Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005(35) La multi ani

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

http://community.webshots.com/album/556472023nSIPxJ



Am pus niste poze facute acum 10 minute.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta,multumesc...e un scump Rayan...dar pare mult mai mare, cel putin comparativ cu Andrei! Cum se mai simte? a mai facut febra?

Bubu, multumesc...si eu sunt sigura ca o sa fie bine dar parca a inceput sa ma preseze timpul.

Oana 32+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, n-a mai facut febra, desi ieri i-am dat doar o data Nurofen, insa vom continua.

Zici tu ca pare mai mare decat Andrei? Eu tin minte ca diferenta de intaltime ( daca la asta te referi) era mica.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, ma bucur ca e bine, sa-l tina Dumnezeu sanatos, mai ales acum ca vine ziua lui si sarbatorile.

La inaltime sunt doar vreo 3 cm insa e vorba de expresie, poate si faptul ca pleata lui Rayan e mai deasa si mai lunga si ii da un aer de baiat mare...nu stiu, asa imi pare...mai ales cum sta el frumos pe scaunul normal la masa si ma gandesc acum ca poate masa ta e mai joasa decat a mea insa daca l-as pune pe Andrei pe scaunele mele abia ar ajunge cu nasul in muchia mesei.

Intrebare: mai sunt pitici in grupul nostru care manifesta o preferinta clara catre tata in aceasta perioada? Ca Andrei m-a zapacit, toata ziua " a tati, a tati!", cu toate ca daca ii e foame la mine vine, daca ii e sete la fel, sau daca vrea orice, tot la mine, insa ar sta cu tati tot timpul, indiferent de ce face tati...iar seara, dupa baita, il imbrac si apoi el imi arata usa, imi spune "pa, mami!" si apoi iar "tati, tati, tati!". Daca ma intind langa el seara ma da la o parte si striga dupa tati. Sincer, ma simt cam frustrata de situatia asta mai ales ca are multe momente de tandrete cand vine la mine doar sa ma ia in brate si sa ma pupe si apoi fuge iar la tati. Sa fie oare din cauza ca pe el il vede mai putin fiindca e la servici toata ziua si fiindca el nu e asa "la indemana" si neconditionat cum sunt eu!?!

Oana 32+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Crinuta, cu singuranta ca vom mai face, ca e foarte placut.

amaya, din cite am observat la mine si la alte persoane, in perioada asta copiii inclina catre parintele pe care il vede cel mai putin. stiu multi alti copii ai caror tatic lucreaza si la fel se manifesta.

Bubu, succes la cumparaturi si la tuns!

Kris, si mie mi-a placut cum iti statea parul asa! ai un par foarte frumos, poarta-l mai mult liber

simona, cred ca a mea e, daca e rosieimi sta in obicei sa uit cite ceva.

Lavinia, da, am facut ceva. Dar cred ca m-a luat simona

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Neatza mamici,

Scriu si eu putin si-apoi fug la treburi...

La Simona ne-am simtit excelent, a fost o f. buna organizatoare, imi pare rau ca am plecat asa rpd si ca n-a fost si Ruxi. Sp[er sa repetam intalnirile cu piticii.

Kris, si mie imi pare rau ca n-am avut mai mult timp sa ne cunoastem. Data viitoare sper .

Amaya, si a mea e innebunita dupa ta-so, asa cu o parere de rau il intreaba dimineata: "peci, tati?"
Nastere usoara! (o sa ai ca si mine doi pui de ian-febr, cand ai DPN-ul?)

Anda, imi pare rau ca nu te-am vazut inainte de plecare... Drum bun si multa bafta acolo!!!

Crinuta, ce scump ai tu acolo, mey!? Am uitat sa te-ntreb, ai ajuns la Auchen?

Bubu, multumesc, l-am imbracat elegant ca sa se obisnuiasca pt serbarea de la gradi (acum parca-mi pare rau ca nu l-am adus "sport").

Mey,fetelor, mi-a facut fiu-miu o faza ieri la Simona (in baie), de m-a topit!! Cica:
Eric: "Mami, tu stii? Eu te iubesc mult!"
Eu: "Da, mami, stiu. Dar de ce?
Eric: "Pt ca tu ma iubesti, esti buna cu mine, ai grija de mine..."

Hai sa va spun si ultima productie a la Ruxi:
"Cucuieti, mu mu ie tzi,
Usha mami ucuietzi"

S-aveti o zi perfecta!

Sa v-aduca mosu` tot ce va doriti!
Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Erica, ai un baietel deosebit, mi-a placut mult!

Tare haios ce zice Ruxi acolo!

asteptam si pozele tale

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Patricia, Dana, multumesc mult pentru raspuns....nu va imaginati ce piatra mi-ati luat dupa inima! De vreo saptamana tot vroiam sa va intreb dar parca imi era si rusine ca toata etapa asta a lui Andrei sa nu fie decat la el si prin urmare singurul raspuns era ca nu sunt eu o mama buna sau ca nu ma iubeste copilul .

Dana, asa e, o sa am 2 pui de februarie. DPN-ul este pe 17 feb. insa cezariana va fi, cel mai probabil, pe 1-2 februarie (eu sper ca pe 2.
Eric e un dulce si jumatate, nici nu-ti vine sa crezi ca la 5 ani se gandesc la asemenea lucruri profunde...uff, abia astept sa aud si eu asa ceva de la printul meu. Iar Ruxi, la fel, o dulceata!

Oana 32+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

amaya, cum poti sa gindesti asa ceva??

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Merci, fetelor .

Amaya, poate esti tu mai sensibila acum in perioada asta. Nici vorba ca nu te iubeste. O sa vezi ca, atunci cand va putea, ti-o va si spune.

Sa v-aduca mosu` tot ce va doriti!
Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput