catalog Yves Rocher

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Fetelor, aceste produse sunt naturale?Chiar m-ati facut curioasa si imi voi comanda si eu catalogul.Eu primisem odata cateva foi ca si catalog al lor.De acesta este vb?sau este mai grosut?
Am vazut ca unele fete si-au comanat parfumul gardenia.Gardenia nu este acea floare care face flori mici si albe si care miroase extraordinar de frumos?Cum miroase parfumul?Sunteti multumite?Persista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by ariel_7000

daca faceti comanda telefonic, aveti grija cum va trece adresa! mie mi-au gresit-o si au trimis ultimul colet in alta parte...la alt oficiu postal, in alt sector. am sunat la ei sa vad ce se intampla de dureaza iar si mi-au zis ca a fost returnat coletul ca nu l-am ridicat de la posta. cand am verificat adresa, am observat ca operatoarea care mi-a luat comanda mi-a selectat numele strazii gresit...acum astept sa-mi trimita coletul la adresa mea:)

alina si alexandra



pe mine m-a-ntrebat operatoarea (retoric): OP nr. cutare ..., codul postal cutare ..., eu trebuia doar sa i le confirm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nadyana, eu am comandat parfumul gardenia...sunt la a 5 a "abatere" de genul asta:)) il ador! il iubesc! as face baie in el:) miroase exact ca floarea de gardenie (preferata mea) si persista mult. eu ma dau dimineata, cand plec la munci,iar seara cand ajung acasa fiica-mea ma adulmeca si imi zice ca miroase a "mami"...
l-am mai avut si pe cel de liliac, care miroase bine, dar adoratul meu este tot gardenia!
teo, eu i-am zis operatoarei strada (cluceru sandu), ea a zis ca da...nu stiu ce a selectat pe acolo, ca operatoarea de ieri mi-a zis ca au trimis coletul pe adresa cluceru aldea....oricum diferea sectorul...eu stau in 2, coletul a fost trimis in sect. 1. au rectificat greseala si acum sper sa fie ok.

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Multumesc Alina!Am comandat si eu acum catalogul si, la fel ca si voua, mi s-a spus ca il voi primi in cel mai scurt timp.Sunt foarte nerabdatoare si curioasa.Este gros catalogul?Au multe produse?Ce ati mai comandat si ati fost multumite?Cat costa acest parfum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

parfumul gardenia l-am luat la pretul de 390 000 lei vechi (reducere 30%), pret promotional ( altfel costa 550 000 lei la ei sau 650 000 lei in magazin), are 60 ml...numai ca acum am vazut ca nu este in catalog (care are 35 pagini), ci pe un pliant care are 4 pagini, care a fost atasat la una din comenzile anterioare. am vazut ca mai este intr-o oferta, care are 10 pagini, dar este 440 000 lei (reducere 20%).
in pliantul cu reducere de 30%, parfumul are codul (nr. timbrului) 08 , poate reusesti sa il folosesti ca sa faci comanda telefonic, cu pretul mai mic...mie mi l-a cerut operatoarea, nu a fost nevoie sa-l trimit prin posta...cred ca cel mai bine ii subliniezi operatoarei ca il vrei pe cel cu codul 08, din pliantul cu 4 pagini, cel la 390 000 lei....sper ca am fost coerenta, mai lucrez la ceva si sunt atenta la mai multe...sper sa nu iasa varza:)
am mai folosit de la ei serum vegetal, force +, care este pt d-ne de peste 30 ani, dar eu il ador, asa ca nu am ce face, ma dau cu el:)), mi-am luat un ruj, castana glasata...e dragut, tine destul de mult, nu e super rezistent, dar merge, miroase frumos, numai ca...mi s-a rupt (din vina mea:)), parfumul the vert, care este foarte fresh, dar nu tine chiar mult (cam 4 ore), rimelul yria imi place, nu este ceva extraordinar, dar nu-mi irita ochii, ca altele, crema de maini cu arnica, este super...am mai avut parfumul ming shu (parca asa ii zice :)), miroase frumos, dar nu persista...

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

vreau si eu acest catalog?il comand la nr tel de pe pagina 1 sau 2???
eu mi-am luat din carrefour un gel de curatat fata de care sunt foarte multumita,gelul de dus bam boo,fond de ten luminelle si pudra de care sunt la fel de incantata si un balsam de buze
daca sunt mai mici preturile ma tenteaza tare

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nr. la care fac eu comenzile (021)203.61.31

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Merci mult, Alina!te mai necajesc cu o intrebare:ce fel de parfum este cel gardenia?fresh sau dulce?macar sa stiu daca mi se potriveste.parfumurile mele preferate sunt cele de la Lancome si Givency, adica parfumuri nu chiar fresh, ci cu o tenta orientala, dulce..
Fetelor, dar demachiante ati folosit de la ei?aaa, vad ca scrie cornelia ca a fost multumita de gelul de curatat fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

nadyana, poti sa ma intrebi ce vrei...nu e nici o problema...
cam greu sa descriu un miros:))) ...nu este fresh, miroase cam ca florea de crin, numai ca mai fin....este exact mirosul gardeniei...e un miros floral, dar nu dulce....grea tema pt acasa mi-ai dat:))

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

nadyana gelul este acesta http://www.yvesrocher.ca/shop_app_CA/app_CA/jms.jsp?_JMS_FLOW_ID_=2&_JMS_FLOW_NAME_=Main_JFLNUM_2&nav=product&articleNo=16659 eu am ten mixt si imi prieste...nu usuca tenul si-l curata foarte bine
multumesc ariel
mi-am comandat catalogul mi-a zis ca vine in 2 saptamani poate chiar 2 si jumatate poate vine mai repede
spor la cumparaturi

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput