Bucurii de sept - oct 2006(15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Gripo vreau si eu cafea..mai este?

Eu azi-noapte nu am dormit deloc bine...Sebicu a marait toata noaptea.....si daca nu il tineam langa mine incepea sa planga...asa ca dupa ce am stat 2 ore langa patut tinundu'l de manuta..nu am mai rezistat si am cedat..: l-am luat in pat cu mine...
Burtica nu cred ca il doare...
Si o intrebare asa de dimineata...ce sa ii dau ca face kk moale de trei zile...face o data pe zi..dar e moallleee....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

asa si acum sa incepe si noi cu urarile:

LA MULTI MULTI MULTI ANI, MULTE ZILE SENINE SI FERICIRE, MULTA SANATATE SA AVETI VOI PUIUTI MICI SI DRAGI: ALEXIA-MARIA, ARMAND, ANTONIA, ALEXIA-NICOLE SI IULIA-IOANA

si o rugaciune pentru un sufletel mic,Alexandra Sonia, care a plecat prea repede printre ingerasi


mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

La multi ani sarbatoritilor de mos Nicolae!!

Catalina, mamica de Erik (17.09.06)
ERIK,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna dimineata si de la noi!

E foarte buna cafeaua-multumim de invitatie!

"La Multi ani !"Alexia-Maria,Armand,Antonia , Alexia-Nicole pentru primele 3 luni din viata voastra

"La Multi ani !" Iulia-Ioana pentru 2 luni


Alessia - e super dulce Armand.

Lexi - vazut ren mic

Ilencuta am vazut si baiat Tudor grasunel.Apropo cate kg are acum?
Si eu stiu ca nu e bine sa scoatem copilasii pe ceata afara iar in marsupiu poti sa pui copilasul de la 1 luna.

Alexxia - si eu m-am gandit sa notez din perlele lui Dragos dar recunosc ca sunt o lenesa si nu am apucat.

Dar sa vedeti ce intrebare existentiala a pus- "Mami noi cum ne-am format?" - sincer nu m-am asteptat la varsta asta sa-si puna copilul asemena intrebare abia in 31 ian face 3 ani.



Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
POZE YAHOO
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Si de la noi o pentru Alexandra Sonia .

Cristina siDragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
POZE YAHOO
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Neatza si de la noi,

Sunt prezenta la .

La multi ani sarbatoritilor de azi!!! Alexia-Maria, Armand, Antonia, Alexia-Nicole, Iulia-Ioana.

Ralu, credeam ca alea sunt costume de scena.

Iancuta, eu o scot pe DEEA cu marsupiul. Acum depinde de marsupiu. Unele se pot folosi de la doua sau trei luni, altele de la nastere. Eu cred ca e safe.

Putzuruca de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cata14 spune:

Eu il scot in marsupiu decandera f mic ... 2-3 saptamani.

Catalina, mamica de Erik (17.09.06)
ERIK-poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

La multi ani bucuriilor : Alexia-Maria, Armand, Antonia , Alexia-Nicole, Iulia Ioana
pt. Alexandra-Sonia.


Buna dimineata!

Venim si noi la cafeluta, daca nu ati baut-o pe toata.

Alessia pt Armand cel dragutz!

Lexi de la Luca pentru renul mititel!

Ilencuta am admirat si pe bb Tudor .

Inni mai avem sanse la incuscreala??? pt Ami!

Iar am uitat ce mai vroiam sa scriu. Ma duc sa mai citesc odata din urma.

Pupici!

_

Cami de Luca Ionut (25.09.2006)
Pozici cu burticutza
Album Luca Ionut
www.totsites.com/tot/lucaionut" target="_blank">Site-ul voinicelului

Uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Neata fetelor!

la multi ani sarbatoritilor de azi!!!!!!!

Crisnemes, Mephala, pai Daria e o domnisoara manechin la 6.150 kg ale ei la 3 luni, fata de flacaii vostri! O delicata, ce sa mai!

Inni, habar nu mai am, dar mai bine o fac de doua ori, decat niciodata. am uitat daca ti-am multumit pt raspunsul pe PM, asa ca o fac acum: multumesc frumos. probl cu hemoroizii cred ca se vor ameliora, dar nu vor mai trece.

Scumpik, si eu i-am luat Dariei glicerina cu nistatin / stamicina. Mi s-a precizat ca boraxata nu e buna la bb. Si eu ii dau in gurita, cam dupa 30 min dupa ce a mancat, astfel: pun o compresa sterila in jurul aratatorului, pun glicerina pe compresa, si o sterg bine in gurita. asa m-a invatat medicul si, sincer, asa am reusit sa o mai curat in gurita. am incercat doar sa-i pun glicerina pe suzeta, dar nu se curata deloc.

fetelor, in sfarsit am dormit si eu bine de 2 nopti incoace. asta nu pt ca pana acum nu ma lasa daria, saracuta de la o luna jumate doarme de la 12 nopatea pana la 6- 7 dimineata. eu eram problea pana acum. in fiecare noapte ma trezeam speriata ca nu stiam ce am facut cu copilul. imi lipsea total din minte momentul cand o puneam in pat, asa ca fugeam repede la ea in camera sa o verific. uneori aveam impresia ca trebuie sa doarma cu mine in pat si ma speriam ca nu o gasesc. sau m-am trezit o data si am uitat ca i-am facut baitza, eram disperata sa pun sa fac ceai pt baita. o data m-am trezit speriata ca am uitat ceaiul pe foc, am alergat pana la bucatarie ca o nebuna. intr-o noapte, cum m-am trezit, mi s-a facut frig, deh, iesita de sub plapuma, mi s-a parut ca la ea in camera era prea frig, asa ca am dat drumul la calorifer. va dati seama ca dimineata am gasit o caldura la ea in camera!!!! in fiecare nopate ma culc si imi spun ca, daca ma mai trezesc, sa imi aduc aminte ca totul este in regula. de obicei ma trezeam pe la 3-4 dimineata. dupa faza cu caloriferul (scuze cacofonia)am zis ca-l pun pe sotul meu sa ma lege de pat.

hai ca m-am intins la vorba si am o gramada de treaba. ah, vroiam sa intreb, de Floricika mai stie cineva ceva?

va pup,

roxana, mama de Daria Elena (06.09.06)

ps: Cri, ma bucur ca fetitele sunt mai bine si ca i-am facut o bucurie mamicii. nici eu nu cred ca e cazul sa ma sune sa-mi multumeasca, daca vrea ea, ne poate scrie pe forum. asta nu inseamna ca nu vreau sa-i dai nr meu de tel, doar ca ma gandesc ca suntem multe si ea numai timp si bani de telefoane nu are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

si eu o pun in marsupiu, dar mie mi se pare incomod pentru ea, pentru ca, daca da de aerul rece de afara, sta 10 min. treaza, dar apoi adoarme si ii cade capul in toate partile. m-am gandit ca e destul de incomod asa, exact cum am dormi noi in picioare si nu am avea pe ce sprijinii capul. il mai pune pe pieputl lui taica-sau (tot pe el l-am inhamat ), dar da cu nasucul.
ai vostri puiuti stau comod, cand adorm in el?

crisnemes ce simpatic e Dragos cu intrebarile lui. de acum inainte sa te tot astepti la tot felul


mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...

Mergi la inceput