc nimic de Craciun, pentru ca mergem la mama In schimb de revelion as face niste ficatei rulati in bacon - n-am mai facut pana acum, si n-am gasit decat o reteta pe net, foarte simpla de altfel. As mai face si o rulada cu carne, dar inca mai caut retete. In rest, salata boeuf, ca n-am mai mancat de mult si mi-e pofta, friptura... si prajituri/torturi de la magazin


Ade si Cri-Cri (11 iunie 2006)




Anileda cind pui pozele pe yahoo ele se fac automat private, fale publice sa le vedem si noi.

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2 si 3www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput