Cum scap de nervi?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Flaviuta, nu pune la inima ca in general suntem baieti buni..noi taurii!

Olivia, sa stii ca si fratele meu e taur si in 30 si ceva de ani eu nu l-am vazut furios. El e o fire mai interiorizata ce-i drept. Dar are alt temperament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

Off topic:Vaaaaaaai de mine ce ma asteapta !Baietelul meu cel mic ,care are doar un an e scorpion si deja da semne de om tare nervos si suparacios!Pai stiti cum mi/am dat seama?Intr/o seara l/am certat si chiar daca nu a inteles ce i/am spus,s/a apucat de urlat si de plans iar cand i/am spus sa vina la mine sa ne impacam mi/a intors spatele si nici nu m/a lasat sa pun mana pe el timp de cateva minute pana l/am facut sa uite!!!!M/am ingrozit la gandul ca asa va fi si cand va fi mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Voi ma descrieti pe mine? Si eu sunt scorpion si tot crizata sunt! si hazbandul al fel, deci Noe stie prin ce trec.Cand eram mica ma mangiaiau ai mei "Crizantema" .Asa ca noroc tie florinutza cu ala mic.
Eu ma controlez acum cat pot daca mi se pune pata ies din camera trag aer in piept si incerc sa ma calmez ,incerc sa salvez situatia prin vorba buna apoi daca nu resusesc fac putine crize si se rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hanna si eu fac crize, sunt taur in zodie si cum spunea cineva mai sus nu foarte des dar cand ma enervez iese urat. Iar sotul fecioara. Foarte calm, in plus englez deci are si calmul englezesc. El cand se enerveaza tremura insa isi pastreaza calmul si se enerveaza foarte rar. In patru ani nu l-am vazut nervos decat o data. Iar atunci am facut eu asa o criza si i-am reprosat, si i-am reprosat, si i-am reprosat...dupa vreo ora de ascultat calm mi-a zis doar "scuza-ma o secunda" a iesit pe hol si a dat un pum in usa de la debara de i-a trecut pumnul prin usa si a trebuit sa mergem la doctor ca nu mai putea misca mana.

De atunci mi-am dat seama in ce stare pot sa-l aduc, am realizat cat de mult dau importanta la orice nimc si m-am auto-educat cu ajutorul lui, acum sunt mai calma si cu copilul, mult mai calma, am invatat sa inchid ochii la micile prostioare si sa accept ca nu toti sunt ca mine.

Normal ca mai fac crize insa nici el nu mai le baga in seama si eu cand vad ca nu am cu cine ma certa ma potolesc.

www.alina-jaime.co.uk/main.php" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

Hanna10 esti simpatica chiar si asa.....cu nervi.

Totusi, se pot tine-n frau nervii daca te mai gandesti din cand in cand la expresia: ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Cumva m-ati chemat la apel??? Eu sunt cea de care vorbiti... sunt scorpion, iritata, pusa pe hartza, iau totul in serios, gluma e gluma si atat...
Uffff, cat as dori sa trec peste ceva mic, infim; sa iert si sa uit... nuuu, eu domnule trebuie sa iert dar sa nu uit...; mi-as dori sa nu despic firul in patru, sa iau omul cu bune si cu rele; eu sunt o perfectionista in ce priveste familia, in casa, in bucatarie... nu suport ca cineva sa greseasca... ma aprind si ard si ma sting relativ repede! Nici macar familia care ma cunoaste de o viata, nu poate sa ma inteleaga; eu sunt genul care iti zice in fatza ca ai gresit, unde si cum si apoi vreau sa o luam de la capat... ei, nu, ei se supara si ne certam... asa sunt eu: critica, nemultumita, pretentioasa...
Dar sa nu credeti ca suntem asa tot timpul...nuu...cel putin eu sunt o tipa de gasca, imi place sa rad si sa glumesc, sunt sincera, onesta, cinstita - nu suport minciuna si prefacatoria...
RECLAMA
PS: aaa...si sotul meu e taur,e calm, e bun, indura multeee...

Mami si www.babiesonline.com/babies/n/nasturica" target="_blank">Ioana nasturica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

hop si eu,pesti(habar n-0am cu ce ascendent,dar tre' sa fie unul mega infuriat) dar nervoaaaaaaasaa,ceva de speriat.Imi sare tzandara rapid si din nimicuri.Si fac o adevarata tragedie.Si,cel mai rau,arunc cu cuvintele,de cele mai multe ori nici nu e complet adevarat ce zic,dar la nervi...parca tot mi se pare mai rau si mai tragic.
Sotul tot pesti si tot nervos.Putin mai controlabil decat mine,dar totusi nervos si irascibil. Asa ceva,macar unul de-am fi calmi. Uneori imi fac ganduri negre si-mi zic(realist cred eu)ca nervii astia ai amandurora intr-o zi ne vor termina(pe noi,nervos,relatia,fereicirea etc)

Poze frumoase cu noi
foto si filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaisanais spune:

hanna10, sunt scorpion( de mijloc de zodie!), iar ''soselul'' meu este......ghici! Fecioara ,de zodia lui.Inteleg de ce simti ca-ti crapa capu' de nervi..... Am trait aceasta senzatie vreo 13 ani, dupa care eu mi-am descoperit singura antidotul nervilor: cand simt ca ''mi se pune pata pe creier si ceata pe ochi'' plec (chiar brusc, daca este nevoie!):ca sa fiu explicita: plec intr-o alta camera, dar inainte ii spun sotului meu: Lasa-ma 5 minute singura! Si ma calmez, pentru ca nu ma mai focalizez pe cearta cu el.... imi trece, dupa cateva minute, ies, il pup si ,de obicei, ma duc sa-mi fac o cafea!
Incearca asa! Poate merge!
Oricum, cu o Fecioara nu te vei certa niciodata(sunt incapabile de o cearta pe cinste, ca sa zic asa), si nici nu ti-as recomanda, pentru ca Fecioarele- barbati, cu tot respectul pentru membrii acestei zodii, sunt ranchiunoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_dalma spune:

Cum scap eu de nervi???? simplu
Ca orice muritor de rand, am tendinta sa mi vars nervii pe persoanele care sunt importante pt mine si ma tolereaza....
Cand realizez acest lucru prefer sa transform un urlet de razboi intr un chiot de bucurie... suna periculos dar e mai sanatos...
Haio sa ne bucuram de persoanele care ne iubesc si ne rabda....
iar pe DUSMAN (cum l ar numi manelistu) sa l lasam in pace --- orice pasare pe limba ei piere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Si mie imi sare tandara repede si sunt leu (daca are vreo legatura) si numai simpatica nu sunt. Sunt de-a dreptul extrem de antipatica si ii bag in sperieti pe toti. Nici eu nu stiu ce sa ma mai fac. "Craciun de vis pentru batranii nostrii"http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87212
"Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius
www.funscience.ro

Mergi la inceput