FIV 93

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

betty, maine o sa intreb eu ce se poate lua pt dureri si balonari dupa punctie ...sper sa te lase pana vin eu cu raspunsul... dar uite ce am gasit:

Dureri...intense dupa punctie ovocitara (FIV-ICSI)

Sanatate multa.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

BETTY 78 asa m-am simtit si eu dupa punctie aveam impresia ca se misca tot in mine dar este normal mi-a zis medicul ca am avut multi foliculi.eu am facut si hiperstimulare si m-am balonat rau de tot ,si acum sunt balonata dar numai asa rau si sunt a 6 zi de la ET.EU zic sa bei f multe lichide min 2 l pe zi asa mi-a zis Dr mie si este mai ok.Bafta multa la ET.

alexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

betty 78 am uitat sa-ti zic eu pt dureri am luat supozitoare voltaren si nurofen sau agocalmin fiole dar numai pana la ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Betty eu stiam ca poti lua Eferalgan


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor multumesc mult pentru raspunsuri. Nu prea imi vine sa beau apa ca ma doare si mai rau cand ma duc la toaleta, dar o sa incerc. Intre timp am luat un nurofen. Doctorul mi-a spus ca ar fi mai bine sa incerc sa nu iau ceva, dar nu am mai rezistat.

Aniast72 multumesc mult pentru informatie si multa bafta.

va urez mult noroc la punctie si FIV

Va pup pe toate

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

betty78 bea neaparat apa...e chiar recomandata. Eu beau 3 litri de apa inca din Z8 de stimulare... Tie nu ti-a spus medicul sa bei apa??

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Betty78hai ca maine poate iti este mai bine. Astazi esti abia in prima zi!
Delficu tine suntem 3 la MNL. Poate vom fi colege de Ianuarie 2007. Eu atunci voi face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Buna seara, fetelor. MArti o sa am punctia la Giulesti. productia cica este buna, acum o sa vedem, data treuta tot asa spuneau ca am multi afoliculi dar de fapt erau chisturi si foliculi buni doar cativa, o sa vad cum o sa fie, deja am super emotii. Si vineri o sa fie ET-ul.
Bafta multa tuturor!!!!

De Lachi stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

betty, aceleasi simptome le-am avut si eu, simteam ca imi crapa burta iar senzatia asta am avut-o si dupa ET. TREBUIE sa bei lichide multe, poti sa iei no-spa dar incerca sa nu mai iei nurofen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

KITTA si eu as vrea in ianuarie dar s-ar puiutea sa fie prea devreme dupa doar 2 luni de la primul FIV, o sa vad marti ce imi spun.

Mergi la inceput