Bucurii de sept - oct 2006 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

monique_new bine ai revenit! chiar intrebam intr-un capitol trecut ca oare ce e cu tine de nu mai dai pe aici. ca ai pomenit de vreme, eu acum de ex sunt intre reprizele de calacat si fuga la bebelina sa fad ce mai face (momentan sta cuinte si vorbeste cu un pumnisor)

camisol, daca nu v-ati vazut din august ma gandesc ce dulce si emotionanta va fi revederea.

mexxa, multa sanatate lui Seby.

eloise tu cum mai esti cu tuse? nu te-a lasat cat de cat?




`````````````````````
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b79c6db5823c80b0c0da8&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank"> filmulet cu omulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Carmen, cat papa? Si doar san?
Am mai vazut cand era Ana mica un puiut care era tot asa de grasunel si papa doar tzitzi, avea 5 luni si ppa inca la 2 ore

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:



Eloise cum a trecut noaptea?Cum te simti?

Mexxa sanatate multa lui Sebi!

Dori zici ca te gandesti la noi?...pe la 3-4 suge Nicolas si apoi 6-7.....

Urla Nicolas....revin!

Pupici!


Ioana de Alesio Andrei(08.10.2004)&Nicolas Mihai(17.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Marina, eu nu ma mir, ca si Iustin tot asa papa, ba chiar mai des. La 6 luni avea 10,2 kg. Numai san. La interval de doua ore. (mi-a nenorocit sfarcurile )

Teo suge 5 minute, doar dintr-un san. Si nu-l goleste complet. Zic eu ca papa cam 80-90 ml la o masa. Deci, vreo 800 ml lapte/zi.


IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gigi25 spune:

Mexxa, nu are gatul rosu, iar ceaiul il accepta fara probleme. Ma gandeam ca este vorba de gustul laptelui, si poate ar trebui sa-l schimb. Nu face asa doar la o cutie de lapte, ca sa ma gandesc ca era ceva in neregula cu acea cutie de lapte, nu e vorba de tetine, asa ca nu mai stiu. Lui Sebi de ce trebuie sa-i dai antibiotic?

http://s131.photobucket.com/albums/p283/gigi25_album/?action=view&slideshow=true

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Neata!

Eloise, ce faci? Cum te simti?

Abia astept sa ies afara cu bebeko, mai ales ca se vedea si-o raza timida de soare. Mai scriu dupa.

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)

Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by Gigi25

Mexxa, nu are gatul rosu, iar ceaiul il accepta fara probleme. Ma gandeam ca este vorba de gustul laptelui, si poate ar trebui sa-l schimb. Nu face asa doar la o cutie de lapte, ca sa ma gandesc ca era ceva in neregula cu acea cutie de lapte, nu e vorba de tetine, asa ca nu mai stiu. Lui Sebi de ce trebuie sa-i dai antibiotic?

http://s131.photobucket.com/albums/p283/gigi25_album/?action=view&slideshow=true



Trebuie sa ii dau antibiotic deoarece siropul nu si-a facut efectul si starea lui sa inrautatit...tuseste din ce in ce mai des si puternic....
Sa stii ca si Sebastian a avut o perioada asa...nu avea nimic dar se stramba cand trebuia sa manance...nu i-am mai dat ceai si pana la urma a acceptat laptele...
Ce lapte ii dai la bb?

Vaii nu mai pot...plange...nu doarme mai mult de 20 min...groaznicc....merg sa imi mai fac o cafea ca sunt terminata..apoi sa vad ce reusesc sa mai fac in casa pana se trezeste



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gigi25 spune:

Mexxa, multa sanatate puiului tau.

http://s131.photobucket.com/albums/p283/gigi25_album/?action=view&slideshow=true

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Eloise ce faci???

Mexxa sanatate multa lui Seby si tie putere si rabdare.

Noi raportam a 3-a noapte linistita dupa ce l-am pus la respect pe David, adica ma duc la el la patut doar daca plange. Merge... la fel ca la Scumpik.

Noi am rezolvat constipatia lui bebe cu mierea care o pap eu, asta daca alaptati, nu mai stiu cine intreba.

Nu stiu daca am facut bine insa eu am inceput sa-i raresc mesele de noapte ale lui David, adica il mai duc cate jumate de ora de fiecare data, acuma a ajuns sa pape o sg data noaptea, adica la 10 seara, apoi la 2 si la 6-7. Asta pt. ca cu cat papa mai mult noaptea dormea mai greu, datorita gazutelor care nu le putea da, eu il alaptez pe perna si nu-l mai tin sa regurciteze, la 1 ora de la masa se trezea ca mai avea nu stiu ce gaze de dat. Multe dintre voi mi-ati spus sa astept pana renunta singur, eu asa cred ca este mai bine pt. el, plus ca se simte mai bine si are somnul mai linistit.

La voi s-au rarit mesele lui bebe? Noi nu mai papam asa de des, acum la 3 ore jumate - 4 ne ia foamea, luam in greutate normal, aveam 6 kile la 2 luni jumate.

Afara este frumos, azi iesim ca ne-am saturat de balcon...


Mirabela mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by mephala30
Teo suge 5 minute, doar dintr-un san. Si nu-l goleste complet. Zic eu ca papa cam 80-90 ml la o masa. Deci, vreo 800 ml lapte/zi.



Si Maruca tot 5 minute suge. Am reusit zilele trecute sa ii dau din ambii sani, a mers o zi, dupa aia...n-a prea mai vrut, doar la 2 mese in 24 de ore. Si tot cam 80-90 papa cand papa doar dintr-unul. E; m-am linistit. Asadar, si Teo papa tot atat de des...Si noaptea? Maruca si noaptea papa des, la 2, 3 ore maxim!
Ea nu are decat 6250 gr la 2 luni jumate, dar plecata de la 4400! Bine, a mai scazut vreo 200 gr in maternitate, dar oricum a avut un start mai gras.
O sa incerc sa pun o poza recenta, dar nu stiu cum sa fac sa o arat doar pe aiai, asa cum ai facut si tu (ex: aici)
Poate ma ajutati si pe mine...Stiu, mai intai o pun in albumul de pe yahoo si dupa aia?

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)
POZE CU PUI DE CUC

Mergi la inceput