Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ubi, multumesc! Am vazut-o pe Ada pitita si imi place mult culoarea mobilei! O sa fac si eu o poza cu Vlad cand se ascunde in dulap, inchide usa de tot de chiar nu-l gasesti.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

`Neatza! Imi beau cafeaua si va citesc. Sanatate la copilasi, acum si noi ingrosam randurile. Rares are bronsiolita, suntem pe tratament. In weekend am fost la bunici la tara pentru ca "tataia taiat pocul" Si pe frigul ala abia cu greu reuseam sa-l tin in casa. Vroia "a cu ta" (cu tati la curcani) si nu mai reusea sa gaseasca toate cuvintele de nervos ce era ca nu mai sta la curcani si la "ganini".
Am citit ca e vorba de un party, cand si unde??? Mi-ar placea sa vin si eu (cel cu copilasii), asta daca ne facem bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Crinuta, trece si la Rares 12.4 kg, de masurat nu am reusit sa-l masor ca nu vrea sa stea locului o secunda iar dr ne-a consultat ieri in cabinetul de vaccinari si nu avea dotarile necesare. Multumesc.
Si vreau si eu pe chat, ce id trebuie sa va dau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mirela, sanatate multa si lui Rares! Of, Doamne...ce tratament luati?


Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bubule, ce usurare! Ma bucur enorm ca Vladut e mai bine si ca cere de papa. Tare rau imi pare ca nu am avut ocazia sa ne intalnim face to face, dar poate nu timpul trecut.
Crinuta, la noi in firma nu exista aceasta pozitie, insa daca aud din alta parte, te anunt cu siguranta. Burtica o s-o vedeti la intalnire, dar nu e cine stie ce de ea... doar mai multe sunci.
Simona (Sirimie), ce s-a discutat ieri pe YM ?
Mirela, sanatate multa lui Rares!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Salutare de la noi.Am ajuns cu bine,obosita moarta ca de obicei,mi-au mai si spart lacatul de la o valiza si mi-au furat o sticla de vin,un parfum si un lantisor de aur,apoi acasa am gasit cadou frumos un mobil last generation,am trezit-o pe Natalia si i-a luat cam o ora sa-si aminteasca cine sunt dar apoi nu a mai fost chip sa stea cu ta-su.Am dormit amandoua tinand-o in brate,ma mangaia pe fatza de parca era mamica mea si ma alinta sau ar fi vrut sa vada daca sunt adevarata,m-a pupat de multe multe ori,m-a intrebat de toti de acasa,de mamaia,tataia si cei doi veri de la Mangalia,ca pe cel de la Buc nu-l prea stie,mi-a zis ca a facut nani cu Naji,imi tot repetat "mami bye".....Acum ca sunt aici suntem nedespartite,mananca numai de la mine,sta numai la mine,doarme numai cu mine,se joaca numai cu mine.Pe ta-su iar sa nu-l vada,iar nu-l lasa s-o pupe,el care era tare mandru ca a stat numai cu el cat am fost plecata,ca doarmea numai cu el,ca numai el o schimba si numai el ii dadea sa manance.Ei fata lui iar s-a schimbat la 180 de grade din momentul in care eu am aparut in peisaj.Aseara era nervoasa pe el ca a pupat-o mai cu forta(cica inainte o pupa de o mie de ori pe zi si nu se supara)si se supara ca se uita la ea,ea zicea nuuuu si ii intorcea capul sa nu se mai uite la ea.Iar e gelos pe mine jupanul ca nu-l mai vrea copila...

Edit:Natalia mea a slabit,nu mai are burtica mare,nu mai are picioruse grasutze ca niste carnaciori,nu mai are obrajori mari si rotunzi si pufosi.Si trebuie tunsa de urgenta.O sa incerc zilele astea la frizer,daca nu,o slutzesc eu la baitza.



