LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionikka spune:

Ioana, esti o curajoasa!
Sper sa treci usor peste...

Pupic

www.artmajeur.com/andreiasampaleanu" target="_blank">ionikka de Aron Cristian (20 XII 2005)
www.artmajeur.com/andreiasampaleanu" target="_blank">Munca mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ce faza, Feli, io primisem un mail de la un tip cunoscut cu o reclama la o masina mica si am crezut ca de la aia se aude, desi inkisesem winamp-ul si chiar yahoo-ul, ca mesajul era pe mail. Dar coincidenta a fost ca a incetat odata cu inckiderea mailului.

Turbez, nene, iar apasa concomitent pe Play-Gym si UFO. Si una are melodii mai chiaunante ca cealalta...

Ioana77- of, ce veste proasta. Dar daca doctorita ti-a zis sa mai iei medicamentele de ce nu incerci totusi???? ca stii cum e: daca e menit sa fie ok, va fi daca nu nu. Dar io as face tot ce as putea sa fie bine. Tinem pumnii!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

SI sa va zic cat e de cuminte Maria mea, care e in perioada cresterii dintilor. Ieri s-a culcat pe la 17, s-a trezit la 20, i-am dat sa pape o banana, ceva paine, tzitzi, pus in pat la 21 si a dormit pana la 7.30 dimineata. S-a dus tati o data asta noapte sa-i dea suzi. Parca stia ca nu aveam voie sa ma misc. Cu ocazia asta am descoperit ca daca papa bine seara nu mai cere tzitzi noaptea. Numai ca nu stiu cum sa fac, ca io ultima masa consistenta i-o dadeam pana la 19 cel tarziu.

Noki, azi dr mi-a zis ca nu crede ca rezista, adica o fi vazut ea ca sangerarea aia nu mai e de implantare. Nici nu am mai intrebat-o de medicamente, ca a concluzionat ca in functie de cum ma simt pana maine hotaram ce facem, adica chiuretaj sai asteptam sa-si urmeze natura cursul.




Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Off, Ioana . Sa fii tare, poate totusi va fi bine pana la urma!

Noki, super meniu are Sarah azi, buna idee. Sa pape tot!
(Si mie-mi place mult combinatia asta, mai ales daca sunt si ceve ciupercute pe langa, dar piticii inca nu stiu ca se poate si mai bun )

Ce i-am mai facut lui Cristi si a mancat cu placere: mancarica de dovlecei cu orez si morcovi (+ ceva gogosar si bulion), servita cu pui. Pe maine planuiesc un fel de paste bolognese, tot de la voi am furat ideea.

Intrebare: ce legume mai asortati in mancare? Eu ma tem ca ii dau cam des cartofi: cartofi cu conopida (conopida goala nu vrea), cartofi cu morcov, cartof cu fasole si morcov... Mai folosesc ca 'baza' mancare dovleceii sau, mai rar, orezul, dar alte idei nu mai am . Am tot vazut ca fetele care nu sunt in Ro le dati cu incredere si dovleac - mie soiul asta de pe-aici mi se pare cam greu de digerat pentru bebei. Si cam... ciudata mancarea, adica... noi nu mancam asa!


Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mesaj pentru Bubamara:de cateva zile, de cand sunt cam aglomerata, m-am invatat (prost) sa urez cu intarziere de o zi-doua LMA. Nu prea am percutat cine se sarbatorea ieri gandindu-ma ca vad azi si urez azi. cand am vazut ca intri aici sa multumesti, mi-am dat seama ca ieri a fost ziua mariei si nu i-am facut astrograma. si stiu ca m-ai rugat de 2 ori, am datele, iar ieri am mai si spus ca maria si alexia sunt la rand..., oof, in loc s-o fi facut pe a mariei si o faceam azi pe a alexiei, am sarit-o pe mariuca. si era tocmai ziua ei
cum-necum, azi imi fac timp in pauza de masa si o fac ca ma simt vinovata ca m-ai rugat de mai demult si in 7.12.2006 m-am apucat de alta astrograma...sorry, bubamara, vine azi astro!

