FIV 94

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Va pup, dragelor !

Iata ca si pentru mine prima experienta FIV s-a incheiat, finalul n-a fost cel asteptat, dar asta e viata, trecem si prin bune si prin mai putin bune... Ce sa zic, mi-am pus mari sperante in FIV-ul asta, il vedeam ca pe solutia miraculoasa, abia acum realizez ca lucrurile sunt mai complicate de fapt.

Eu dupa tratamentul de stimulare cu gonal am avut 11 foliculi (cel putin in z.9 de stimulare, nu stiu dupa aceea...) din care a rezultat un singur ovocit, restul au fost chisturi ! Toata lumea, inclusiv proful, s-au mirat, mai ales ca analizele mele hormonale arata beton, dar cine stie...ce adevaruri nestiute de noi se ascund in corpul nostru... Nu stiu ce sa zic, poate gresesc, dar am senzatia ca stimularea cu gonal n-a fost cea mai bune idee, cel putin organismul meu a reactionat total aiurea de la el. Constat ca si Adelia Alin a obtinut o productie destul de slabuta, si daca nu ma insel tot gonal a luat. Oricum, Adelia, capul sus si crede in sansa ta !
Singurul ovocit pe care l-am avut s-a fecundat, iar ET mi s-a facut la 48 ore, in ideea ca sansele cresc atunci cand embrionul e in mediul lui... in fine, dupa 11 zile, testul beta-hcg :0,1. Sincer, nici nu speram mare lucru, dar totusi am fost surprinsa sa constat ca m-a durut tare mult esecul...eu nu prea sunt lacrimogena de felul meu, dar ieri asa am tinut-o non stop. Probabil pentru ca e primul FIV... Acum m-am calmat. Sunt o gramada de motive pentru care TREBUIE sa o fac.

Va pup pe toate si sper ca acest Craciun care vine sa va aduca numai vesti bune !



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Lachi,Sherita,rami imi pare sincer rau!!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Lachi are BHCG = 248.21!


A sunat-o personal Cocei sa-i spuna!
Lachi de suparare se cinstea cu o bere si-o tigare. Cand i-a comunicat vestea Cocei Lachi a intrebat-o daca poate termina berea, daca face rau !

Deci la aceasta val in Z12 sunt gemeni!!!!!!!!!!!!!!

Petele maronii erau de la erodarea uterului de catre embrionii implantati!
Numai Lachi putea trece prin asa ceva!
Plange de bucurie!


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

WOWWWWWWWW LACHI ti-am spus ca poate e alarma falsa .....

FELICITARI ma bucur din suflet, eu sper sa ai 2 bebelusi minunati!!!

Super veste sunt emotionata!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

lachione, bravo fata draga, sa ai grija de burtica si sa lasi tigarile ca ne suparam!! te pup si asteptam sa ne povestesti cum ai primit vestea cea mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Sheri, Rami......... toata stima....cuvintele sunt de prisos.

Lchioaneo, pana la urma esti o lucky adevarata. M-am intristat tare cand am vazut atatea rezultate negative, dar cand am terminat de citit si am vazut c-ai reusit pana la urma mi-a venti sa plang de bucurie. Ai grija de tine si lasa tigarile si berea. Ai pentru ce. Tin pumnii in continuare.

Cristina 38, sa dea D-zeu sa reusesti de data asta

Ginuta, bafta maine


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

Lachiuta, nu prea am mai intrat eu, ca nu am ce sa pove. Si pe de alta parte, mi se rupe inima de atitea nereusite. Sheri, rami si toate celelalte, nu va mai insir, ca atunci chiar intru in butoi de tot, nu am cuvinte pentru voi!
Revenind la motivul pt. care am intrat: FELICITARI DIN TOATA INIMA, LACHISOR.
Nu-mi vine sa cred, parca ar fi reusita mea. sa fii fericita si sa ne zici citi ai.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Rami, Sheri imi pare rau pentru nereusita voastra. Stiu cate sperante isi pune fiecare in FIV, fie el primul, al doilea, al treilea...Dar, dupa ce se vor usca lacrimile, va veti ridica si o veti lua de la capat. Undeva, va asteapta copilasul multdorit si nu veti renunta asa usor, nu?
Cami, dupa ce am considerat ca esti un exemplu ca se pot intampla minuni, acum am tot respectul pentru puterea de care dai dovada pentru a depasi ghinionul prin care treci si pentru a lupta pentru visul tau.
Lachi daca pe parcursul FIV-ului totul a decurs bine trebuia ca si rezultatul sa fie unul bun. Asa ca FELICITARI pentru tine,!
Mult succes si o rata de reusite de 100% pentru toate fetele!

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Bravo Lachiiiii!!!!
Acu' lasa berea si tigarea, lasa aspiratorul si pune mana pe utrogestan. Ma bucur mult, mult...chiar meriti asa mare bucurie...si cu atatea peripetii.
Felicitari mamico!!!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Lachione,bravo fata draga!Ai reusit!Ai grija de tine!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput