Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005(35) La multi ani

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Patricia, in ultimele 2 luni, de cand medicul mi-a interzis total efortul, m-am simtit ca si cum l-am neglijat fiindca n-am mai putut sa-l iau in brate, n-am mai putut sa ne jucam de-a calutul sau sa ne rostogolim prin casa si toate celelalte jocuri fizice pe care le aveam noi doi, n-am putut sa ne mai jucam la baie si sa ne stropim si sa-l gadil, etc, si perioada asta a coincis cumva cu etapa asta de reclamare a lui tati si cumva in mod natural mi-au aparut aceste ganduri insa, pe de alta parte, stiu ca ma iubeste si, cateodata, am impresia ca ma intelege.

Erica, abia astept sa-l aud...cred ca o sa plang ca o Magdalena .

Oana 32+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Erica mama, e scumpul despre care va spuneam ca il pup toata ziua :)


M-a topit dialogul tau cu Eric

Nu am fost la Auchen din pacate, din cauza interviurilor. Sper sa ajung cand ma voi elibera, daca ma voi elibera si eu vreodata.
Am ajuns sa plang din orice, nu stiu unde voi ajunge.




Amaya, si Rayan intreaba " i tata" adica unde e tata, dar eu ma bucur.
In schimb cand pleaca mama de acasa intreaba de " Aca" de la Anca si am momente cand sunt geloasa, desi mama spune ca atunci cand sunt eu plecata intreaba tot timpul de mama.




Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by Amaya

Patricia, Dana, multumesc mult pentru raspuns....nu va imaginati ce piatra mi-ati luat dupa inima! De vreo saptamana tot vroiam sa va intreb dar parca imi era si rusine ca toata etapa asta a lui Andrei sa nu fie decat la el si prin urmare singurul raspuns era ca nu sunt eu o mama buna sau ca nu ma iubeste copilul .


Oana 32+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele









Cum iti si trece asa ceva prin cap? Tu sa nu fii mama buna? Hello, vorbesti despre Amaya, o mama exceptionala, asa ca, ia te rog, sa nu te mai aud cu din astea ca iei bataita ( dupa ce nasti).

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, nici dupa ce nasc fiindca o sa fiu operata ...Cred ca de fapt ma simt eu vinovata ca nu mai pot sa interactionez cu el ca inainte si mai ales toata lumea din jur ma bate la cap ca dupa ce se naste fetita o sa fie gelos, ca n-o sa mai am timp de el, etc., cu toate ca eu nu vad asa lucrurile si sunt sigura ca o sa fim si mai apropiati dupa aceea fiindca o sa incerc sa compensez toata perioada asta de acum...eh, acum m-am linistit, cand vad ca si alti pitici ravnesc atentia parintelui mai putin prezent.

Oana 32+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ok, bataia pot s-o aman dar mancarea mexicana nu, deci...

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, pai, daca nu esti prinsa cu pregatirile de Craciun, eu as putea vineri dupa amiaza-seara...

Oana 32+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele!
Amaya, ce bine arati in poza cu tinuta pt party. Foarte interesant modelul bluzei, iar tu esti asa subtirica si frumoasa (uf, eu una ma vad ca o ursoaica si am doar 4 luni de sarcina)! Sper ca te-ai distrat bine la petrecere! Sa stii ca si Matei e lipit de ta-su, poate si pt ca in ult vreme eu nu m-am mai putut ocupa de el la fel de des.... Si eu am momente cand ma simt frustrata din cauza asta, asa ca te inteleg perfect ce simti. Imi trece insa cand dimineata vine si ma pupa insainte sa plec la servici.
Kris, Patricia, Simona multumim pt poze! Eu inca n-am apucat sa le descarc din aparat, dar incerc maine. Si eu m-am simtit f bine la party, iar intrarea Mosului pe muzica de colinde live a fost o idee super faina. Practic toti piticii erau vrajiti de aceasta atmosfera, inclusiv Matei al meu care a facut urat la petrecerea pt copii de la serviciul meu si a sotului. Felicitari gazdei pt organizarea frumoasa si pt amabilitatea de a-si pune la "bataie" casa. Simona, sper ca nu ai facut prea mult smotru dupa noi.
Hehe, stiu eu ca ati vrut sa vedeti burtica, insa eu nu prea m-am dat fotografiata. Eh, glumesc, caci se pare ca n-am scapat de aparatul lui tati, care mi-a facut poze de m-a zapacit.
Vai Erica, ce declaratie frumoasa ti-a facut Eric! Cred ca fiind doar tu cu el la Simona, a simtit mai mult apropierea ta catre el decat atunci cand esti si cu Ruxi si deci trebuie sa-ti imparti afectiunea. Dragutza foc Ruxi cu cantecul caprei!
Imi pare rau ca nu am mai vazut-o pe Anda inainte de a pleca. Anda, daca ne citesti, iti urez multa bafta in UK, sa gasesti repede un job bun, acomodarea Irinei sa fie rapida, Sarbatori Fericite si sper ca tati sa poata veni cat mai repede langa voi! Va tin pumnii!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ma bucur foarte mult ca v-a placut! N-am facut smotru deloc, si io cred ca nu sint foarte bun organizator, (dar multumesc mult pentru complimente ) Va mai asteptam si alta data!

Vroiam sa va zic ca mosu' i-a zis sotului sa ii dea cit crede si el i-a dat atita pentru ca a zis ca au fost 3 oameni, nu mosu' i-a cerut atita. Si ca imi pare rau ca nu v-am dat baloanele facute de Beatrice, pentru ca erau surpriza pentru fiecare copil. Beatrice,

Am gasit un articol interesant despre enterocolita, scrie si ce alimente sint interzise si care permise.

http://www.sfaturimedicale.ro/lexic-de-boli/boli-gastrointestinale/enterocolita.html

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

A, si alt articol pentru bb2:

http://www.sfaturimedicale.ro/planificare-familiala/articole/greutatea-la-natere-depinde-de-consumul-de-lapte-al-mamei-pe-parcursul-sarcinii.html


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

uitati si poze cu Mos Craciun-Dec.2006
Am muncit cu Simona cateva ore ca sa fie publice; Sper sa poata fi vazute;

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput