FIV 94

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Of, of, nici tu Sheri?!
Si asa cum zicem toate, poate data viitoare. Important este ca exista speranta. Si tot vom reusi pana la urma. Sunt convinsa.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Sheritra... imi pare rau,vei continua lupta nu-i asa?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Sheritra,Lachim-am intristat nespus de mult,nici nu-mi pot gasi cuvintele,ma apuca asa o dezamagire...tot ce ramine e doar puterea de a trece si peste acest hop si revenirea increderii si a sperantei... va imbratisez cu drag...zouzou

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Lachi, Shery, Rami ...........

Mi s-a congelat toata partea psihologica a cerebelului.........

Ma intorc mai pe seara..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Sheri, Lachi, imi pare nespus de rau.
Pana la urma, veti vedea ca toate vom reusi! Important e sa nu renuntam la lupta si sa fim optimiste!
Gina, sa iti dea DD o bebelusa sanatoasa, cu mult noroc si sa va bucurati de ea pana la adanci batraneti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

am primit azi programul de tratament suna cam asa:

DARONDA 2,8ml,se introduc cu seringi de insulina in burta,coapse sau brate si se incepe in z 21 zilnic intre orele 7.00-10.00 dimineata sau 19.00-22.00 seara...zilnic se introduce o portie de 20 in siringa de insulina
GONAL-F 1050 multidose...si in acest timp se reduce doza de daronda la 10 grame...iar in aceasta prima zi de gonal,sotul va lua VIBRAMYCIN 100 mg,zilnic o pastila dupa mincare.
ALTE MEDICAMENTE:
MEDROL tab 16 mg
UTROGESTAN
ESTOPAUSE
DEXAMETHASONE/GAP 1mg
SALOSPIR 80 mg
PREGNYL amp 5000IU...cica DARONDA nu am sa intrerup deloc,am sa iau in continuare pina cind imi va zice medicul
macar de data asta am primit si eu o lista de tratament,nu ca si data trecuta cind nu mi-au dat nimic..asta e..parca tot amin evenimentul..am asa o frica launtrica...ma lupt cu aceste sentimente...eu sint alaturi de voi toate in continuare,va urez succes...va imbratisez si va sarut pe toate


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

fetelor, n-am intrat pana acum pentru ca de ieri de cand am venit de la punctie mi s-a recomandat sa stau in pat si abia acum s-a indurat sotul meu de mine si mi-a pus laptopul in brate...pe durata limitata asa ca ma grabesc sa va scriu.
In primul rand imi pare rau pentru toate vestile proaste, speram sa gasesc vesti bune
Eu vin cu o productie de 21 ovocite, s-au fecundat 17 si maine aflu cati embrioni de calitate o sa am. ET-ul va fi joi la Giulesti, cu dr. Niculescu si embriolog dr. Cocei.
Am tinut tratamentu cu diphereline din Z21, 22 zile, apoi menogon 3 fiole si diphereline 1/2 fiola 11 zile.
Am avut o usoara hiperstimulare, acum usoare dureri de burta dar suportabile.
Va pup si va tin la curent.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Aniast 72 minunata productie,stai linistita in patut si relaxeaza-te ,iar de joi cand ai sa devii fericita graviduta sa ai maaare grija de tine!Asteptam vesti bune si iti tinem pumnii pt embrionasi frumosi sanatosi!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Aniastsuper productie...vezi sa papi albus de ou zilnic fara sare,cite 4 albusuri ...face bine la hiperstimulare...acuma stai linistita in patut la caldurica,fi optimista,...din atitea oute sigur se vor fecunda destule ca sa pui deoparte si pentru un fratior si o surioara,bebeilor ce vor veni acum...am sa fiu cu gindul la tine

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

!Acum am reusit si eu sa intru dupa un weekend plin de alergatura. nu am putut inca sa citesc din urma decat pe sarite...
Cami sunt alaturi de tine si nu iti doresc decat sa iti dea DD putere, multa putere si tie si sotului tau!
Sheri, Lachi...vorbele sunt de prisos, mai devreme sau mai tarziu poate cu vointa lui DD ne vom realiza visul !
Aniast super productie, ai grija de tine si cu DD inainte.
Zouzou lasa temerile acum, va fi bine de data asta! Multa bafta!
Liana, Moni, Andicu,MOana,DanaP,Kora...de fapt tuturor fiv-oaselor multa sanatate si sa auzim numai de bine!

Anto

Mergi la inceput