** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Acum cand e vremea colindelor ,a bradului impodobit ,a sperantei vreau sa va urez Craciun fericit!Sa primim vrestea Nasterii Domnului Isus cu sufletele deschise si pline de speranta in mai bine.



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna seara mamici si aspirante!!
Sim ma bucur ca sunteti bine amandoi, va pup si abia astept sa vii cu vestea cea mare!! Intalnire placuta cu bebe la ecograf!

Va urez tuturor un Craciun fericit, rasete de copii si mult soare in viata voastra!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna fetele,

Am dezertat de aici o gramada; acum v-am citit si m-am intristat f tare citind despre fetitza lui Irinel. D-zeu s-o odihneasca pe micuta scumpa...uffff!!

V-am regasit pe toate aici, ma bucur ca nu ne-ati uitat si va imbratisez cu drag. Cum a spus Mariana bb 2 este fetitza si dupa ce ne-a pus pe jar atatea luni acum speram sa fie cuminte si sa stea pana la inceputul lui ianuarie cand as fi in luna a noua.

Va pupam si va dorim un Craciun cat ma ifericit si sa ninga cu bebelusi!!!!!

34 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

"Astazi în cetatea lui David, vi s-a nascut un mantuitor, care este Hristos, Domnul" - Luca 2:11

Va doresc ca anul acesta de sarbatori, bradul, globurile si Mos Craciun sa nu-l puna în umbra pe Sarbatorit!

Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!


Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Buna fetelor,

Va doresc un Craciun luminat si un An Nou incarcat de momente memorabile (de genul anunturi multe de gravidute).

Craciun fericit! La multi ani!



Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004) si David William (14 noiembrie 2006)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dragos_popa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

"Daca as fi Mos Craciun v-as aseza sub bradut: mii de zambete, milioane de dorinte indeplinite, iubire si fericire nemasurate, caldura sufleteasca, sanatate si noroc, dar cum nu sunt Mos Craciun, nu pot decat sa va doresc toate cele de mai sus voua si celor dragi voua.
Craciun fericit si La Multi Ani! "



Mihaela (34+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Have a Merry Blessed Christmas!
* Isus este mai bun decat Mos Craciun.
Mos Craciun locuieste la Polul Nord ISUS este peste tot. Mos Craciun calatoreste cu o sanie ISUS merge pe vant si umbla pe ape. Mos Craciun nu vine decat odata pe an ISUS este un ajutor care nu lipseste niciodata. Mos Craciun iti umple ciorapii cu bunatati ISUS implineste toate nevoile tale. Mos Craciun vine pe horn, neinvitat ISUS sta la usa ta si bate… si apoi intra in inima ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna mamici si viitoare mamici!!
Nu ne povestiti si noua cum a-ti petrecut de Craciun cu dragii vostri copilasi???
Eu nu prea am ce povesti despre mine, decat ca le-am facut o surpriza frumoasa finutzului meu Daniel Liviu si fetitei prietenei mele Mara. S-a imbracat sotul in costum de Mos Craciun si le-a adus cadouri frumoase la toti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:



Fetelor, eu sunt astazi in Z4 ( CM a aparut pe 25 dec').
Nu a fost sa fie. De data aceasta am avut niste dureri groaznice + febra iar sotul vazand cum ma simt, si tinand cont de sarcina pierduta cu toate implicatiile sale; s-a schimbat total in privinta aceasta.Numai ce reintrasem in cursa si iata ca, un alt semnal ne spune: "ASTEAPTA"...
Sanatatea mea este la mijloc iar pentru el/pentru noi aceasta, este foarte importanta.
Asa dar am stat jos,am reanalizat situatia si am hotarat sa ne oprim deocamdata la cele 2-a fetitze frumoase pe care le avem si sa mai facem ceva investigatii in ceea ce priveste starea sanatatii mele.
Ar fi fost tare frumos sa avem si un baietel cu varsta apropiata de a fetelor dar, in viata nu le putem avea pe toate si, cand te gandesti ca nu ni se dadea sansa sa avem nici macar un copilas...
Iata ca avem doua fetitze!!!
Suntem adanc multumitori cu ceea ce ni s-a dat si, va doresc si voua din adancul inimii ca marea minune sa aive loc cat mai curand. Sa fiti tari si sa nu va pierdeti speranta.
Daca va mai fi inca un an in viata noastra, doresc cu ajutorul lui Dumnezeu sa sa ducem la indeplinire tot ceea ce ne-am propus si am hotarat.Daca vom avea totusi parte de o surpriza ca aceasta "" am sa va soptesc si voua. Mai stii?! Totul este posibil iar lucrurile, se mai pot schimba intre timp.
Indiferent de situatie important este sa fim in continuare optimiste si sa avem ganduri si vise frumoase pentru viitor.
Va pe toate si doresc sa auzim numai de bine.
Cu drag, Gina.



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:



uite ca am mai prins un pic de timp de povesti
la noi de craciu a venit mosul, cu un sac mare si plin, doar pt silviu si prietenul lui, parintii alta data, fimiu a fost foarte degajat, la luat de mana la pus in fotoliu, dar cand a fost vorba de poezie, nuuuuuu, ia zis mosul ca ia sacul si pleaca cu jucariile drept urmare sa intors el, si-a luat bicicleta si a plecat la plimbare prin casa nemaipasandu-i de mos si cadourile lui, drept urmare sa conformat mosul si a desertat sacul si fara poezie
si acum repete cand il intrebi de la cine e jucaria" de la mosu, mosu nu tica tica, pizie zice"( adica e de la mosul caruia nu ia zis poezia cu tica tica, m-a batut mamica:D)singura de altfel care o stie
in rest am bantuit prin painti , iar de revelion asteptam niste musafiri acasa

va doresc la toate un an nou mai bun, cu bebici sanatosi, si cat mai multe gravidute

Alexa28+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput