Mamici de iulie - august 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

gabiarama
Cand am rams insarcinata prima data aveam doar 27 de ani (dupa cum spunea dr. "doar"), iar sansa mea sa am un copil ca Paul a fost unul in 700 de nasteri. Dr mi-a recomandat sa fac sonograma in primul trimiestru si testul triplu si sa asteptam rezultatele. Daca totul va fi bine atunci vom continua cu testele, iar daca vom avea cel mai mic indiciu ca ceva nu e in regula vom face amneo. Dar totul a iesit bine. Apoi am facut quad test (se face acum si in Bucuresti)si am facut multe sonograme, nu stiu exact ce tot masurau: lungimea oaselor de la maini si de la picioare, pielea din spatele gatului... bataile inimi fatului... totul a iesit normal. Dr a fost atat de convins ca copilul e sanatos ca atunci cand i-am spus ca cei de la NICU il suspecteaza pe Paul sa aiba sd el mi-a spus ca gresesc.... nu se poate... dar s-a putut si din pacate cei de la NICU nu au gresit...
Cred ca v-am speriat. Nu a mai scris nimeni nimic...

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

copilul meu e ingeras

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Cristina26, am vazut acum filmuletul lui Paul si pozicile si nu ma pot opri din plans. Doamne, ce copil superb ai avut si ce mamica frumoasa ai fost!. Este cumplit de nedrept ce ti s-a intimplat. Te admir tare mult pentru ca ai avut curajul sa o iei de la capat, sunt sigura ca nu iti este usor si pana nu o sa iti tii copilul in brate nu ai sa te poti bucura de nimic. Te inteleg perfect, si eu l-am pierdut pe bebe la 37 saptamani si stiu sigur ca sarcina asta o sa fie un ocean de stres pentru mine, dar nu avem ce face, nu putem decit sa speram ca o sa fie bine. Te pup!
Ioana81 si Sabana, va pup si multumesc pentru felicitari. Si multi pupici lui Osama si Alexandrei!!!!!
Fetelor, eu nu am net la serviciu, asa ca din pacate nu prea pot participa la discutiile voastre din timpul zilei.
Ma bucur Alina si Nicole ca ati scapat de singerari. De-acum va fi totul bine!
Eu sunt taaaarrreee ingretzosata. Si sunt si foarte obosita, as dormi toata ziua, abia ma pot concentra la serviciu, ce sa va zic, sunt ca o leguma. Si acum trebuie sa-i fac si mancare sotului, ca nu l-am convins sa-si cumpere o shaorma. Vrea el musai friptura cu piure, asa frumos m-a rugat la telefon, ca am cedat si ma duc sa-i fac.Off!!!!

Cristina, 5+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mihaela, Danuta, bine ati venit la noi pe listuta.
nicoll_mada, somn usor.

Eu am terminat de facut bradul, de fapt mai am de pus bomboanele. Asa ca ma duc sa ma culc. Ma bucur mult sa aud vesti bune, sper sa nu mai fie probleme cu singerari la nimeni.

Teoretic, ca sa fie DPN pe 31 august, UM ar trebui sa fie 24 noiembrie. Deci mai asteptam multe care vor avea un test pozitiv cadou de la Mos Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Seara buna!Iata-ne acum putin la vorba.Aseara am cazut la datorie alaturi de Codruta!Am adormit cred inaintea ei.Fetelor mie imi e atat de somn seara.. si la fel a fost si la prima satcina.
Carla asa este,acidentul de care ai auzit la Tv avea amanunte despre bunica mea.Nu am ce face,viata merge inainte si sunt sigura ca ea ar vrea sa le fie bine copilasilor mei!
Nikole stiu ca bananele pot duce la constipatie,sar'na de grija.Cat despre culoare trebuie sa scri intre cele 2 paranteze ceea ce vrei sa apara cu alta culoare.
Ioana75 ma bucur ca e bine mititelul,sa creasca sanatos!
Andra stiu ce spui de greturi,imi e groaznic si mie,nici nu stiu ce sa mananc.Totul e la inspiratia momentului.
Cristina 26 fi binevenita!Sarcina usoara si BB sanatos!
Amameda stiu ca nu poti astepta chiar pasiva rezultatul testului,dar trebuie sa fi increzatoare,asa vei transmite lui BB o stare de bine!
Ralluca te primim cu mare drag!Sa fi sanatoasa si sa ai o sarcina usoara,un BB sanatos si papacios!
Jeni 71spor la invatat si capul sus,este o perioda de vis pt noi!

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Oanabbb ce inceput de zi!Sper ca restul afost mult mai bun!
Alina.z bafta la echo si spor la curatenie!
Luna1 si tu esti primita cu bratele deschise!Sarcina usoara,BB sanatos!
Alina.a ma bucur ca e totul e bine!
Danutza2 si pt voi ma bucur ca sunteti bine,tineyi-o tot asa!
Ioana75 ce dragut!!!Deja ai facut bradul!!!Noi mai asteptam,trebuie sa gasim un Mos Craciun pt Codruta..
Gata,fug la nani,somn usor!!!

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

nicoll_mada, fata ta e mai mare decit fata mea cu mai putin de o luna. I-am facut bradul de pe acum sa se obisnuiasca.
Oana, cum ai incheiat aceasta zi de marti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralluca spune:

Buna, ia uite ce harnice ati fost, deja ati umplut doua pagini din noua sectiune!

Salutari tuturor mamicilor de iulie-august si bun venit celor pe care nu le-am salutat inca! Luna1, ia uite, avem aceeasi DPN! Alina.a iti stiu povestea de la "asteptand un ingeras..." m-am bucurat cand ai l-ai anuntat pe BB iar acum ma bucur si mai tare sa vad ca esti bine. nicoll_mada m-ai nimerit cu urarea , sper sa semene cu taica-su si sa fie pupacios

Iata ce ma framanta pe mine la ora asta: voi cum v-ati anuntat consortii? Eu i-am zis aseara ca am un secret si l-am pus sa ghiceasca. Sa vedeti ce inghitea in sec si tot intreba de toate cele numa' de nu... pana la urma si-a luat inima in dinti

Voi cum sunteti, cum va simtiti? Cred ca io m-am tzacanit putin, azi-dimineata am mai facut un test si am umblat cu el in buzunar toata ziua... ma mai opream din treaba, ma mai uitam la cele 2 liniute - si tot asa. Apoi, desi de felul meu imi sare tzandara cam usor acum imi vine sa salut si sa imbratisez pe toata lumea. Eeee, iar joi am programare la medic, s-ar putea sa fie cam devreme, dar s-a intamplat sa se elibereze dr. atunci asa ca voi merge. Probabil ca nu se va vedea nik la eco, dar ma simt mai bine sa stiu ca cineva competent ma are in grija, ca eu is cam nauca. Sunt tare nerabdatoare sa mai aflu de la voi cum va este!
Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Nikole, puiule, esti bine, cum de nu ai dat nici un semn de viata azi?
Bun venit noilor viitoare mamici de iulie-august!
Cristina26, cuvintele sunt de prisos, spre rusinea mea pana azi nu stiam povestea voastra! Sa va dea D-zeu un copilas sanatos, care sa va ajute sa treceti mai usor peste groaznica pierdere suferita! Intr-adevar, greu de crezut ca acolo, la voi unde dispuneti de metode mai bune de diagnosticare(sau cel putin asa credeam) se mai intampla si astfel de gafe!
Azi am dus-o mai usor cu greturile, poate pt ca am inceput cu bine, am mestecat (desi in sila) pana sa ma ridic de la orizontala, in pat, culcata, niste cereale de-ale lui fi-miu(Cheerious de la Nestle) si nu m-au mai luat greturile alea oribile cand m-am ridicat in picioare. Poate asa le mai fentez putinel...


Andra6+, Dragos Alexandru - 31.05.2005 si bb2
Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralluca spune:

Scuze, am uitat sa imi completez profilul:

Eu voi merge la dr. Mihalache, CF2

Sunt Sagetator, 8 dec. 1976 - ce cadou tare de 30 de ani, asa-i? Am aflat la 2 zile dupa ziua mea ca-s insarcinata


Va pup si numa' bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Andutzule, saraca de tine, acum e cel mai nasol cu greturile.Sapt a 6-a e sapt de varf...vad ca pe mine m-au mai lasat, ma ma ia cate o criza, de aia f violenta,dar nu mai simt 24 de ore stomacul ingretsat ca inainte!
In rest, sunt bine, dar plina de nervi.Sora lui al meu...a rams efectiv in strada( vesnicele neantelegeri din familie), si cum sa nu o primesti...pana o sa aiba bani sa isi inchirieze un apart. nu are unde sa stea...cu un copil de 5 ani!
Acu nu as avea nimik, daca ar fi o femeie cu bun simt.Frate,mai pui mana faci ceva de mancare ptr copilul asata ca zbiara efectiv de foame,strangi mizeria ce o lasi in urma...OFFFFFFFFF
iMI vine sa o omor, si asta micul tipa non-stop, ea doarme non-stop, al meu saracu e intre ciocan si nicovala, ca deh....vine de la munca face mancare, spala,doarme 3-4 ore, si iar de la capat...ce sa-i mai zic, tin si eu in mine, mai dau un pumn in perete, si ma rog la D-zeu sa se intample o minune...ca am numai scenarii oribile in minte(nu vreti sa le auziti, ca ma dati afatra din Odisee)
Uite de asta aam muncit si am sa muncesc o viata:sa am propria-mi viatza, intimitate...da bate saua sa priceapa calul!
IERTATI-MA, dar uite asa mi s-a luato piatra de pe inima.


http://br.pg.photos.yahoo.com/ph/lucianna_ishiy/my_photos

Nikole7+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/frezia_2004/my_photos

Mergi la inceput