** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Sa se odihneasca in pace! Irinel, nu exista cuvinte sa-ti spun cat de rau imi pare. Dumnezeu sa va dea multa putere sa treceti cu bine prin aceste clipe cumplit de grele. Va imbratisez cu drag pe toti si va admir pentru puterea voastra.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004) si David William (14 noiembrie 2006)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-ętre devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dragos_popa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Nu stiu ce se intampla dar mi-a intaziat ciclul 3 zile far sa fie bebe.Cred ca ar trebui sa merg la doctor.Tare as fi vrut sa va dau o veste buna sa va mai inveselesc.Desi acum nu e momentul deloc sa mai vina un bebe cand l-am vazut pe sotul meu cate sperante isi face mi-a venit sa plang.
Poate ziceti ca niciodata nu e momentul dar la noi acum chiar nu e.Am pus ochii pe un teren si vrem sa ne facem casa.Asa ca anul viitor va fi dedicat santierului si chiar o sarcina ar fi fost inoportuna.Poate cand vom termina casa si ne vom muta va veni si bebe ca atunci chiar nu va fi nici o problema.

Sunt insa fericita ca ne-am luat brad si azi o sa il impodobim.Abia astept!

si o seara frumoasa .


Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Asi dar un test ai facut??? Si sa stii ca nu exista un timp perfect pentru a face un copil, mai ales atunci cand i-ti doresti asa de mult un copil al tau. Multe femei sufera mai tarziu pentru ca la prima sarcina au spus ca: "acum nu e momentul", iar mai tarziu cand si-au dorit si au spus:"acum ar fi cazul sa fac un copil", el nu a mai venit! Mai bine faci tu un test si pe urma treci pe la noi sa ne spui cum e!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Ioana nu e cazul sa mai fac test acum.Stiu ca niciodata nu e momentul perfect.Si oricum la noi e destul de greu sa il alegem pentru ca oricum nu se va intampla minunea.

Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani Ruxandra fata frumoasa!
Sim sa iti traiasca printesa si sa fie fericita alaturi de mami , tati si fratiorul ei.

Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LA MULTI ANI RUXI PUIUT DE MAMI SIM!! Multi ani fericiti!!!
Asi "Niciodata sa nu spui niciodata!"





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

LA MULTI ANI fetita balaie de mami SIM! iti doresc sa ai in continuare o copilarie fericita, sa sa fi sanatoasa si sa iti iubesti fratiorul asa cum te iubesc si parintii pe tine!



Mihaela (33+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

LA MULTI ANI si din partea mea pentru Ruxi!
cu intarziere dar din inima!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

din pacate pentru mine de ieri a devenit certitudine ca nu Mos Craciun mi-l va aduce pe bb2...

poate macar martisor - cum a fost si Vlad, daca nu Craciunel...



Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Dragele mele dragi, va rog din suflet sa ma iertati ca n-am mai trecut in ultima vreme pe aici. Dupa ce am citit de Mariuca m-a cuprins un sentiment de tristete de pur si simplu n-am stiut cum sa ies din starea asta. Am simtit-o inca de la inceput un pic si fetita mea, asa ca n-am putut sa nu plang gandindu-ma la suferinta ei si la golul pe care l-a lasat in urma.
Mami Irinel, draga mea draga, iti doresc sa va intareasca Bunul Dumnezeu pe toti trei si sa va ajute sa treceti cu inima tare prin toata suferinta pe care va e dat sa o indurati! Va imbratisez cu tot dragul.

Asi, Ioana, Roandre, Herra va multumesc din tot sufletul pentru urarile adresate Ruxandrei! Va imbratisez cu mare drag pe toate. Adevarul este ca am avut niste zile tare pline: Mosul de la firma, ziua lui Ruxi, Mosul care vine in fiecare an la o familie de prieteni...fiecare seara a fost prinsa cu cate ceva. Mi-a fost teama ca n-am sa ma pot ocupa destul de bine de organizarea petrecerii pentru Ruxi, dar uite ca a vrut Dumnezeu si a fost totul bine. Copilasii s-au zbenguit cat i-au tinut puterile, Ruxi a primit multe cadouri si se tot intreaba unde sa le mai puna. Este genul de copil care nu merge seara la culcare pana nu este curatenie in camera ei, asa ca aseara statea uluita si se uita in jurul ei unde ar fi bine sa-si aseze noile jucarii. Cum se gandea ea, imi zice: mami, pai eu loc nu prea mai am, ce-ar fi sa ducem din jucariile mele unor copii care nu au?! M-a lasat fara vorbe... Nici nu va spun cat de mult m-a bucurat gandul ei bun.
In rest, eu si bebe mic suntem bine sanatosi. Eu merg un pic mai greu, dar ma descurc de n-am treaba: si curatenie si mancare si cumparaturi...nu prea m-am menajat si vad ca totul e ok. Acum o saptamana am fost la eco si dr. ne-a spus ca avem inca la gat cordonelul, asa ca a recomandat inca o eco peste 2 saptamani, adica dupa Anul Nou. Apoi 'om vedea daca va fi nastere normala sau cezariana. Puiul se tot intinde dragul de el ca nu prea mai are loc, dar nu ma apasa pe nimic si nu am niciun fel de dureri. Este doar senzatia minunata de a creste o minune inauntru.

Va multumesc inca o data pentru toate gandurile bune si va doresc din tot sufletul un Craciun plin de liniste si pace alaturi ce cei dragi!

Simona 35+ si Ruxi

Mergi la inceput