Lavinia


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Multumesc pentru urarile de sanatate, ca tratament are Augumentin, Aerius si Eurespal, cate 3 ml din fiecare la 12 ora. Sper sa dea rezultate ca tare ma mai doare sufletul cand il vad cum tuseste. Bine ca nu face febra, mananca si e vioi.
Liviana, cum e din nou cu burtica? Si mai ales cum te descurci cu Matei, ca acum nu mai ai timp doar de rasfat pentru tine, asa cum am facut toate la primul bb.
Id-ul meu de la yahoo este mireladei. Nici o veste despre petrecerea de la Simona??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Offff, Lavinia, stiu cum e despartirea de puitul mic si iubit si mai ales cum e regasirea! Cand m-am dus in vara sa-l iau pe Rares de la mama, unde a stat o luna, nu m-a recunoscut si a venit la mine dupa vreo ora, abia-abia, pacalit cu masini si bomboane, statea un pic la mine dupa care se ducea la mamaia,n-a vrut sa-l culc eu in acea seara. Cat am plans si m-a durut! Nu ca vroia la mama, ci pt ca l-am lasat departe de mine atata timp dar...Acum ma rog de el sa se mai duca si la tati si sa ma lase si pe mine o clipa sa respir. Si mie mi s-a parut ca a slabit in acea perioada, ca e altul desi toata lumea spunea ca s-a mai ingrasat dar mama stie cel mai bine si nu se inseala niciodata. oricat de bine ar fi ingrijit de tata, de bunici, mama e cea care stie totul despre copilul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Noi sigur nu venim la petrecere intrucat plecam la munte si e putin probabil sa jungem inapoi in timp util. Ne pare rau dar speram sa ne intalnim cu alta ocazie. Sarumana Sirimie pentru mesaje!!

In alta ordine de idei o sinuzita netratata mi s-a transformat intr-o infectie a corzilor vocale (nici nu stiu exact care e diagnositicul ca dofotru' mi l-a scris pe fro 3 randuri_ si asa ca iau antibiotic de 2 zile si tot astept sa ma fac bine. E bine ca nu e ceva contagios, doctoru m-a asigurat ca nu e virala asa ca nu ma tem sa-mi imbolnavesc odorul. in schimb nu pot vorbi decat gajait iar "painea" mea statea tocmai in asta asa ca ultima saptamana am stat mai mult pe acasa (de aici sa nu intelegeti ca as fi cantareata) .

Shobo sa stii ca nu am uitat ca vroiam sa ne vedem dar nu sunt apta. Si de 2 saptamani sunt in starea asta pentru ca am tot evitat antibioticul dar tot acolo am ajuns.Si desi nu este contagios evit sa ma intalnesc cu copii, pentru ca tusesc si nu vreau sa se sperie parintii.

Kris esti o bombonica asa cum esti de obicei. Sigur ca ma bucur de puiul meu, mai ales ca peste cateva zile face 2 ani. Sunt mandra ca stie cum il cheam (Didi) si ca are 2 ani. Vorbeste o gramada, raspunde foarte frumos daca il intrebi si e cumintel. cam timid insa in ultima vreme.... Cand mergem undeva e foarte retinut, si dureaza ceva timp pana se acomodeaza, dar e potolit se joaca frumos.



Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)



Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mirela, multumesc pt intrebare. Ma simt in general bine, greturile ma mai supara doar dimineata la trezire, in rest mai simt oboseala, in special seara si dimineata. De Matei se ocupa mai mult sotul, seara la ora 8 cand ajung acasa sunt de multe ori f epuizata si nu mai vad decat patul. Spre regretul meu, deoarece e f. activ, M nu prea mai sta cu mine, prefera sa alerge prin casa cu ta-su, sa faca cucu-bau sau mai stiu ce tzopaieli prin pat, joaca cu mingii etc.
Lavinia, ma bucur ca ai ajuns ok acasa, dar regret "violarea" valizei. Bine ca Natalia e sanatoasa, chiar daca a slabit un pic. Tot ziceai tu ca e grasutza. Acum ca ai revenit acasa, sunt sigura ca ii va fi si ei mai bine. Timpul petrecut cu tati cred ca le-a priit la amandoi.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput