Bucurii de sept - oct 2006 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26
...ca Batista Bebelusului...cand i-am zis sa luam...si i-am aratat linkul aferent...mi-a zis ..."Cum cu aspiratorul??? - fi serioasa ca nu-mi maltratez copilul" - degeaba i-am explicat ca toate fetele il folosesc si e mult mai usor.....nu a fost chip;;;; - azi sper sa il pot convinge...dupa patzania de azi-noapte- si stii care e faza tareeee...ca este Doctor!!!!!!!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
POZE

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!



Si eu am fost in aceeasi situatie. Cand i-am spus sotului de Batista bebelusui si i-am explicat cum se foloseste a ras de mine. Cica "cum sa-i scot mucii cu aspiratorul? Esti nebuna? Vrei sa-i scoata si matele?" Si nu am reusit sa-l conving. Iar acum o sapt cand a facut Luca muci de nu mai putea sufla (era noapte si mai ales sambata), a intrat pe net sa vada unde gaseste batista, iar luni s-a dus si a cautat si a si cumpatat-o. Acum e ffff multumit de ea, chiar el ii scoate mucii, eu nici macar nu am incercat sa fac asta.
Apropo, si sotul meu de medic, dar de masini
Sper sa reusesti sa-l convingi.


_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca
Cresc pe zi ce trece
www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Luca
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by adameasca

Scumpik, felicitari ptr nani in patutz!

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...








Ileana

_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca
Cresc pe zi ce trece
www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Luca
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Scumpik - si eu sper sa-l conving...dar cred ca ana la urma ma duc singura si mi-o cumpar..am gasit si farmacia distribuitoare de asha ceva la noi in oras

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
POZE

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:



COSMINA SI TEODORA-MARIA sa cresteti mari si sa le faceti numai bucurii parintilor



_

Scumpik, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca
Cresc pe zi ce trece
www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Luca
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Neatza!

Multumim pentru cuvintele frumoase adresate micutului sumo.

Camisol, Teo nu e ft. lungut, are 63-64 cm.

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

sunt suparataaa astazi il trecem pe Seby pe antibiotic...nu se mai poate..in loc sa se faca bine tuseste pana vomita....offf daca stiam ca e asa de dureros sa iti vezi copilul bolnav nu mai facem copii....ma doare inima cand vad cum tuseste...va pup merg sa termin mancare...

sub ce forma se gaseste antibioticul pt bb'i? in afara de injectabil...tot sirop?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gigi25 spune:

Mexxa, antibioticul se gasesete si sub forma de sirop, si injectabil.
Eu nu mai stiu ce sa fac: de cateva zile bebe manaca f. putin, cam 550 ml/zi. Cand simte gustul de lapte, incepe sa urle. Ar bea ceai intr-una. In momentele lui foarte bune suge cam 6o ml si adoarme. Aseara a facut o criza de colici groaznica. Nu a mai facut crize de-astea noapte, de 1 luna. Si doarme foarte mult.

http://s131.photobucket.com/albums/p283/gigi25_album/?action=view&slideshow=true

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Buna dimineata!

Fac si eu prezenta la cafea in dimineata asta. Cam tarziu... nu vreau sa ma laud dar am un bb cumintzeeel .

La multi ani Cosmina si Teodora-Maria!

Ramomar nu m-am mai vazut "face to face" cu sotul de la sfarsitul lui august. Pe bebeloi l-a vazut doar in poze. Multumim de aprecieri!


_

Cami de Luca Ionut (25.09.2006)
Pozici cu burticutza
Album Luca Ionut
www.totsites.com/tot/lucaionut" target="_blank">Site-ul voinicelului

Uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

quote:
Originally posted by Gigi25

Mexxa, antibioticul se gasesete si sub forma de sirop, si injectabil.
Eu nu mai stiu ce sa fac: de cateva zile bebe manaca f. putin, cam 550 ml/zi. Cand simte gustul de lapte, incepe sa urle. Ar bea ceai intr-una. In momentele lui foarte bune suge cam 6o ml si adoarme. Aseara a facut o criza de colici groaznica. Nu a mai facut crize de-astea noapte, de 1 luna. Si doarme foarte mult.

http://s131.photobucket.com/albums/p283/gigi25_album/?action=view&slideshow=true



Asa face si Sebastian..insa ma gandesc ca il doare gatu si nu poate sa inghita.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata.

Cu ocazia implinirii celor 3 luni am intrat si noi pe forum sa ne mai raportam.

Sintem bine am crescut avem 60 cm si 5.450kg , am fost ieri la control, pediatra a fost multumita de cit a luat in greutate avid in vedere ca am nascut-o micuta.

Nu stiu cum mai aveti voi timp de forum ca eu nu prea mai am timp sa fac nimic parca. Ori stau de soricica mea care de fel e cuminte dar vrea sa stau de ea sa vorbim si sa ne jucam, ori cind am timp mai string prin casa si tot am impresia ca nu mai termin.

Noi papam inca numai titica si sintem niste fomiste in continuare.Singura problema este ca nu prea facem kk. Am luat niste ceai de musetel de la Milupa...Milutee sa vedem daca functioneaza.

Am mai pus si noi pozici noi ....la POZE...pozici 2 luni++.

Pupici si incerc sa mai intru.

POZE CU PRINTESA

POZE BOTEZ


Monica si bebe Cosmina

Mergi la inceput