Bucurii de sept - oct 2006 (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

quote:
Originally posted by eleņia

mexxa multumim
uite de la noimultisi un buchet mare dept tine si bb

elena mami de darius stefan(25.09.2006)

http://www.dropshots.com/darius_2006


erau pupici si flori da cu internetu meu...
gata plecam la plimbare poate isi revine si netu pana ne intorcem
mergem sa ne cuparam costumas de mos craciun ca am vb cu o tanti de la magazin sa ne pastreze unu
facem poze si va aratam s voua

elena mami de darius stefan(25.09.2006)

http://www.dropshots.com/darius_2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inni spune:

'Neata !
Am o mare dilema. Amalia a inceput sa doarma 6-7 ore /noapte insa cum dumnezeului sa o fac ca orele astea sa nu mai fie intre 2 noaptea si 8-9 dimineata ? Prefer sa ma culc pe la 12 maxim si sa ma scol la 6-7 dimineata. Ufff...am tot incercat ..am tinut-o treaza de la 5-6 dupa-amiaza..Nimic ea tot la 2 se culca. Chiar daca apuca vreun somn pe la 22.00..dupa 1/2 ora e la loc, benoclata.

Itzy...ia ce vitamine vrei ? Da' de ce vrei sa iei ? Vrei sa te faci cat calu' ?

Lili...io stiu una de la DIscovery..care face documentare in tari straine..dar mai mult in astea asiatice. Daca aia e..atunci te intreb "cu urata aia seman eu ?" ..dar nu cred ca de ea e vorba ca nu-i ca mine


*********************************************

Inni, mamica de Ami (29.08.2006)
www.totsites.com/tot/ami" target="_blank"> Amalia si paginutza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Neatza!
Puiul meu tot doarme si tot doarme...s-a trezit de 2 ori sa pape in dimineata asta dar a adormit la masa.
Andreea cum se mai simte Sebi?
Pufy cand stii sigur? Noi tinem pumnii in continuare.
LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi!


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Buna dimineata...o cafea pt mine mai este?

Fetelor..cum se cheama dispozitivu ala cu doua capuri..unu il montezi la patut lui bb si unu in buzunar la tine sa te misti prin casa...ca am nevoie vreau sa cumpar...
Fetele stiti unde pot gasi si un pret aproximativ???






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Inni, din punctul meu de vedere n-ai ce-i face fetii... Pur si simplu tre sa ai rabdare sa se regleze singura cu somnul. Patreaza-i rutina, fa-i una daca nu are, incearca sa o tii dupa ora la care ai vrea tu sa se culce in semintuneric, nu vorbi prea mult cu ea, fii uracioasa. Finutza mea Maria asa a fost cu somnul de cand s-a nascut. Nu vreau sa te descurajez, dar abia dupa un an si-a mai reglat programul, a inceput si ea sa se culce ca un om normal la 10 seara. mama ei a facut orice i-a stat in putinta sa o culce la o ora rezonabila, dar fata nu vroia, nu putea, nu avea chef.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

quote:
Originally posted by mexxa

Buna dimineata...o cafea pt mine mai este?

Fetelor..cum se cheama dispozitivu ala cu doua capuri..unu il montezi la patut lui bb si unu in buzunar la tine sa te misti prin casa...ca am nevoie vreau sa cumpar...
Fetele stiti unde pot gasi si un pret aproximativ???










Se numeste interfon. Uita-te pe bebelusultau.ro la aparate de supraveghere, sa-ti faci o idee. Noi am primit unul de la o prietena din state, e excelent si a fost muuuuult mai ieftin decat astea de pe piata noastra.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by eloise

Neatza!
Puiul meu tot doarme si tot doarme...s-a trezit de 2 ori sa pape in dimineata asta dar a adormit la masa.
cum se mai simte Sebi?
Pufy cand stii sigur? Noi tinem pumnii in continuare.
LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi!


Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre



Andra multumim de intrebare..Sebi se pare ca este mai bine..nici nu mai stiu...ca atunci cand zic ca e mai bine...atunci incepe sa tuseasca..oricum e din nou mai vesel...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Ileana...asa se cheama??..pai eu credeam ca are o denumire mai sofisticata......Mltumim





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistic spune:

Buna 'neatza, fetele!

si bucuria mea isi baga pumnul in gurita..cred ca e la
moda din cate vad...

tot citind despre bebei am dat peste cateva
informatii legate de diversificare..imi permit
sa le pun aici ca poate vor fi de folos in
perspectiva (ca eu una, parca vad cum dau
din colt in colt ca nu stiu ce sa-i dau sa pape)

http://www.suntmamica.ro/Meniuri-in-functie-de-varsta-bebelusului.html

si am mai gasit asta http://www.iubire.md/guide.pdf, editat undeva prin Rep Moldova

Sa va intreb altceva, voi decalotati putzulica la baietei? Ca e o intreaga polemica pe treaba asta..

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistic spune:

mexxa, noi am luat interfonul pt bb din carrefour militari...de la firma "primii pasi" este....probabil ca se gaseste si in alte magazine care comercializeaza din aceasta gama..parca a fost 1.1-1,2 mil...nu mai stiu exact...ce iti pot spune ca e ff util...eu ies cu el si in balcon sa intind rufele. Noaptea il pun la noi in camera in priza (ca il poti folosi si cu baterii si la priza) ca sa nu se consume bateriile si sa fiu sigura ca nu se descarca si nu-l aud pe Mihail

io-te-te ca am reusit sa-mi pun semnatura !!!!!!!!!

Mergi la inceput