vreau sa plec cu copilul

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

quote:
Originally posted by aniram4

quote:
Originally posted by Androix
Daaaa, si daca vrei cezariana ca sa nu ti se largeasca vaginul, si daca faci liposuctie sa scapi de burta, sau reconstructie de sani pe la 40 de ani etc...



Androix mai citeste despre alaptatul natural. Poate intelegi cum copilul isi dobandeste imunitatea prin laptele matern. Al lipsi de bagajul lui imunitar este un rau pe care il faci constient, iar el nu are nici o sansa sa se apere..

In ceea ce priveste situtia lui George, cred ca voi, cele care il puneti la zid, o cunoasteti atat de bine incat ati ajuns sa dati direct verdicte - boala grea (chiar epidemie) in Ro.

Eu nu am avut lapte sa alaptez....si eram tare ingrijorata caci si eu am fost la niste cursuri care incurajau alaptarea si am intrebat toti doctorii,am destui si in cercul de prieteni si toti mi-au spus ca sa nu-mi fac griji pentru ca copilul isi ia anticorpii de la mama in timpul sarcinii.Si am un exemplu chiar in familie,sora mea cea mare are 2 fete,pe prima nu a alaptat-o si fata nu a fost deloc racita pana la 2 ani iar pe cea mica desi alaptata pana 1 an si jumate ,micuta a fost racita de 3 ori pana la un an,si chiar zicea sora-mea care-i sora medicala ca si ea era tare surprinsa.Deci....,nu zic ca nu e bun laptele matern dar hai sa nu le facem chiar criminale pe cele care alapteaza ca nu e chiar asa.Deci....mintea deschisa si creerul acasa va rog!
Alexia,scumpa stiu ce zici caci si eu in timpuil sarcinii am plans cat nu plansesem toata viata pana atunci si mie imi era tare frica de timpul cand va veni bebe si suport din partea lui cam cu portia .......dar nici nu stii cat te schimba un bebe,pe tine in primul rand,eu pot spune ca sunt atat de fericita cand ma uit la Rudy.....de nimic nu poate egala nici de la distanta acel sentiment,sincer.Sunt fericita si nu-i simt lipsa,cand vine e binevenit si atat.Am fost plecati 3 zile si el m-a intrebat daca ar`o idee buna sa plecam doar eu si el,fara bebe.Desi imi suradea ideea .....in primul rand pentru ca mi-e dor de o noapte de somn neintrerupt,copilul ar fi ramas la maica-mea......nu am putut,caci bucuria mea cea mare e el,bebe.Da,primele 2-3 luni,posibil sa te simti neajutorata in anumite momente,mai ales la primul copil,eu eram tare speriata si cand stranuta bebe,ei bine,cand stranuta isi curata nasucul,nu e nici un rau,dar mie imi era teama sa nu se raceasca desi stateam in casa la caldura,el fiind nascut in februarie.Hai ca nu te mai zapacesc,vei fi asa de fericita,toata lumea va fi a ta.....o sa vezi,iar sotul o sa fie ...cam pe locul 2 si auxiliar.Si....s-ar putea ca in muulte alte cazuri,cum e si cazul meu sa ramai surprinsa cat de mult o sa-o adore tati pe prunc.Nu vezi la george,pe care,eu una l-as bate,dar e instare sa-si si fure odorul.Binenteles ca nu-i deloc o rezolvare a rapi un copil,de a-l priva de cel mai mare suport si iubire de care poate beneficia un copil,cea de la mami a lui.O sa vezi ce mielusel se face si tati.Sarcina usoara si ai griija de voi si....pregateste-te de cea mai importanta intalnire a vietii tale ,cea cu bebe al tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Ma simt nevoita sa inchid subiectul. Pe langa faptul ca la mijloc este vorba despre o posibila ilegalitate, observ ca scoate ce e mai rau din noi.

Nu as vrea sa impart avertismente in dreapta si in stanga, ca Becali case asa ca pun punct. Vrmgeorge, eu zic sa rezolvati ce aveti de rezolvat pe cale legala. Din ce spui detii dovezi asa ca asteapta sa se pronunte autoritatea in privinta tutelei. Nu cred ca rapirea este o optiune. D-aia sunt eu impotriva postului Hallmark.

Nuka si Mama la Nuka

Mergi la inceput