nu uitati sa-l ajutati pe andrei: http://andrei.point.ro/

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

fetele, am si eu o problema...
va spuneam ieri ca merg cu iulia sa facaem priorixul...a consultat-o, s-a uitat in gat... nimic. i-am spus ca eu mucesc de o saptamana si mi-e frica sa nu ea si ea. dr a hotarat ca plodu' e ok si i-a facut vaccinul.
dar... azi dimineata avea temperatura 38.3

E posibil sa fie reactie la priorix? Ati mai patit careva? sau sa fie o boala la debut care sa nu se fi vazut ieri?
Acuma ma intreb daca este vreo boala ceva pot aparea complicatii de la priorix?... am citit de copii nenorociti de la vaccinuri in boala... ....offf, nu stiu ce e cu fata asta a mea...avem o saptamana decand am terminat tratamentul pt rosu si acum iara...

am sunat pediatra si mi-a zis ca ea nu crede ca e de la vaccin ce e ori debutul unei boli ori o eruptie dentara... si sa-i dau nurofen de 3ori/zi 5ml timp de 3 zile.

is tare tare suparata ma gandesc la tot felu' de prostii...
acum doarme... ma duc sa ma uit la ea
daca mai are febra cand se trezeste ma duc totusi cu ea la dr...

MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Anda, nu dau de tine pe mess, nu poti intra?

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Va invit sa fiti primele care vizioneaza cadoul nostru de suflet ptr Miruna www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=0&source=browse" target="_blank"> AICI !!!

Sper sa va placa si sa ne lasati cateva impresii

Edit: continut lacrimogen

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Hello hello.
Nu stiu de ce sunt asa de vesela ca am avut o noapte de 2 bani, ca de altfel aproape toate noptile acestei saptamani, dar macar cu moralul stau bine, daca nu cu somnul.
Pe scurt: ieri domnul Titi a luat prima mare tranta din viata lui, in speta s-a impiedicat in pantofi si s-a dat cu capul de raftul din rigips care joaca rol de biblioteca in sufrageria familiei. Rezultatul este o super vanataie pe partea stanga a capului, la vreo 3 cm de tampla. Inutil sa spun ca eu era sa fac atac de cord, trei ore am tremurat, ma uitam la el si mi se parea ca tremura, ca nu aude, etc. El dupa 2 min. de plans a tacut si si-a vazut de treaba. Sper sa fie ok ca abia prinsese curaj sa bantuie singur prin toata casa si nu as vrea sa se sperie. L-am urmarit sa nu fie somnolent sau sa vomite si ce credeti... desigur ca nu a fost somnolent, ba mai mult decat atat s-a trezit la 5 si nu a mai binevoit sa adoarma decat pe la 6 si ceva. Cam asa a facut toata saptamana; se trezeste pe la 3,4 si mai nou 5 si nu mai poate adormi.
acum cred ca se trezeste de la masele, ca dostorita a zis ca tb sa ii iasa sus, si apoi nu mai poate adormi, dupa il linistesc.
Rog fetele care au aplicat metoda aia cu lasatul sa planga sa imi explice si mie cum se procedeaza. Mentionez ca Titi adoarme in patul lui, cu mine langa el pe scaun si cu mana mea pe el in diverse locuri, indicate de el. daca iau mana maraie. Noapte dupa ce se trezeste daca stau cu mana pe el nu mai plange, dar nici nu adoarme si daca plec se isterizeaza. Pana acum o saptamana nu facea asa, decat foarte rar.
Trimit ca poate pierd placinta
pupici
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Salutam si noi rapidos ca am nspe mii de lucruri de facut, azi plecam iar in Fr, missa e cam maraita si acum a adormit deci profit ca pot sa fac bagajul.

Ioana imi pare rau ca vestile nu sunt tocmai bune. Mult curaj iti doresc!

Madau super filmuletul si muzica dar nu am reusit sa maresc ecranul si va vedeam doar pe jumate.

Chiar nu mai pot sa stau poate mai trag cu ochiul si de la socrii in weekend.

Pup

Alina si Amalia 17.11.2005

Avem 1 anisor!

Primul meu Sfant Nicolae



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput