Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:


Va multumim din suflet pentru urarile de ziua baietilor! E o senzatie extraordinara stiind ca atata lume s-a gandit la noi!!! si sa traiasca toti Spiridusii sectei!!!

Sambata am fost la o intalnire de parinti clujeni unde baietii au fost felicitati si li s-a cantat "LA multi ani", iar duminica a fost petrecerea cu copilasi. Au mai fost 4 copilasi de varsta baietilor, printre care doua fetite gemene si 2 copilasi mai mari, aprox de varsta Clarei. Casa a fost plina de copiii! S-au jucat, au misunat de colo-colo, s-a si dansat putin. Mare minune, n-au fost "scandaluri" din cauza jucariilor (ma asteptam ca Clara sa faca nazuri, dar era super fericita ca avea cu cine se juca). Daniel si Eduard nu si-au facut somnul in acea zi - probabil erau prea emotionati. Dar au rezistat eroic pana pe la ora 22, cand au adormit bandu-si laptele. M-am bucurat ca ne-am simtit bine, doar ca din cauza agitatiei am uitat cateva lucruri - coifurile pentru copilasi, confetti si poza de grup. Asta este. La urmatoarea aniversare.

Poze puteti vedea la
http://new.photos.yahoo.com/tatianagut/album/576460762366956796


Noi le-am dat cadourile abia marti, am vrut sa savuram din plin acele momente. Au primit cate o masinuta pe care se pot da singuri ajutandu-se de picioare. Au fost deja si "accidentari", dar acum merg din ce in ce mai stabil.
http://new.photos.yahoo.com/tatianagut/album/576460762371459543

Baietii fac cativa pasi timizi, singurei, cand ii chemam la noi, si stau din ce in ce mai mult timp nesprijiniti.


Multa sanatate Spiridusilor bolnaviori.





Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Nu cunoasteti pe cineva care ar vrea sa duca un copil la gradi si sa-l aduca?
Vreau sa fie din Dr. Taberi si daca se poate de la Billa inspre capatul cartierului. Vreau asta ca sa nu faca mult pana la mine.

Multumesc mult de tot.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Paula Felicitari lui Paul pentru mers. Din pacate nu te pot ajuta.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete (1) ,www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> (2) , www.dropshots.com/anesebe" target="_blank"> (3)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Tatiana Sa-ti traiasca minunile! Foarte frumoase pozele.


ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete (1) ,www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> (2) , www.dropshots.com/anesebe" target="_blank"> (3)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare spiridusi si la multi ani tuturor
noi suntem nitel raciti dar in rest e bine daca se poate spune
STEFAN la 10 luni are ; 10 600 si 79 cm , am scris si luna trecuta dar nu am fost trecuti asta e

MIRELA si stef are in obrajori bubite ii apar si ii dispar ; am fost la dr si mi a zis ca nu e dermatita atopica si mi a dat crema ATODERM foarte buna ; sper sa nu fie totusi dermatita atopica
PAULA sa traiasca PAUL si printesa si te astept...stii tu
VA SALUT SI MAI VB

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor !!
Noi am fost treziti la ora 9,30 de catre o prietena la tel o sa facem o intalnire cu copilasii dupa-masa.
Ali, ma bucur ca este mai bine Iarina, sanatate multa va dorim.
Mirela, ma bucur ca iti e de ajutor ce gasesti pe site, pupicei si sanatate.
Fetelor va pup, valas ca Alain vrea si el la calculator asa ca nu mai stau, mergem sa ne jucam.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Va multumesc tuturor pentru gandurile frumoase .

Paula, felicitari printzului pentru primii pasi.

Cosmi, eu am trecut datele pe site. De tabelul cu masuri nu ma ocup eu ci Giova, iar ea nu are deocamdata net acasa.
Stai linistita ca nu te uita nimeni .

Oana are dermatita atopica. S-a manifestat prima data pe la 1 anisor, cand a inceput vremea rece.
De atunci - dupa ce am tratat-o in consecinta - eu nu o mai scot afara pe vreme rece sau pe vant inainte sa-i dau pe fata cu vaselina alba. Ca sa aiba un strat protector pielea si sa nu se mai umple de bubitze.

Tatiana, ce poze frumoase. Torturile au fost unice . Tare draguri au fost toti copilasii.


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">SPIRIDUSI DE IANUARIE-FEBRUARIE 2006
www.nazdravani.ro" target="_blank">NAZDRAVANI DE AUGUST-SEPTEMBRIE 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Tatiana foarte frumoase pozele, vad ca copii s-au distrat foarte bine, parca ai fi avut granitza de copii la tineSa cresteti mari si sanatosi.
Eu am o diaree de numa... de azi dimineata ma tot durut burta si nu stiam de ce. Acum am vazut de ce. Deja am bagat un plic de smacta vai rau e
Sper sa imi treaca repede ca azi am iar cursuri de conta
Cand am vazut pozele lui Tatiana m-a cuprins asha un fior rece.. si Dani va avea invitati vreo 22 adulti si vreo 6 copii cu tot cu ai mei si trebuie sa ii chem pe toti ca daca nu se supara.
Si trebuie sa intind masa in toata camera mare ca nu pof face bufet suedez...si deci toata distractia copiilor va fi la Sandra in camera ca a lui Dani e micutza camera..



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostru
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Eu l-am pus pe Alain la nani asa ca am putin timp
Cosmi, pupici.
Bianca si eu am inceput sa ma gandesc cum voi proceda cu Alain cred ca o sa fac o masa pt bunici si nasi( care sincer nici nu stiu daca o sa poata sa vina ca sunt departe) si o petrecere pt copilasi.Eu la mine acasa nu pot ca e totusi ap de 40 m cu o camera, n-am unde sa-i bag asa ca nu stiu ce locatie sa gesesc.Ma gandisem la Mc Donald`s dar acoloe aiurea mancare, poate ca asa voi face o sa pape parintii si copilasii vor manca tort facut de mine si se vor juca acolo.E si frif in ianuarie....nu stiu zau unde sa-i duc.Oricum vor fi putini invitati ca nu vreau tambalau.


Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna gagici,
Am scapat de o parte de cadourile de Craciun, le-am cumparat ieri.Asa ca mai trebuie sa mai iau pt sotul meu si pt Andrei .Pt Andrei trebuie sa ma consult cu Dan , sa stabilim impreuna ce ii luam.
Iar pt Dan nu am vazut nimic care sa-mi placa.
Dana sanatate tatalui tau.
Pupici la toata secta.

Anca si Andrei(13.02.2006)

Pozele Noastre
Buburuzul Mic

Mergi la inceput