* Ghiocei de martie-aprilie 2006 * (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

LORANDA, nu vaz pozele....
Sunt pe "public"?


Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

ANNE BIANCAMATEI CALIN!

mihaser,Cristian este DEMENTIAL!!!!Mi se pare mie sau nu folositi ,,batista bebelusului,,?! Prea este prietenos cu aspiratorul.Bubu il uraste pe cel rosu(ca al tau),pe care il folosim la etaj,implicit si la mucisorii ei.Cu celalalt(verde) n-are nimic,culmea!

Nshiro,Maria ta este ca un puf(cred ca am mai spus-o!).Este atat de dulce,mai ales in alb si cu codite(mini-codite)!!!!

Biuta,Bubu nu-i chiar bijuterie dar...este topita dupa ele...

Irina,eu ii spal hainutele(si pe ale noastre dealtfel)noi,ca stau in praf ori intra in contact cu cine stie ce mizerii...invizibile.

Tania,nu i-am fiert niciodata apa plata lui Bubu si iata ca e OK.Ma bucur ca nu v-a lovit si pe voi vreo bolicica!

Catrinel,Thea nu vomita de la galbenus,dar nu-i placea in nici o combinatie,desi eu as manca doar oua,oricate si oricand(si in timpul sarcinii am facut la fel).Am descoperit insa ca ii place amestecat cu spanac si usturoi(si mei,of course),asa ca profit de asta.Sunt bestiale pozele cu Oana care sta langa tati,poate-poate e bagata in seama.Iat-o si pe Bubu,aproape in aceeasi ipostazahttp://good-times.webshots.com/photo/2382685950079410238TWXRWH
Deci,cand veniti si cat stati?

Aalina,nu te bucura prea tare de locul 1 in topul ghioceilor usurei!!!Suntem si noi la fel.Uneori,cand o vad cum sta in fundulet,asa micuta si zambareata,parca-l vad pe Tom Degetel.Am fost toata viata fascinata de bebeii mici de tot care merg.Parca-s jucarii cu cheita.

Ieri am lasat-o pe Bubu cu bunicii si am fost la cumparaturi.Evident,n-am luat tot ce aveam pe lista,dar poate mai capatam zilele urmatoare...liber.Azi am fost cu Bubu la plimbare si am mai luat cate ceva(de la City Mall) pt. tati,adica un CD la care tanjea,ultimul album Rod Stewart(al 1276-lea)din colectia lui
si o carticica mica,intitulata TATI(cu citate dragute).Idee de cadou si pt. voi!!!!Mai vreau sa-i iau un album cu imagini din Bucurestiul interbelic(si-l doreste!) si inca niste chestii.Ca niciodata,m-am hotarat sa iau pe post de cadouri...carti,pt. aproape toata lumea,asa ca ne-am indurat si de noi si ne-am luat 3 volume din colectia Larousse(personalitati care au marcat istoria,pana in zilele noastre).Acum trebuie sa ambalez si sa aranjez pachetelele tuturor,care stau claie peste gramada in living,asa ca fug!
Aaaaa,era sa uit!Ieri, la intoarcerea acasa,am gasit-o pe Bubu plina de biscuit(cred ca a profitat de bunatatea bunicilor si a cersit intr-una),inclusiv in nas si imbracata cu o salopeta...pusa pe dos,adica cu fermoarul in fata.In plus,cand am dezbracat-o,am gasit in ciorapiorii ei...o bucata de caisa confiata.Ea era insa extrem de fericita,in starea ei naturala...de sefa a purceilor.


ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

ANDREEA, venim in 20 si stam pana in 27... Ala nu-i tati in poza aia!! e fratele lui tati!...De exemplu, tati e aici.

Haaaa, ce m-a distrat faza cu caisa in ciorap


Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

dragi mamici,
am intrat sa va urez la toate sarbatori fericite alaturi de cei dragi, sa va fie bebelusii sanatosi si cuminti si tot ce va doriti.
noi plecam in concediu, si nu cred sa am internet pe unde mergem ca sa va spun toate astea mai aproape de moment, asa ca vin anticipat
pt ca am lipsit mult, urez la toti bebelusii, care au implinit inca o lunisoara precum si pt cei care vor implini.
pupici la toate si La Multi Ani!!!!!

