LMA - Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

ROXI, de acord cu tine, si eu sunt geaman si nu ma regasesc decat in unele aspecte...
seara placuta!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Meems, sanatate muuuuulta Riannei si tie, mami, putere multa!!!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, va multumesc de incurajari Suntem mai bine, aseara n-a mai vomat Rianna si a dormit bine azi-noapte, atat de bine incat ne-am trezit amandoua pe la 9:30 Eu nu stiu ce sa mai cred, initial am banuit-o si eu de rosu in gat mai ales ca si gatul meu a fost "in pioneze" atatea zile, dar cand a controlat-o pediatra mi-a zis ca nici urma de asa ceva. Nu stiu ce sa mai cred ca are, vreau doar sa treaca odata starea asta.

Ionikka, iti multumesc ca mi-ai scris mai detaliat despre starea lui Aron. Ma bucur ca el e mai bine acum, sper sa vin si eu cu aceleasi vesti in curand. Si vreau si eu sa vad poze cu pizzeria!!

Miha, am primit mesajul tau de pe mess, o sa-i spun prietenei mele

Tania, te-am visat azi-noapte (asta ca sa vezi ce inseamna dependenta de DC si cum am vise cu voi :) ) Visasem ca se deschisese subiect pt. ziua lui Che Stefan si a intrat si Cosmin si a postat acolo o declaratie de dragoste pentru tine de numa'-numa'! Poate din cauza ca tot a vorbit Anda de Pe Aripile Vantului, cine stie cum s-au legat toate in capul meu. Da' a fost tare dragut.

Na, ca parca mai vroiam sa mai zic ceva, da' am uitat.

Edit: Mi-am amintit. Ce-aveti, maica, cu scorpionii? Vad ca toata lumea ii "vobeste" de rau. Lucrul asta ma face sa-mi pun probleme cu privire la propria-mi persoana...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Fetelor,buna seara!Sunteti niste dragute,ce mesaje frumoase i-ati urat lu'ex-tero!!!Va multumesc din suflet,ce familie frumoasa pe DC!

Noi ne-am descurcat f bine de mot,de-abia a ciumpavit nasha cateva floace de par,ca nu prea se prindeau in fundita aaia rosie,a cam plans cand ne-a tot vazut cu foarfeca-n mana!A ales asha:
kei de masina
surubelnita
ceasca de cafea...o semana cu mamaita-mea(aaau,glumeam!)

au venit rudele,nasii si-a fost f bine!a venit si Mariuta,femeia care m-ajuta la curatenie,nici n-am mai simtit ca tre-sa ne ducem sa spalam iar si iar furculite,farfurii,etc...dar si eu o s-o rasplatesc suplimentar pentru acasta zi...o sa pun poze in contul comun,cre-ca maine,poimaine!

ma duc la nani,ca ieri-noapte KIAR nu am dormit deloc,de griji,de emotii,de cearta cu buba(da;acum ne-am impacat!)

va poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Meems dragalasa,poate sa vomite un bebelac si de la:dureri in gat,entero-viroza,sau un dop mecanic(un ceva mic care-i blocheaza caile respiratorii,doamne fereste!)...si mai sunt multe exemple,pe care le stiu de la un medic pediatru,dar de-astea mi-am aminte!
i-ai bagat ceva nou in alimentatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

ah,acum citesc scutecul din urma,si vad ca ti-au raspuns fetele mult mai devreme!scuze,offf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

apropos de camera video,da,se pare ca si noua ne-a scapat candva,ca e crapata langa maner,acolo unde bagi mana(nah,ca m-am exprimat!!!)...ii tot repet lu'buba ca n-are nimi,ca n-afecteaza calitatea filmarii,dar el saracu'sufera:cum sa lipim fata un lucru de 25-30 mil.cu scotch???ca eu asha ziceam,cu scotch sau superglue!!off

moamama,Mirunica-diva!wow...kiar am citit in ziar de voi,ca presedintele a luat in brate un bebelus,sau ceva de genu'asta'!las-ca te descos eu mai mult pe mess!!

Si mie-mi place Love Actually-super film!!(am scris bine Ripley,cu un l sau 2 l??))

bai,ma duc,ca urla buba din camera lu'buba mic,ca cica mai stau mult???eteteteee,nah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Silviok, pai are dreptate Buba...ce cauti tu pe net la ora asta in zi aniversare??? Hai sa trebuie sa-i zic LA MULTI ANI si aici lui ex-tero si pe tine sa te

Meems m-ai dat gata! . ce ti-e si cu visele astea.. I-am citi si lui Cosmin care imi zice: "dar chiar m-am uitat si eu aseara la Pe aripile vantului!"

Tania & "Che" Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

fetelor am citit aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73966 si m-am ingrozit!!!

Nu stiam ca se poate ajunge sa dai o bona afara din casa cu politia. Eu as fi mancat-o de vie, oricum intreaga n-ar fi scapat!

Tania & "Che" Stefan (17.12.2005) Nazdravan

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Tania m-am ingrozit la ce am citit!!! Noroc ca mama mea si tatal meu sunt in viatza si pensionari si pot avea grija de Stefan daca e cazul. Desi sunt destul de bolnavi(diabet amandoi si maaari dureri de oase) l-au crescut pe nepotelul meu(baiatul sorei mele) de la 1,4 ani pana la 4 ani si i-au dat o educatie exemplara. Chiar imi povestea sor'mea ca la gradinitza sunt uimite educatoarele ce frumos vorbeste si ce educat si binecrescut este. Asa ca....peste cateva luni imi voi incredintza baiatul cu incredere parintilor meipana va merge la gradi. Partea proasta este ca va tb sa il duc duminica seara si sa il iau vineri seara ca e foooaaaarte complicat pt ei sa vina in fiecare zi la noi si sa plece seara. Dar...asta e!!!



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput