Mamici de ianuarie-februarie 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Oana o idee foarte buna cu mesajele pentru Flavia. Meriti un pupic.

Ivona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

LA MULTI ANI SARBATORITELOR!!

Multumesc pentru grija voastra! Mama a adus-o pe bunicutza mea din Buzau unde spitalul arata jalnic la Spitalul de Urgenta din Floreasca, unde este o echipa de medici chirurgi ortopedici f. buni, necesita operatie cu o proteza speciala la varsta ei (altfel se facea cu surub).. Azi i-au facut electrocardiograma, analize etc. si maine dimineata o opereaza. Doamne-ajuta ca totul sa fie bine!!



Aventura 31+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Cata, eu zic sa incercati sa o reparati, poate merge..si noua ni s-a stricat acum 1 an si ceva si am schimbat cuva parca..oricum a costat vreo 500 mii..poate ca nu e motorul..

Si eu mananc ciocolata de la o vreme in fiecare zi..dar mi-am luat din aia neagra...nu stiu daca e bine dar mananc ca asa imi vine!! Aia e!





Aventura 31+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Cristiana70 , pentru durerile inghinale/spate, puneti un prosop pe jos sau o saltelutza (pe covor sau parchet), aseaza-te culcata pe spate cu picioarele pliate (genunchii ridicati la jumatate) si lipeste-ti perfect spatele de podea (dar perfect, chiar daca e greu sa te mentii asa). Apoi cu spatele in continuare lipit incearca sa ridici putin de bazin, f. putin, cca. 5-10 cm. maxim. Dar numai din bazin nu si din spate (spatele ramane lipit). Fa 10-15 repetari pe zi dimineata, seara sau cand ai timp! Sper sa te ajute mult! Te pup fata draga! Wannajo, Nadiuta, Cristiana, sa vezi ce o sa ne tinem de mana in februarie..si ce mai Varsatori o sa tinem noi atunci in brate!!

Marinar , ce frumos a tricotat pentru BB mama ta!!Si eu am de la bunicutza mea care e in spital saraca si botosei si caciulitze!

Aventura 31+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Catalina - regrete eterne pt masina ta de spalat... vb fetelor, poate mai merge reparata?! La mine, am fost si sunt mereu pe Indesit, acu am una cu incarcatura de 7 kg!
Cu putin efort bag si copilul acolo...
Apropos, nu era zi de dr azi, si la tine? Sa ne spui cum a fost!

Asta e postarea dinainte de marea confruntare : merg la control sa vedem ce zice domn doftor! Va scriu diseara cand ma intorc, o sa fie tarziu ca intram si pe la cumparaturi...

anis - sa ne zici ce ai facut la dr!
aventura - ii tinem pumnii bunicii!
oana - multumim de ajutor! Prestez si eu cand ma intorc.

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond (Luca Matei - 05 nov 2004)
Liliana 33+ (35 + ale dr) cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

Oana eu zic ca nu ai gasit-o pe Flavia in lista pentru ca ea este cazata la un alt etaj, cred ca nu la cel cu maternitatea! Nu mai este internata, ci doar cazata ! ideea cu mesajele e super! O intreb numele de familie si daca poate iesi oricand, sau cum e acolo si va anunt cum se poate face ca sa ajunga acele mesaje la ea!
daca santeti de acord poate anuntam si fetele de pe forumul cu gemeni pentru ca Flavia discuta si cu mamicile si viitoarele mamici de gemeni... poate mai sciu si ele in acele mesaje!


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 34 sapt si 1 zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

pt fetele cu dureri inghinale..eu plang de la 20 de saptamani : se pare ca nu exista remediu..ce e drept ca nici nu am incercat.Medicul mi-a recomandat pt cazuri extreme scobutil si diclofenac supozitoare,insa nu am incercat: mai bine stau si indur decat sa bag analgezice.Se pare ca apasa sarcina pe terminatii nervoase si asta e.
Fetelor legat de IUGR : ce sa zic? desi medicul a zis ca nu tb sa imi fac griji : s-a uitat la toate masuratorile (legate de mine -placenta, IR,lichid etc si legate si de bb),deci a vazut tot ce era de vazut a zis ca nu tb sa imi fac griji pt ca intr-adevar suntem un pic micuti insa la limita,si totul e proportional.Ideea la IUGR este ca din ce s-a documnetat sotul mai ales acest diagnostic se pune daca bb are stomacul mai mic decat normal,insa la noi nu e cazul.Chiar nu stiu de ce mi-a scris pe eco treaba asta Iosup...ca nici nu exista disproportii intre masuratori(cel putin nu din ce am vazut si oi si medicul ginecolog).Oricucm medicul ginecolog mi-a dat sa fac aproape toate analizele pt coagulare (astea se dau in cazul asta),ca sa stam linistiti.Ce sa zic: in general sunt linistita insa recunosc ca am accese de panica cand ma apuca toate spaimele din lume si ma intreb daca oare chiar e ceva cu bb...
Va mai tin la curent
PS.inca ceva : are cineva de dat o programare la hergelegiu ?

32+ + Mimishoru'(2 ani si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Liuda e simplu sa ajunga plicul cu mesaje la ea...asa cum imi trimitea si mie sotul diverse cat nu avea voie sa intre sus. Se dau cucoanei de la receptie niste banuti si numele si nr camerei la care sa duca coletul si se executa imediat garantat.
Asa ca e de ajuns sa o intrebi de nume de familie si neaparat nr camerei.
Bineinteles ca ar fi placut de anuntat toate persoanele cu care a tinut legatura...sunt convinsa ca va fi incantata sa simta mesajele tuturor de sustinere.
Doar sa se gaseasca o fata dragutza si binevoitoare ca sa deschida documentul si sa-l aseze undeva vizibil in cont...eu ma bat un pic intre mancat, spalat si dus dupa colet deocamdata.
Bineinteles ca pana joi mai e.
Daca, insa, pana maine nu a apucat nimeni sa ianugureze "docomentul" promit sa-l incep.


Haine bebe

Burtica

Eu si Noi

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Ah...Criss de data asta "palaria jos!!!"...imi place tare cum arati. Vad prima data la tine ceva-ul ala radios de mami. Plus ca arati tare bine...iti shade bine... Mi-a placut tare sa te vad asa.

Haine bebe

Burtica

Eu si Noi

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marybell spune:

Catalina eu am indesit de vreo 3 ani si sunt foarte multumita de masina, dar vorba fetelor de mai devreme bine ar fi sa reusesti sa o repari pentru moment;

fetelor eu am o problema ciudata si vreau sa vad daca mai exista vreuna printre noi care simte la fel, imi amortesc rau de tot degetele de la maini atat in timpul zilei cat si in timpul noptii...
problema este ca in acelasi moment simt o durere groaznica care pleaca de la degete in sus catre cot si umar de nu mai pot, si credeti-ma ca de felul meu am un prag de suportabilitate al durerii destul de ridicat dar cu mainile astea nu stiu ce sa mai fac...


va pup Mary 35+

Mergi la inceput