Nu mai pot fi complice la minciuna !!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

quote:
Originally posted by Felicity

Nici eu nu inteleg cum e asta.... dragostea de var.
Din mesaje se vede clar ca esti jignita, nu neaparat de faptul ca insala, ci ca nu ti-a mai dat atentie tie.
Cat timp iti dadea atentia care considerai tu ca o meriti, il ascultai, chiar daca nu il aprobai.
Si cum e asta sa pastrezi corespondenta de ani de zile....cu VARU'?
si sa vrei sa-i strici casnicia?
ceva putred aici, si puternic mirositor.

si apoi constat ca persoanele inselate vad in orice poveste care implica inselat, situatia lor.
si reactioneaza vehement si extremist, ca si cum li s-ar repeta aceasi poveste lor insisi mereu si mereu.

cred ca trebuie fiecare om sa-si traiasca propria-i viata, cu bune si rele. si tu sa faci la fel. traieste viata ta, nu pe a "varului" sau a sotiei lui.

"Don't believe everything you think"




Daca vrei sa comunicam la nivelul asta, works for me. Dar asta chiar nu ajuta pe nimeni, decat daca tu vrei sa te descarci putin de otrava atacandu-ma pe mine. Si, by the way, stai tu linistita, ca eu imi traiesc si viata mea cum nu se poate mai frumos, sotul meu ma sustine in toate, ma admira pentru caracterul meu, a citit postarile mele si este de acord cu ele si mai ales iubeste adevarul si onestitatea la fel de mult ca si mine.

Da, ai dreptate, faptul ca varul meu m-a mintit in ce priveste incestul din familie echivaleaza cu "nu mi-a mai dat atentie". Of, mai, ce narcisista sunt, iti multumesc ca mi-ai deschis ochii

Eu pastrez cu drag corespondenta cu toate rudele si cu toate prietenele mele dintotdeauna, draga mea care se pare ca vezi tot la mine ceva putred (?), dar minciuna si duplicitatea varului meu iti miros probabil a micsunele.

Si nu, nu vreau sa-i "stric casnicia", asta o face el singurel, ca e baiat mare cu caracter mic si stie sa tina "drumul drept".

Si da, reactionez vehement si extremist cand e vorba de inselare, altfel m-as simti promiscua si mincinoasa si full of shit ca si el. Si nu doresc asta. Tu cum ti-ai justificat propriile tale actiuni in acest domeniu al inselarii partenerului? Ca din cate vad, iti definesti clar pozitia si pentru tine eu sunt vinovata, care vreau sa se sparga buba si sa iasa adevarul la iveala, nu varul meu care ooops, a alunecat si a cazut cu penisul intr-un vagin strain...

Vad ca ataci sub centura si ai pus cuvantul "varul" in ghilimele. Pacat ca iti trec lucruri atat de murdare prin gand numai ca sa justifici de ce crezi tu ca adevarul nu trebuie rostit sub nici o forma. Dar intrucat decizia mea este deja luata, uite ca numai de-a dracului o sa-i stric baiatului frumusete si splendoare de casnicie .

Felicia

Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by MissParker

nu varul meu care ooops, a alunecat si a cazut cu penisul intr-un vagin strain...

uite ca numai de-a dracului o sa-i stric baiatului frumusete si splendoare de casnicie .

Felicia

Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.



Sincer, iti admir talentul beletristic, dar daca spuneai de la inceput frazele acestea doua era suficient. Esenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Multumesc pentru toate reactiile. Fiecare din ele mi-a fost de folos.

Rog moderatorul sa inchida acum subiectul.

Sarbatori fericite si sa fiti iubite cu adevarat, fetelor!

Felicia

Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Mergi la inceput