cristina
[/url]mamica de 2 comori[/url]
Poze din vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

sal,

Multumim tare mult de raspunsuri, eu sterilizez biberoanele la sterilizatorul cu aburi, il car cu mine peste tot, apa o fierb si umblu cu sticlele in plasa. Sticla cu eticheta este nefiarta cea fara este fiarta. Asta ca sa nu cumva sa le incurc.
Hainutele, ce sa va spun, cele care vin in contact cu pielea spalate la 90 grade celelalte depinde, in niciu-un caz nespalate.
Valabil si pentru hainele noastre.
Deci, asa cum zice al meu sot: sunt disperata!
Tre s-o las mai incet sa-si faca si copilul asta sistemul imunitar!

pup

Bianca Alexandra Iris 15.04.2006


http://community.webshots.com/user/red_tania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loranda spune:

Am rezolvat cu pozele.Erau pe private

Laura&www.dropshots.com/loranda" target="_blank">Anda(28.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Catrinel, sa mai bagi poze. Chiar si cand se hlizeste. Astept mai multe. E scumpa foc. Pup obrajorii.
Loranda, vazuram poze si cu printesuca ta si un filmulet. E haioasa tare cum se tine ea de stalpul mobilei, se mai balangane, dar e tare pe pozitie.
Anda e dependenta de suzi? Ca o vad cam peste tot cu ea?
Fetelor, mai bagati si voi poze daca aveti timp.
Catrinutza, nimic? Nu ne-o mai arati pe Atomika?
Si eu spal hainutele noi. Nu ma uit la temperatura. Iar de sterilizat bibe, am o punga de la Medela, in care pun foarte putina apa, arunc acolo ce am de sterilizat si in 2 min. e gata sterilizarea la microunde.
In schimb,o prietena de-a mea are o scula de sterilizat, mama-mama, zici ca e industrie acolo. Parca imi mai lipseste costumul sa nu ma contaminez.
Fug. Azi Luca e la gradi si incerc sa mai fac cate ceva.
Eva mi s-a tot trezit azi-noapte, o banuiesc de ceva mici intrusi care stau sa isi faca aparitia.
Kim, si eu stiam ca endometrioza duce la infertilitate. Daaar, am auzit si cazuri cand se pare ca femeia a reusit sa conceapa. Mai cauta pe forum.
Noi iti tinem pumnii ca sa il puteti avea si pe bb doi, sa nu fie Alisuca singurica, fara nici un fratior sau surioara. Daca e sa nu fie, ea tot va fi fericita, ca toata atentia si dragostea vor fi numai asupra ei.
Va pup


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

Kim, si eu si alinaalex am avut endometrioza.
Nu stiu ce ai intrebat dar daca te pot ajuta cu ceva nu ezita!
Deci, poti avea bb, dar tre urmat ceva tratament.

pup

Bianca Alexandra Iris 15.04.2006


http://community.webshots.com/user/red_tania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Ciuf, Irina, nu ne-am hotarat pt bb2, husbandul nici nu vrea sa auda deocamdata, ce ma intereseaza e cum se traieste cu boala asta, tratament, remedii, dieta, operatie, alternative etc. Stiu ca e una din cauzele infertilitatii, dar mai sunt si exceptii, una dintre ele sunt eu, nu degeaba am spus de atatea ori ca se mai intampla si minuni de la DD. Cat despre bb2 nici nu pot sa-mi imaginez cum ar fi sa nu aiba Alicia toata atentia, e prea prezenta si adorata in casa noastra. Dar mi-e dor de burtica si de toate sentimentele alea, asta e clar! Irina, nu stiam ca am fost data de exemplu la subiectul cu endometrioza, o sa mai citesc si eu... De spalat hainute noi m-am cam lasat, pana la 4 luni am facut si eu asta la greu.
Tania, eu apa inca o mai fierb, de sterilizat biberoanele... rar desi am sterilizator avent, dar le spal bine, la fel si suzetele.
Catrinel, imi place de gimnasta ta, intr-una din poaze parca face sfoara, se vede ca are antrenament. Si iubitoare de carti cu cine seamana oare? cu tineeeee!

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

Mai eu de sterilizat bibe nu mai sterilizez decat o data pe saptamana, asa preventiv...ca de cand baga in gura tot ce prinde nu mai vad rostul....in schimb le spal bine cu detergent si apa cat mai calda si asta e....

Ciuf...cat de curand o sa mai fie si poze...dar pana atunci o tin ascunsa de luminile blitzurilor paparatzilor....


------------------------------------------------------------------------
catrinutza - mamicutza ... de mariuci
varsta Mariucului (28 februarie 2006) Poz(n)e si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze cu Mariuca


"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput