LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Buna! In primul si in primul rand uram un sincer La multi ani! pentru toti copilasii aniversati din 23.11. pana in 8.12. (cat am lipsit de pe net), adica pentru: Rachel Georgia, Ana-Maria, Dimitrie Alexandru, Maria, Dara Aletris, Patricia Andreea, Alexandra Maria, Vlad Andrei, Oana Daria, Sergiu Stefan, Nicholas Cristian,, Elise Stefania, Zoe Nicole, Bianca Stefania, Flavia Nicoleta, Mateea Ioana, Maria, Anastasia, Ana Monica si Rares Andrei. Multa sanatate, fericire si implinirei pentru ei si parintii lor.
De asemenea La multi ani! si pentru cei cu numele Nicolae/ Nicoleta.
Miha2006 - si Albert a facut febra a 2-a zi dupa vaccin si totodata a avut o eruptie de 5 dinti, i-am dat si eu Nurofen zilele alea, iar cand plangea prea tare de durere i-am mai pus cate un supozitor de Novocalmin. Am depasit cu bine perioada aia, acum asteptam urmatoarea eruptie!

Adelina si Albert (16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

madau, extraordinar de frumos. ce mi-ai facut ca am teancul de dosare in fatza, sunt in mare priza, adik eram ca acum imi suflu nasul in batista si se uita colegul meu la mine, nu intelege la ce ma uit. probabil zice ca e de la melodia care se aude...foarte bine aleasa. chiar ca amazing ultimul an!!!!!!!!
sa va traiasca miruna si sa va bucurati de ea. vai ce frumos, doar ca m-ai enervat cumplit ca acuma lacrimez si m-ai scos din ritmul de lucru si azi e naspa rau la serviciu.

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Anda scuze...nu asta era intentia..cu toate ca si io inca mai bocesc

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=0&source=browse&large" target="_blank">filmulet aniversar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Si multa sanatate pentru Ioana 77 si pentru toti copiii bolnaviori!

Adelina si Albert (16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cum am zis si in conf, inca nu plansesem pe ziua de azi

Io cred ca vremea asta ma face asa depresiva si bocitoare, ca zau dc ma mai inteleg. Plang la emisiuni la tv, pe animal planet pot face lac de acumulare.....

Miha si Miha , o fi de la vaccin, nu-ti mai fa griji, dc nu a dat semne ca a fost lovitura nasoala ... e ok
Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Madau, m-ai dat pe spate !!! Absolut suuuuuperb!!!! Am bocit si eu de numa'!!!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

stiti cum fac babele, cand isi amintesc cate ceva, rup firul discutiei si-o zic pe-a lor...

elefantul balansoar. exclus sa fie 3-5 ani. scrie ca pt orice jucarie... sa nu-si asume ei nici un risc. andrei la 3 ani nici nu mai poate sta pe el, ca-i ajung genunchii la gat. exclus sa se balanseze. dupa mine, la dimensiunea asta e pana in 2 ani. apoi exista si cai mai mari...

io am o problema cu fi-mea... a descoperit cum se poate urca in carutul de papusa. asta n-ar fi grav, da' se batzaie in el... si nu ma lasa inima sa i-l strang , chiar se juca frumos cu el!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

ANDA, please nu-l uita nici pe Tudor al meu(Baia Mare,19 dec,ora 9.10 .E pe lista ta de muuuult.Tare as vrea sa stiu ce zici tu ca va sa fie.Cintaret as zice ca asa privighetoric stie sa miauneeee.Iar Nic-ul tau,stai linistita , la 15 ani invata sa faca sex oral,nu cred ca mai vrea piureuri.
CATUTZA, daca ma crezi io nici nu stiu ce e aia impartasanie.
TANIA mie imi zicea pediatra ca daca la 7-8-9 luni nu invata sa mestece (ceea ce inseamna ca atunci trebuiau introduse mincarurile taiate s inu blenduite) foarte greu va accepta apoi sa pape bucatele,respectiv sa mestece.Nici al meu nu se da in vint,dar mai ia cit de cit.
ROXI multumim de prognoza.
NOKI sip e mine m-au lasat ai mei la bunicide la 10 luni la 3 ani.Am omorit p-acolo tot.Boboci de rata (le faceam prea draga draga) pisici(mincau puii de rindunica),ma urcam pe masa si cadeam,m-au pirdut de citeva ori.Da iaca-ta-ma fata maaare.Felicitari pt cele 4 kile in minus.Si la mai mare!
ANDA din astrograma pt ROXI sa inteleg ca toti copiii nostri ar putea avea probleme cu gitul sau capul?
DORDIA,NOKI , multumesc pt raspunsul ref la incaltaminte.Io nu stiu daca poate sa faca pasi neincaltat fiind.De fapt asta e intrebarea.Am incercat io papucei de casa,darn u-I stau in chicioare.
ALINA doare rau.Sintem toate mamici.Oameni in primul rind.
BUBAMARA las’ ca la 2 ani o sa fie mai bine.O sa ai o fetita cocheta.
IOANA imi pare tare rau pt ce ti se intimpla.Insa poate te chinui degeaba.Or fi stiind ei,medicii, ce spun.Pacat ca e acu in preajma sarbatorilor nenorocirea asta,cind toate trairile se amplifica.
RIPLEY

Tudor e ceva mai bine decit ieri.Am dormit mai mult amindoi.S-a trezit de vreo 7 ori,dar numai pt ceai si picaturi in nas.Daca nu ar avea atitia muci s inu I s-ar infunda nasul atit de rpd,ar dormi f bine.Nasul ne omoara.Eu sint azi la apogeu cred.Iau oscilococcin (sau cum dracu se scrie).Pare a fi bunicel.

Am scris toata chestia asta in word,dupa ce o scrisesem direct la raspuns si a disparut cu totul.Sorry daca cu litere mari nu sint prea lizibile numele.Mai e si lenea de vina.


Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

leea si ionika, nu postati datele aici ca n-am timp sa copiez pe biletele pe care le pierd ulterior. am mai zis: trimiteti-mi datele pe andreea.tudor@gmail.com. va rog sa nu uitati sa mentionati LOCALITATEA nasterii. io de-acolo imi iau datele cand va vine randul.

madau, de cand am vazut filmuletul am studiat juma de dosar si eram pe norma de 3 dosare
mi-am mai si salvat linkul in favorites, ca sa mai plang si alta data. cred ca femeile sunt masochiste...

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Mada chiar induiosator filmuletul vostru.Pina la lacrimi.Ai o frumusete de floricica.SA va bucurati de ea.
Miha o fi vreo combinatie de urmari ale vaccinului cu ceva eruptii.Nurofenul ar trebui sa faca bine.
Mihaeluta io am tot aplicat metoda cu lasatul sa plinga si degeaba.Ar urla al meu si toata noaptea.E drept ca nu are nevoie decit de citeva mingiieri,suzeta si ceai.In vremurile bune zic,nu acum.Dar pe DC am gasit undeva cum se face corect.De gasesc iti scriu.
Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput